Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 06 Nov 2008 , 19:06

fpjalmi wrote:sa inat i ke hollandezt mor goldian. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

po me u kualifiku shqipnia ,ku don me shku. :lol: :lol: :lol: :lol:

goldian,tapo i kopjoj keta shkrime dhe nese shqipnia kualifikohet ta po ti hapi ne forum ,e tapo te duket si bombe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
naqe edhe une du ate kualifikimin e shqiprise se shqipe jam
nuk i kam inat hollandezet perkundrazi me pelqejne snejder roben van der vart van nistelroj etj por haanin mos e ban super trajner se te ishte ashtu nuk kishte marre shqipnine po hollanden vet

ti kopjo shkrimet e mija e une tujat dhe mas 15 vjetsh ta po ti tham djalit tend shif shkrimet e babes e shif statistikat easaj kohe a korrespondojne :lol: :lol:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 06 Nov 2008 , 21:23

.
han nuk asht super tranier ,por asht radhit mbas guds hidding dick avokat dhe marko van bastenit,dhe asht tranieri i katert qe pelqehet ma shum ne holland .

para 2 vjeteve ka qu kinen ne finalen e kupres aziatike ,dhe per here te pare ne histori ,kur brazili ka ken ne form ky tranier ,i ka marr brazilit ne sao paolo brenda ne brazil ,barazimin ,e ka ken tranier i kines .

ma thuj se qa skuadrash ka pas brigel e po te tham se cfare skuadrash ka drejtu han ,dhe shihe diferencen e tyne. :wink: :wink:

ma thuj tranierin ma te mire te huaj qe ka drejtu shqipnine ,dhe le ti krahesojm se cili tranier ka drejtu kombetare dhe klube ma te randesishem ,dhe po shohim thjesht sukseset qe kan pas.

shqipnia kuptohet se nuk ka beth me marr guds hiding tranierin ma te mire ne bote sot per sot ,sepse ata lek qe do te paguhet guds hiding ,fshf paguan tranierat qe merr per 50 vjet .per mu fshf ka ba zgjidhjen e duhur duke marr tranierin han,simbas mendimit tem

goldian .shkruaje ne akull me i than fmis tem mbas 15 vjetesh ,se un po ta tham qysh tesh se nuk mund te baj fmi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 06 Nov 2008 , 21:50

pak nga pak po realizohet andrra e shqiperise .

2 lojtare te ri per here te pare ne kombetaren shqiptare ,dhe pikerisht keto lojtare jane 2 shkodranet e talentum ,sukaj dhe lika,te cilet do te jen te gatshem per miqesoren qe kombetarja e shqipnise do zhvilloje kete muaj.

viktima e sulmit asht kapllani ,i cili shihet shum mire nga hari han ,qe asht sulmuesi qe deshton shqiperia ,dhe eksperimenti i tij qe mendon se do funksionoj ,jane dy sulmuesat e talentuat bsukaj dhe like ,te cilet luajn ne turqi.

sulmi i kombetares do jete me keto lojtare ,bogdani berisha sukaj dhe likA.

TE GJITH ATA QE THONIN QE HAN NUK PO GJEN TALENTE GABOHEN SHUME ,DHE SHPRESOJ QE ATA QE E KAN INATE HANIN MOS TA KEN MA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sepse 2 shkodranet qe po futen per here te pare ne kombetare ,e qojn numrin e shkodraneve ne 5 ,dhe mos harroni ,se as brigel e as bariq ,kurr nuk i kan afru shkodranet ,kurse ky tranier e qoj numrin e shkodraneve ne 5,dhe kuptohet qe ky tranier ka ba zgjidhjen ma te bukur ,dhe me vjen mjaft mire qe shkodranet qe e kan merituar gjithmone te luajn me kombetaren nuk jan thirr asnjihere nga asnji tranier,kurse tranieri hari han ,po i vlereson mjaft shkodranet ,dhe cfare shihet te ben te mendosh qe eksperienca e tij ka ba zgjidhjen e duhur ,duke bere ate qe asnji tranier kurr nuk e ka bere me pare ,dhe i ka cvleresu shum shkodranet ,dhe pikerisht ky tranier i jep kombetares sone ate qe e meriton ,ajken e futbollit shqiptare ,talentet e qytetit tone ,vllaznia ,dhe eksperienca e tij mendon qe talentet e klubit vllaznia te jen 5 ne kombetaren shqiptare ,ku perveq emrave TELI,BEQIRI ,dhe SALIHI ,i shton edhe 2 talente me vlere ,TE FUBOLLIT SHKODRAN SUKAJ DHE LIKA .

le te bashkohemi te gjithe shkodranet me kete tranier ,sepse ky tranier kundershtoj fshf qe donin me cdo menire te ken zadiaj dhe mavraj ,dhe pikerisht ky tranier i tha jo atyre lojreve ,dhe i tha jo dhe fshf ,dhe beri cfare i tha koka e tij dhe mendja e tij ,ku ne vendin e tyre thirri 2 talentet shkodran SUKAJ DHE LIKA.

LE TE SHOHIM SE QA DO BEJ EKSPERIENCA E TIJ NE TE ARDHMEN,KU TASHTI NUMRI I SHKODRANEVE KA SHKUAR 5 ,DHE MUND TE SHTOHET PERSERI ,DHE TE GJITHE SHKODRANET ,MUND TI THEMI KOMBETARES SHQIPRE ,JO KOMBETARE SHQIPTARE ,POR KOMBEWTARJE SHQIPTARE E VLLAZNISE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 06 Nov 2008 , 21:54

Lika e Sukaj, fytyrat e reja kundër Azerbajxhanit

Miqesorja e katert midis Shqiperise e Azerbajxhanit do te luhet, me 19 nentor ne Baku. Bilanci i shkelqyer me azeret: 3 ndeshje, 3 fitore





Jashtë Andi Lila, Edmond Kapllani, Jahmir Hyka e Hamdi Salihi, “brenda” Gilman Lika e Xhevair Sukaj në vijën e parë. Këto janë dy fytyrat e reja të listës prej 20 lojtarësh që trajneri holandez Ari Han bëri publike për ndeshjen miqësore ndërkombëtare kundër Azerbajxhanit, të programuar më 19 nëntor në Baku. Duket qartë se Ari Han, kështu tekniku i katërt që drejton Shqipërinë në një ndeshje kundër Azerbajxhanit, pas shqiptarëve Medin Zhega e Sulejman Demollarit, si dhe gjermanit Hans Peter Brigel, kërkon të provojë alternativa të reja në sulm, që për për hir të së vërtetës ka shënuar vetëm një nga tre golat e realizuar nga Kombëtarja jonë në tre takimet e para zyrtare të eliminatoreve të Botërorit 2010. Azerbajxhani, një kundërshtar me të cilin jemi përballur më parë tri herë (3 fitore, 4 gola të shënuar, 1 i pësuar), është një mundësi e mirë për të shënuar dhe për të çliruar psikologjikisht lojtarët e vijës së parë nga ngërçi.


PORTA- Katërkëndëshi i është besuar treshes “legjionare”: Arjan Beqaj, Isli Hidi e Saimir Ujkani, ky i fundit thirret për herë të dytë nga Hani pas grumbullimeve kundër Hungarisë e Portugalisë.

MBROJTJA – Janë të njëjtit emra dhe me “eksperimentin” e përsëritur. Debatik Curri, Armend Dallku, Kristi Vangjeli, Admir Teli, Endri Vrapi. Mungon Lila nga dy përballjet e fundit.

MESFUSHA- Han këtu ka “ajkën’ e lojtarëve të tij. Lorik Cana, Ervin Skela, Klodian Duro, Altin Lala, Ervin Bulku, Elis Bakaj. Për herë të parë nuk thirret Jahmir Hyka. Minutat e tij të pakta të me Maincin i kushtuan jo pak.

SULMI- Përbën edhe risinë te lojtarët e thirrur për miqësoren kundër Azerbajxhanit. Erjon Bogdanit e Besast Berishës i shtohen
“turqit” Xhevair Sukaj e Gilman Lika (të dy të Hacetepesë).



LISTA E KOMBËTARES

Portierë
Arjan Beqaj (Anorthosis, Qipro)
Isli Hidi (Alki, Qipro)
Saimir Ujkani (Palermo, Itali)

Mbrojtës
Armend Dallku (Vorskla, Ukrainë)
Kristi Vangjeli (Aris, Greqi)
Debatik Curri (Vorskla, Ukrainë)
Endri Vrapi (Elbasani, Shqipëri)
Admir Teli (Hacettepe, Turqi)
Elvin Beqiri (Vllaznia, Shqipëri)

Mesfushorë
Lorik Cana (Olimpik Marsejë (Francë)
Altin Lala (Hanover 96, Gjermani)
Klodian Duro (Omonia Nik, Qipro)
Ervin Skela (Kotbus, Gjermani)
Ansi Agolli (Tirana, Shqipëri)
Elis Bakaj (Partizani (Shqipëri)
Ervin Bulku (Krivbas Krivi,Ukrainë)

Sulmues
Erjon Bogdani (Kievo, Itali)
Besart Berisha (Rozenborg, Norvegji)
Gilman Lika (Hacetepe, Turqi)
Xhevair Sukaj (Hacetepe, Turqi)


HISTORIA

Trajneri holandez Ari Han do të jetë kështu tekniku i katërt që drejton Shqipërinë në një ndeshje kundër Azerbajxhanit, pas shqiptarëve Medin Zhega e Sulejman Demollarit, si dhe gjermanit Hans Peter Brigel. Takimi i parë historik midis dy vendeve, ai i 8 shkurtit të vitit 2000, ka qenë një ndeshje miqësore, por e luajtur në Valeta të Maltës, në kuadër të Turneut "Kupa Rothmans", ku përveç Shqipërisë e Azerbajxhanit, morën pjesë edhe Malta e Andora.

Shqipëria, e drejtuar nga Medin Zhega e fitoi atë takim me rezultatin 1-0 të zhvilluar në "Ta'Qali". Golin e vetëm të takimit e shënoi Edvin Murati në minutën e 37-të. Në këtë turne, Shqipëria ka fituar trofeun e dytë ndërkombëtar, pas atij në Kampionatin Ballkanik të vitit 1946.

Në përballjen e dytë, më 27 mars 2002, Shqipëria e drejtuar nga Sulejman Demollari fitoi me të njëjtin rezultat 1-0, falë golit të Igli Tares në minutën e 39-të. Në atë takim janë aktivizuar edhe Arjan Beqaj, Altin Lala, Ervin Bulku, Klodian Duro dhe Erjon Bogdani, të cilët ende luajnë për fanellën kuqezi.

Takimi i tretë daton, më 17.08.2005 dhe sërish Shqipëria e drejtuara nga gjermani Hans Peter Brigel ka dalë fituese nga skuadrës azere: 2-1. Azeri Takishzahda shënoi në minutën e 2-të për miqtë, ndërsa për Shqipërinë realizuan Alban Bushi në minutën e 28-të (goli i 13 i tij me fanellën e Shqipërisë) e Lorik Cana në të 72' (goli i parë i tij me kuqezinjtë).
Nga lojtarët e tjerë që ka në dispozicion Hani për përballjen e katërt miqësore me skuadrën azere, ka luajtur në atë takim Hidi e Kapllani.

STATISTIKAT

08.02.2000
Shqipëri - Azerbajxhan 1-0
Shënues: Edvin Murati 37'

27.03.2002
Shqipëri - Azerbajxhan 1-0
Shënues: Igli Tare 39'

17.08.2005
Shqipëri - Azerbajxhan 2-1
Shënues:Bushi 28', Cana 72'/ Takishzahda 2'

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 06 Nov 2008 , 23:45

hallall haanit
suksese djemve shkodran
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 07 Nov 2008 , 01:45

po me bahet qefi per sukajn dhe liken por po habitem me mos thirrjen e hamdushit e hyka. kisha lan jasht bogdanin e bulkun ne vend te ktyre dyve
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 07 Nov 2008 , 05:48

tjeta mondi .

ka lan jasht kaplaanin e ja bogdanin ,por meqenese ia njalle bogdanit ,ishalla edhe ate e hek e te lumt goja se edhe ai pyk asht si kapllani :lol: :lol: :lol: :lol:

per hyken ka ba tamam se hala nuk ka lujt ne klubin e tij ,dhe me duket se nja 10 minuta ka lujt tan kampionatin deri tash :lol: :lol:

kurse per salihin nuk dom me ia hek klubit sepse nuk asht ne gjendje maksimale hala ,dhe hala se ka marre vedin.

me hungarine shqipnia humbi pasi gjysa e lojtareve nuk lushin ose lushin shum pak ne klubet e tyne.

un mendoj se edhe nja 2 veta te tjere duhen me u spastru ne kombetaren tone.

lala pershembull ose bushi nuk kan force ma dhe duhen me u hek sa ma pare.e njejta gja asht edhe sulmin ,ku bogdani dhe kapllani nuk bajn ma dhe shihet qe shqipnise po ia ban golat mesfusha ,dhe jam shum i sigurte qe lika me sukaj ,mund ta bajn shum ma mire rolin e tyne.

5 shkodran ne kombetare ,mjaft mire ,sepse me gjithe mend e meritojm te jena ajka e futbollit shqiptare.

Cimi
Antar
Antar
Posts: 22
Joined: Sat, 12 Jul 2008 , 13:20
Location: itali

Post by Cimi » Fri, 07 Nov 2008 , 13:44

MERGIM MAVRAJ I THOT JO KOMBETARES SEPSE KA PAS PRESION PREJ F$HF-SE...EDGAR CANI PRET FTESEN E ITALISE....JURGEN GJASULA DE ME LUJT ME GJERMANIN.....SKAJN MARRE...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 07 Nov 2008 , 22:12

Cimi wrote:MERGIM MAVRAJ I THOT JO KOMBETARES SEPSE KA PAS PRESION PREJ F$HF-SE...EDGAR CANI PRET FTESEN E ITALISE....JURGEN GJASULA DE ME LUJT ME GJERMANIN.....SKAJN MARRE...
prandaj debaton jogi löw me ballack e frings se den me i hek me marr mavrajn e gjasulen
kurse rossi i villarealit nuk a thirr nga lipi se pret canin
tash e kuptova une pse ndodh kjo gjurulldi ne gjermani e itali
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 08 Nov 2008 , 00:41

cimi.

kush e merr edgar canin ne kombetaren e italise pash zotin.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a nuk ka italia lojtare qe me shku edgar cani pre4j shqipniet a?

po mavraj e gjasulen a kujton se po i merr gjermania me tamam a ?

se paska met gjermania per keta lojtare e nuk paska te tjere .

fshf nuk asht i vertete se i ka ba presion ,por keta jan lojtare pordhaca dhe me vjen mjaft mire qe me shqipnine kurr mos te lozin ,keta tradhtare ose keta mendjemedhenj .

cimi ,keta lojtare asht turpi i kombit ton.

edgar canaj asht lut nga bushati shum here dhe gjithmone e ka injoru shqipnine.

un nuk e di pse da njerez thojn qe edgar canin don me e marr kombetarja italiane,ku ne kampionatin italian asht nje zorr i vertete .

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 08 Nov 2008 , 03:17

shum dakort me parafolsin. une gjithmon kam than qe ato njerz qe e ndien vetin shqiptar kurr nuk kishin luajt me nje kombetare tjera sa do preson qe flitet qe kan nga FSHF kerkush nuk e ban me zort me lujt me nje kombetare tjetur. por ato nuk kan gjak shqiptari tradhetar jan dhe ashtu kan me met gjithjeten e tyre kurr nuk kan per te ba hajr
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 08 Nov 2008 , 09:42

fpjalmi wrote:cimi.

kush e merr edgar canin ne kombetaren e italise pash zotin.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a nuk ka italia lojtare qe me shku edgar cani pre4j shqipniet a?

po mavraj e gjasulen a kujton se po i merr gjermania me tamam a ?

se paska met gjermania per keta lojtare e nuk paska te tjere .

fshf nuk asht i vertete se i ka ba presion ,por keta jan lojtare pordhaca dhe me vjen mjaft mire qe me shqipnine kurr mos te lozin ,keta tradhtare ose keta mendjemedhenj .

cimi ,keta lojtare asht turpi i kombit ton.

edgar canaj asht lut nga bushati shum here dhe gjithmone e ka injoru shqipnine.

un nuk e di pse da njerez thojn qe edgar canin don me e marr kombetarja italiane,ku ne kampionatin italian asht nje zorr i vertete .
ITASH ME KE PELQY
:)
haani mos ta cajne kryt hic se ka talente sa te dush neper europe keto tre ma siper le te rrine te losin playstation me fanellat e italise e gjermanise :lol:
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sat, 08 Nov 2008 , 13:07

per mendimin tem vet fakti qe keto lojtar nuk asht se jane duke zgjedh midis Shqiperise e Italise apo Gjermanise por jane duke zgjedhe midis Shqiperise dhe me ndej pa kombtare dhe zgjedhin gjithmone kete te fundit kallxon qe problemi asht shume ma i thelle se fakti se keta lojtar kekan pordhaca apo trathtar qe ne rastin e Canit e sidomos te Gjasules nuk e dina se me ke na kan trathtu.un besoj qe ne mundena me fillu me marr shembuj ne kombtaret e tjera dhe nuk po flas per Turqine apo Kroacine qe jane shume me nelt se na por po flas per Maqedonine.Tek kombtarja e U-19 te Maqedonise jane edhe dy lojtar shqiptar si Shaban Ferati(Borussia Dortmund U-19) dhe Sevdail Selmani (Bayer Leverkusen II).Tek ne per çdo talent qe flitet te afrohet fillojn jo problemet e pashaportave sepse Gjermania lejon vetem nje nenshtesi jo problemin se talentet dojn direkt kombtaren A pa kalu tek grupmoshat.Duket Maqedonia i paska zgjidh keto probleme dhe me lojtar me prejardhje shqiptare e po shtoj qe Selmani ka lind ne Gjermani e nuk besoj se din nje fjale maqedonisht.Per Feratin nuk di gja.Shembulli i dyt asht Goran Slavkovski ish lojtar i U-19 te Suedis dhe lojtar i skuadres te rinjve te Interit.Si çdo talent qe del tesh prej Suediet quhet edhe Ibrahimoçi i dyt.Kur ky zotnia erdhi me lujt ne Milano i bani ftese Maqedonia me lujt me U-21 dhe ne fillim nuk pranoj pastaj shkoj e i beri vizit ne Milano si tranjeri i shpresave si ministri i sporteve te maqedonis dhe nuk besoj se i jan ul ne gjuj por besoj se i kan tregu te gjitha projektet per zhvillimin e futbollit ne Maqedoni dhe e kan vlersu si lojtar gja qe nuk ndodh kurr ne Shqiperi.Fakti asht se ky sot lun me U-21 e Maqedonise gja tjeter qe nuk ka ndodh kurre ne kombtare shqiptare qe nje talent me braktis kombtaren e vendit ku asht rrit dhe me shku me lujt me vendin e origjines as kur lojtari nuk let ma me kombtaren e vendit ku asht rrit.Rasti i Mavrajt,Faton Toskit etj jane disa shembuj.un jam i mendimit qe ka ardhe koha me mendu qe jena duke gabu gjithçka na (dmth Fshf dhe i gjith futbolli shqiptar) sepse nuk ndodh ne asnje vend te botes qe lojtari te preferoj te rrij pa kombtare se sa te lujn me nje kombtare dhe nuk besoj se Gjasula duke ndej ne stol te bazelit te mendoj me lujt me gjermanine.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 10 Nov 2008 , 09:43

hari han thote mavraj e humbi shansin .

“E ftova me Poloninë dhe s’erdhi. Më vjen keq që një shqiptar s’do fanellën kuqezi

Kam lënë jashtë disa
lojtarë, sepse dua të
provoj disa të tjerë”.
Ky është komenti i Ari Hanit,
përsa u përket zgjedhjeve që
ka bërë për ndeshjen miqësore
kundër Azerbajxhanit.
Trajneri i Shqipërisë ka folur
edhe për Mërgim Mavrajn, i
cili u ankua se tekniku kuqezi
ishte treguar indiferent dhe
se FSHF i kishte bërë presion
për të zgjedhur nëse donte të
luante apo jo për Shqipërinë.
Tekniku holandez ka parë
dje nga afër ndeshjen Dinamo-
Flamurtari 1-1, e luajtur
në stadiumin “Selman Stërmasi”.
Keni lënë jashtë Kapllanin,
Hykën, Salihin
dhe Lilën, të cilët fare
mirë mund t’i provonit në
këtë miqësore?
Kam lënë jashtë shumë
futbollistë, për të provuar
disa lojtarë të tjerë. Jam i
bindur se do të më kritikonit
edhe nëse nuk do
të kisha bërë këto ndryshime,
pra nëse nuk do të
kisha marrë lojtarë të rinj.
Janë grumbulluar 20 futbollistë
për ndeshjen
kundër Azerbajxhanit, në
të cilën do të luajmë dhe
do të provojmë skemat që
do të përdorim kundër
Maltës në shkurt.
Lipi ka lënë jashtë Del
Pieron, sulmuesin italian
më në formë, për të provuar
sulmues të rinj,
ndërsa ju keni lënë jashtë
pikërisht disa sulmues
të rinj...
Mos më përmendni Del
Pieron, apo trajnerët e
tjerë. Unë sapo ju sqarova
se kam marrë në skuadër
disa futbollistë, të cilët dua
JETMIR HALILAJ
t’i shikoj nga afër dhe
mendoj se mund t’i vlejnë
Shqipërisë në të ardhmen.
Mërgim Mavraj, qendërmbrojtësi
i Bohumit, i cili ka
pasaportë shqiptare, u ankua
duke thënë se ju jeni treguar
indiferent ndaj tij. Sa e vërtetë
është kjo?
Atëherë, po ua sqaroj
njëherë e mirë. Së pari,
nuk është aspak e vërtetë
që jam treguar indiferent
ndaj Mavrajt. Para disa
muajsh dëgjova emrin e tij
këtu në Shqipëri dhe fillova
të interesohesha. Disa
miqtë e mi në Gjermani më
thanë se është lojtar i mirë
ndaj edhe e ftova në miqësoren
kundër Polonisë më
28 maj. Lojtari nuk erdhi,
madje më vonë deklaroi se
nuk erdhi, sepse i kishte
mbërritur ftesa me vonesë,
gjë që nuk është aspak e
vërtetë, pasi ne njoftuam
jo vetëm atë, por edhe klubin.
Kjo do të thotë se futbollisti
nuk ishte i bindur
nëse donte të luante me
Shqipërinë apo jo dhe me
sa duket akoma nuk është
i vendosur. Mua më vjen
keq, sepse ai është 22-vjeç,
është shqiptar, por nuk do
të luajë për Shqipërinë. Kjo
më duket shumë e çuditshme.
Megjithatë, Mavraj ka
dy detyra përpara: të vendosë
nëse do të luajë me Shqipërinë
ose jo, dhe padyshim
që duhet të mendojë
për të fituar një vend titullari
te Bohumi

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 10 Nov 2008 , 09:47

zagari .cfare mashtrusit i posherm.keka taman i paftyre.

han e paska thirr me lujt ne miqesoren me polonine ,dhe ai i paska kthy shpinen shqipnise ,se kujtote se po e merr kombetarja gjermane.

un nuk e di qa merret fshf me kta zagaj tradhtare ,qe nuk lozin asa titullare me skuadrat e tyne .

edhe han keka habit ,e paska than.nuk e kuptoj pse nji shqiptare tradhton kombin e tij ,ngjyrat kuq e zi.

i paftyri

ingleo
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Wed, 17 Sep 2008 , 16:03
Location: rome italy

Post by ingleo » Tue, 11 Nov 2008 , 15:10

per mendimin tem fshf dhe hani po u luten shume ketyre pseudolojtareve qe as ne ekipet e tyre nuk jane titullar.duhet me u ba pashaporten e ftesen.nqs done me ardhe,mire perdryshe ja u prifte zoti mbare e mire.si kujtojn se po i therrasin italia e gjermania qe kane ka 5 milion lojtar profesionista.italia ka te pakten 100 sulmuesa ma te mire se cani.a ju kujtohet milaim rama, kosovari qe para disa vjetesh ishte tu luajt shume mire ne kampionatin zviceran.sdesh me lujt me shqiperine e zvicra e thirri me terezi nja 6 here e tash se thrret kush ma.njeriu duhet me ba nje logjikim.nqs se nuk je nje talent nderkombetar ma mire me ardhe e me lujt per shqiperine se te respektojne me shume
bashkimi ben fuqine!!!!

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 12 Nov 2008 , 17:31

gabim qe pu humet nji lojtar i vlefshem per kombetaren si Mavraj vetem per kokfortesine e Hanit, qe sillet poshte e perpjete neper kto biruca stadimesh shqiptare nevend qi me shku me kerku lojtaret shqiptare ne evrope...


Mavrajt nuk i ve pike fajit: Per mendimin tem kerkesa e tij qi me pas nji bisede me Hanin eshte e drejte.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 12 Nov 2008 , 20:27

siq asht shkru edhe ma nelt ,hari han e ka kerku mavraj qe te lozin me polonine ,dhe ky lojtare e i ka kthy shpinen kombetares sone duke e injoru.

hari han habitet dhe thote.mavraj asht shqiptare ,por nuk paska gjak shqiptarit.

un mendoj qe ari han ka ba gjan ma te mire qe nuk e ka marre ate stervine mutit qe nuk ka gjak shqiptarit.

e dyta asht qe nuk lun asnji ndeshje titullare ,dhe ka shum ndeshje qe nuk asht fut edhe asnji minut.

dhe e treta asht qe lun me bockumin ,nji skuader fundrrine ne europe

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 12 Nov 2008 , 21:18

si ka me ardhe mavraj kur nji trajner e thrret n kombtare pa e pa asnjihere tu lujte po vetem me te thanun prej miqve te tij??tane e dina se ba me ardhe nji here me nji kombtare s mund t kthehesh ma mrapa...po pse ishtu ndiqen talentet a?...po s kena faj na se kena shume...kena aq shume sa kena lane me ike behramin,xhemajlin,kuqin,ato dy t rinjte qe losin njeni me deportivon e tjetri me liverpulin(idrizaj m duket) e shume tjere qe s m kujtohen tesh...plus ato qe losin ne ukrahine qe si ka thirre asnjihere deri tesh,per ca e thynen qafen atje ata per me lujte me topa boret a?

sa per faktin se lot me bochumin s don me thane gja se edhe bogdani lot me kievon qe asht pertoke..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 12 Nov 2008 , 21:47

shvk 13.

un mendioj se teli sukaj lika salihi beqiri,jane ma te mire se ata lojtare qe pemende ma siper.

lika pershembull ose salihi nuk krahesohet me bylikbashin ose kuqin.

nuk mendoj se krahesohet as beqiri ,me mavrin ,ose mavrushin :lol:

behrami qe ti permende ai asht thirr ne kombetare ,por ka preferu me lujt me zvicrren dhe ket e din te tane.

xhemaili ,asht thirr me loujt me kombetaren ,por i ka ardh turp me lujt me kombetaren e shqipnise siq bani edhe bahrami, cana ne itali,pra keta njerez nuk kan xhak shqiptarit,dhe per mendimin tem hari han ka ba shum mire qe nuk i ka marr kta stervina.

un po habitem si pormend behramin ,sepse te tan e dim qe ai injoroi shqiperine.

shvk ,nuk e di nese ke informata te mira per lojtaret qe ke permend ma nalt,por te gjith ata stervina jan lut me lujt me kombetaren shqiptare ,dhe e kan injoru.

un mendoj qe teli vrapi lika sukaj jan mjaft lojtare te mire ,dhe jan zbulimet e fundit te hari han.

megjithate le te shohim se si do jete kombetarja jone ne ndeshjen miqesore qe do kemi me 19 nentor ,ku do kemi perballe beri foxin .

pra ndeshja miqesore shqiperi gjeorgji do jete fantastike.

do ndeshet hari hqan me beri fox,ose shkurt heninkeni me beksin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lete te shohim se kush birr do fitoje.

goldian.jena kundershtare aty. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Post Reply