Kampionati italian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Mon, 16 Mar 2009 , 23:51

shv13 wrote:
Skodrinon wrote:per cilat pritje e ke fjalen? per ata te penlltive me juven ne finale champions? :wink: :mrgreen:
jo per ata me lidsin,ne derbin e dhjetorit 2007 dhe me werderin....e sa e sa tjera kur delte me xane flutra... :lol: :lol:
derbi? ata te 2 çerekfinaleve ne champions e 2005-en a? :D :D

ps: pjalmi nuk ka si mos me ken me milanin goldian, ku kan lujt holandezt ma t'mire te historse

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Mon, 16 Mar 2009 , 23:58

Skodrinon wrote:
shv13 wrote:
Skodrinon wrote:per cilat pritje e ke fjalen? per ata te penlltive me juven ne finale champions? :wink: :mrgreen:
jo per ata me lidsin,ne derbin e dhjetorit 2007 dhe me werderin....e sa e sa tjera kur delte me xane flutra... :lol: :lol:
derbi? ata te 2 çerekfinaleve ne champions e 2005-en a? :D :D

ps: pjalmi nuk ka si mos me ken me milanin goldian, ku kan lujt holandezt ma t'mire te historse
pa u kujtova
asht seedorf hala te milani
urime fitoren ne fundjave
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Tue, 17 Mar 2009 , 00:44

ku e ke interin ne krize ma pjalm.Ne 9 ndeshjet e fundit ka 7 fitore e 2 barazime.Prit se ke me ike ne rome kyt jave.Kam frike se prej 7 ta po bahen prape 9..Ne takimin direkt interi ne 3 rezultate ka 2 te mundshem.
Mandej ranieri ta po ban lojen e zakonshme kunder interit,vijen e mbrojtjes ne gjysefushe e ta po e s ta po shofin top me sy prape..

ps :po ku e gjete mu ba me juven qe pervec davids(vd sari s njehet se te juvja ka kene mazi se dida) s ka pase hollandeze ndojhere,hajna po vec... :D :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 17 Mar 2009 , 00:52

shvk.

un sjam tifoz me kerkend ne asnji klub te italise por tjesht nga menyra qe interi e ka fitu 2 heret e fundit kisha pas qef me e fitu juvja ket rradhe ,ja per gja por maurinjon e kam pas shum qef si tranier ,kurse tash me asht neverit sepse haper bethsh kot.

asht e vertete qe asht tranier i mire por mu me duket shum llapazan qysh se ka ardh te interi.

a nuk te duket edhe ty ashtu ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mandej milani nuk asht mire dhe habitem qe ka kaq futbollista cilesore dhe asht pertoke.

sedorfi asht lojtare fantastik ,dhe asht nder 4 ma te miret te milani por un e kam inat sepse refuzoj kombetaren hollandeze qysh se ishte van basteni ,dhe harroj qe ajaxi e bani nder lojtaret ma te mire te botes .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 17 Mar 2009 , 00:55

skodrinon shkruajti

pjalmi nuk ka si mos me ken me milanin goldian, ku kan lujt holandezt ma t'mire te historse

______________________________________________________

asht e vertete skodrinon ,por qysh se kan ik hollandezet hala nuk e ka zevendesu kerkush treshen ma te kombinushme ne bote

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 17 Mar 2009 , 00:56

Interi mund Fiorentinen, largohet nga Juve
16/03/2009 11:00

Interi ka mundur 2-0 Fiorentinen dhe ka rivendosur diferencen prej 7 pikesh me Juventusin e vendit te dyte.
Kampionet e Italise kane arritur te ndalojne mjaft mire dyshen Mutu – Gilardino per te ndeshkuar me pas ekipin e Fiorentines me Ibrahimovic. Suedezi perfitoi nga nje rremuje ne zonen e Fiorentes dhe ne minuten e 12 kaloi Interin ne avantazh.

Ekipi i Prandelit tenton te rrezikoje madje te gjeje dhe barazimin me kundersulm, por sulmuesit nuk arrijne dot te thyejne mbrojtjen vendase. Ne fund te ndeshjes atmosfera ndizet, traineri Mourinho ndeshkohet per protesta te vazhdueshme ndaj gjyqtarit nderkohe Ibrahimovic mposht per te dyten here Frei.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Tue, 17 Mar 2009 , 09:10

pjalmi e ban apostafat per me largu vemendjen nga skuadra e gazetat merren me te.Asht nji mnyre me mbrojte ekipin.
Fajin e kane edhe gazetat mandej qe shkrujne vec ca thote ai.Nuk jep intervista ma shume se trajnerat tjere po ama n shtyp del vec ca thote mourinho.
Plus mandej da trajnera flasin kunder e kur ky ju pergjigjet(ajo konferenca 7 minutshe ka kene spektakel) ju vjen inat.

Psh ca i duhet ancelottit me thane qe interi u dote me dhane ma shume kunder mutd e me kritiku ca ka thane zanetti...Kur skuadra e tij u eliminu ne s siro nga werderi e jane 12 pike mrapa..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Tue, 17 Mar 2009 , 15:44

Te konferenca 7 minutshe, Mourinho foli per Milan kur nuk kishte lidhje me polemikat.
Mourinho krenohet se thote gjihmone at qi mendon. Pse pra kur Ancelotti thot at qi mendon, duke iu pergjigj pytjes te nji gazetari i met hatri? Dhe si gjithmone, Mourinho nuk din me polemizu, nuk din me ba batuta therse, din veç me ofendu. Ancelotti gjithmone ka fole mire per te. Nji here qi guxoj me thane se Inter lujti me frike, Mourinho e shane.
Mourinho flet per ça ti teket, per tana ekipet e tjara, i qun te tjert prostituta intelektualisht, por prite zot me fol kush per ekipin e tij. Po ja ban mire se ka gjet do gazetar t'marum qi nuk ja kthejne kurre fjalen, prandej. Jane putana intelektualisht, jo prostituta. Se prostitutat paguhen, kta e bajne falas.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Tue, 17 Mar 2009 , 16:33

skodrinon ajo konference ishte kunder gazetareve e jo kunder ekipeve.U fol per nji 18 vjec nji jave te tane vec se u pergjigj koreve raciste te romanistave(qe njifen per kto pune e per thika mbas ndeshjeve) e se u dha nji penallti qe cdo arbiter me shpejtesi lojet e pa 70 kamera do ta jepte.U harru se ndoshta njajo ka kene ndeshja ma e bukur deri tesh e su fol hic per loje...
per milanin ka fole vec atehere kur pat thane "pato bene,kaka bene,milan bene ma sono a meno 10" e ka kene thjeshte batute plus ne konference po nuk e ka pase me ekipin po me gazetat qe merren me interin e jo me ekipe qe do ta perfundojne sezonin me 0 tituj.Nuk ka kritiku ndoj here lojen e milanit e as i ka dashte me i dhane mend ancelottit e as ka kritiku kapitenin maldini qe simjet s shifet me sy....
po zati italianet knaqen mbas ktyne moviolave e harrojne se tesh 2 vjet anglezt po ju bajne zbor(6 eliminime ne 6 sfida ne champions,vec 2 gola ju kane ba e kane hanger 12).

se ca mendojne per mourinhon lexo ca ka thane fergusoni apo shif shterngimet e durve dhe autografet para e mbas ndeshjes me mutd ne old trafford.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Tue, 17 Mar 2009 , 18:38

Te ajo konference, perveç gazetarve qi i shau si asiher n'histori (mire ja ban, kur e lejojne), e kapi me Ranierin, Spallettin, Juve, Roma, edhe ne Milan qi nuk kishte pune hiç n'at mes. Edhe kur thot qi Milan, me lojtare t'mire, me tradite, me ekperience, e nuk fiton gja, kuj ishte tu ja fut? Ancelottit.

Ancelotti nuk kritikoi lojen e Mourinhos, thjeshte tha se lojtart e Interit u futem pak te friksum ne fushe. Dhe nuk kritikoi Zanettin, por pytjes se gazetarit:"Zanetti tha qi kampionati vlen sa Champions League. A nuk te duket si dhelpra dhe rrushte?" i'u pergjigj: "Po. Se kupa vlen shume ma teper". Kaq. Tha at qi mendoi. Apo vetem Mourinho e ka kyt te drejte?

Gazetat nuk flasin per deshtimin e Milanit? Jo vetem qi flasin, por jane tu ftu Berlusconin me e shite, Gallianin jane tu e qujt te paafte. E nuk ka pra drejtusa qi kan fitu ma shum se kta ne tan historine e futbollit. Per nji vit qi nuk fiton Milan asht tu u ba nami. Bane hesap kur thone qi Milan ka 3 vjet qi deshton, e harrojne se ne kto 3 vite ka fitu champions, superkupe e botnor. Nuk e di ça duhet me fole ma keq.

Pse nuk u dashka me fole gazetat per Inter-Roma, me at penallti skandaloze (mas shum golave me dore e off-side), e me De Rossin qi thot se sa here qi lozim me Inter ne Milano ndodh ishtu, e se vjet ja ka vjedh kampionatin?
Asht Mourinho qi ka qejf me u fole vetem per polemika. Qi mos me u fole per lojen skandaloze qi ban ekipi i tij, pune per te cilen ai paguet 9 milion. Skema e vetme e Interit asht top i gjat te Ibra, ose Maicon qi kroson ne zone.

Milan i ka rehatu parvjet anglezt. Ta majn edhe Inter kaiher nelt flamurin e Italise, meqi mahet edhe si ekipi ma i mire....

Ca mendojne per Mourihon?
Ke me pyte?
Tifozat e ManUtd qi e tallen tane lojen? Apo ai qi hangri grushtin? Apo Benitez? Apo Venger? Apo Rooney e C.Ronaldo?
Tifozat e Portos? Apo te Barcelons? Apo Raikaard, Messi, Ronaldinho Eto'o? Arbitri Frick? Berretta? Lo Monaco? Ranieri? Spalletti, De Rossi, Sensi, Totti?
Ermenixhilda Dishokeca.....S'pa zgjatna ma, eeee? :lol: :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Tue, 17 Mar 2009 , 21:38

shv13 dhe skodrinon a jetoni afer ju a
jam kurioz prandaj po pyes
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Tue, 17 Mar 2009 , 22:16

GOLDIAN wrote:shv13 dhe skodrinon a jetoni afer ju a
jam kurioz prandaj po pyes
:D
shv asht n'torino m'duket. un jam afer romes.
veç derby i milanos na ndan, se te dy jena me komtaren gjermane. edhe me vllaznine, dihet.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Tue, 17 Mar 2009 , 22:36

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:shv13 dhe skodrinon a jetoni afer ju a
jam kurioz prandaj po pyes
:D
shv asht n'torino m'duket. un jam afer romes.
veç derby i milanos na ndan, se te dy jena me komtaren gjermane. edhe me vllaznine, dihet.
po ti shprehe naqe se je dhe ti deutch se une tu mendu se je azurr
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Tue, 17 Mar 2009 , 22:41

GOLDIAN wrote:
Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:shv13 dhe skodrinon a jetoni afer ju a
jam kurioz prandaj po pyes
:D
shv asht n'torino m'duket. un jam afer romes.
veç derby i milanos na ndan, se te dy jena me komtaren gjermane. edhe me vllaznine, dihet.
po ti shprehe naqe se je dhe ti deutch se une tu mendu se je azurr
pah
un prej oliver bierhoff jam ba me milan...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Tue, 17 Mar 2009 , 22:49

lena ma bierhoffin se dhe mu me pat ba milanist te cmendun
une thash mas je romanist se mu sdi pse po me pelqen pak roma
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Wed, 18 Mar 2009 , 00:05

une jam ne torino ma goldian po vec ne kampionat italian jam gjyse me interin(kane lujte rummenige,mateus,klinsman,brehme e s ka nevoje ma per koment :lol: ) e gjyse me toron meqe juven s mund ta duroj.Jashte italiet e din vete ti me ke jam.. :wink:

Me skodrinon hahena ifije se asht milanist i forte.. :wink: :wink:

dakort ma se nuk e ndalon kush ancelottin me fole kunder interit po mos ti vijne keq kur i pergjigjet mou se s ka dinjitet(sheven,dinjon e senderos nuk i ka dashte po ka dashte adebayor e nja 2 tjere qe s m vijne tesh,e detyrunen me i marre).Qit e prit mes trajnerave nuk ka ndoj hata t madhe,po mos ti vijne keq kur kunderpergjigjet.Edhe ato kane lezetin e vet.
Pash nderin mos mi fut n midis ata te romes.Ai totti qe fton balotellin me kene korrekt asht njaj qe ka pshty ne europian,njaj qe i bite grushta manningerit vjet ne siena-roma,njaj qe i pat thane 10 here rresht arbitrit ne udineze-roma vaffanculo e njaj qe i tha de rossit del n interviste e thuj se na kane vjedhe ndeshjen....cile ndeshje tu kene 3-1 per ta,kush dreqi ju ka faj se s dijne me mbajte rezultat.Ne controcampo u desht me pa 5 here replayn per me thane qe s asht dhe ne t vertete s ishte penallti po si kishte me e pa arbitri at?Po pse s doli de rossi nji jave mrapa me udinezen qe i ra me dore topit sa mujti mexes?
Edhe n kupe bertiten per skandal se qe samuel 2cm hapsajt(pak a shume si ne derbi kaka,qe u shifte me mikroskop) ama nji jave mrapa me napolin e bani golin origjinal njashtu mexes e s banen za...vec me hungru dijne..

loja e interit asht njashtu si thu ti,jam dakort.Kur nuk ke dikend qe nderton lojen ashtu do t lush.

derisa te blejne moratti ndoj tv apo ndoj gazete hakut kane per ti ardhe interit.Favore i kane dhane milanit(kaljari,kievo),juves(fiorentina,catania,toro,atalanta) e romes vete(udinese,kaljari) e shume tjera qe s kujtohen.Po gazetat nuk flasin nji jave per golin e parregullt te milanit me kaljarin po per penalltine e balotellit.Favoret e sfavoret kompensohen n fund t kampionatit.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Wed, 18 Mar 2009 , 00:16

[quote="shv13"]une jam ne torino ma goldian po vec ne kampionat italian jam gjyse me interin(kane lujte rummenige,mateus,klinsman,brehme e s ka nevoje ma per koment :lol: ) e gjyse me toron meqe juven s mund ta duroj.Jashte italiet e din vete ti me ke jam.. :wink:

m fal se harrova edhe hansi muller e mathias sammer(ka lujte krejt pak)[/quote]
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Wed, 18 Mar 2009 , 06:42

ME INTERIN KA LUJT EDHE BREHME MATEUS DHE KLINSMAN .

atehere intri ishte mire por ja ma mire se sot.

a kam te drejte apo ja.lol

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Wed, 18 Mar 2009 , 13:16

vec njeni njifet si interi i rekordeve ma fpjalmi...edhe s ka pase nevoje per hollandeze... :D :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Wed, 18 Mar 2009 , 16:17

shv13 wrote: dakort ma se nuk e ndalon kush ancelottin me fole kunder interit po mos ti vijne keq kur i pergjigjet mou se s ka dinjitet(sheven,dinjon e senderos nuk i ka dashte po ka dashte adebayor e nja 2 tjere qe s m vijne tesh,e detyrunen me i marre).Qit e prit mes trajnerave nuk ka ndoj hata t madhe,po mos ti vijne keq kur kunderpergjigjet.Edhe ato kane lezetin e vet.
nuk ka pune dinjitetit ktu. ç'do trainer i milanit e din qi merkaton e bajne drejtusit. e lojtart qi blejne drejtusat e milanit fitojne shpesh topin e arte. me kta lojtare ancelotti ka fitu ata qi ka fitu ne kto vite.
a thu asht i knaqun moratti qi merkato i trainerit te vet doli i deshtum? (50 milion quaresma-mancini) a thu i merr me vedi kur te ikin e i kthen 50-shen?
Pash nderin mos mi fut n midis ata te romes.Ai totti qe fton balotellin me kene korrekt asht njaj qe ka pshty ne europian,njaj qe i bite grushta manningerit vjet ne siena-roma,njaj qe i pat thane 10 here rresht arbitrit ne udineze-roma vaffanculo e njaj qe i tha de rossit del n interviste e thuj se na kane vjedhe ndeshjen....cile ndeshje tu kene 3-1 per ta,kush dreqi ju ka faj se s dijne me mbajte rezultat.Ne controcampo u desht me pa 5 here replayn per me thane qe s asht dhe ne t vertete s ishte penallti po si kishte me e pa arbitri at?Po pse s doli de rossi nji jave mrapa me udinezen qe i ra me dore topit sa mujti mexes?
Edhe n kupe bertiten per skandal se qe samuel 2cm hapsajt(pak a shume si ne derbi kaka,qe u shifte me mikroskop) ama nji jave mrapa me napolin e bani golin origjinal njashtu mexes e s banen za...vec me hungru dijne..
nuk diskutova a kan te drejte a jo. thashe se kur bahen deklarata te atij lloji, gazetat per ate kan me fole.
loja e interit asht njashtu si thu ti,jam dakort.Kur nuk ke dikend qe nderton lojen ashtu do t lush.
mourinho, i mori lojtart qi deshi(perveç lampard), ta kishte mendu perpara. jo me thane mas eleminimit me man.utd se duhen lojtar te tjere me fitu kupen. gjithmone tu ja vu fajin lojtarve.
kjo asht loja qi ka ba edhe me çelsin. "celsi i merzitshem" i thoshin n'angli.
derisa te blejne moratti ndoj tv apo ndoj gazete hakut kane per ti ardhe interit.Favore i kane dhane milanit(kaljari,kievo),juves(fiorentina,catania,toro,atalanta) e romes vete(udinese,kaljari) e shume tjera qe s kujtohen.Po gazetat nuk flasin nji jave per golin e parregullt te milanit me kaljarin po per penalltine e balotellit.Favoret e sfavoret kompensohen n fund t kampionatit.
moratti e ka tv. asht la 7 qi deri dje ka pase biscardin.....
berlusconi ka nji gazete jo-sportive.
asht vazhdimsia e gabimeve pro-inter qi ban gazetat me fole per kyt pune. ti permende 2 ndeshje per milan ku te njena(me chievon) ka 3 penallti TRE ne favor te milanit qi nuk jane dhane. ba me permend tana favoret e interit maron faqja...

ps: asaj listes te personave qi nuk kan konsiderate te nalte per mourinhon, sot i'u bashku traineri i sampdorias e traineri i komtares rumune..... :D :D :D

Post Reply