Kupa e Shqiperise

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Kupa e Shqiperise: Pogradeci - Vllaznia 1-1

Vllaznia barazon me shifrat 1-1 nė Pogradec. Shkodranėt, edhe pse kaluan tė parėt nė avantazh me anė tė libanezit Kdouh, nuk rezistuan dot deri nė fund. Nė tė 82-ėn ka menduar Ēekiēi qė tė baraspeshojė rezultatin, duke u komplikuar jo pak punėt kuqebluve pėr kualifikimin. Ka qenė njė duel i luftuar nė fakt dhe kjo duket qartė nga tė verdhėt.

Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, ja çiftet

Janė 32 skuadra pjesėmarrėse, 10 nga Kategoria Superiore, 20 nga Kategoria e Parė dhe vetėm Tomori e Naftėtari nga Kategoria e Dytė. Ekipet janė ndarė nė dy grupe me nga 16 skuadra, nė tė cilat ėshtė pėrcaktuar rruga e pėrplasjeve tė ēifteve deri nė gjysėmfinale, aty ku i pret njė short i lirė 4 ekipet qė shkojnė deri aty.

Hidhet shorti i Kupės sė Shqipėrisė, ja ēiftet
Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Kupa e Shqiperise: Vllaznia - Bylis 0-0

Vllaznia vijon te jete ne nje krize te thelle teksa ka barazuar ne shtepi ndaj Bylisit, ne takimin e vlefshem per Kupen e Shqiperise. Kuqeblute e drejtuar nga Elvis Plori kane zhvilluar nje nder ndeshjet me te dobeta te ketij sezoni duke mos realizuar asnje goditje brenda kuadratit te portes. Shkodranet kane qene te deshtuar ne te gjitha aspektet n? fush?n e loj?s dhe m? s? shumti barazimi u ?sht? dhuruar nga vet? Bylisi q? nuk ka pasur aft?sit? e duhura p?r t? sh?nuar. Vendasit ndon?se kan? luajtur n? sht?pin? e tyre kan? treguar nj? munges? t? dukshme motivimi dhe organizimi i loj?s.

Kupa e Shqiperise: Butrinti - Vllaznia 2-3

Ekipi i Vllaznis? ka fituar 3-2 ndeshjen e par? ndaj Butrintit, ndeshje q? ?sht? luajtur dje pasdite n? Sarand?. Trajneri Josa e ka nisur ndeshjen me k?t? formacion: Gjokovi?, Tafa, Danaj, Petrovi?, Popovi?, Bardulla, Mu?a, Karaka?i, Shaba, Gjini, Hajdari. N? pjes?n e par?, kan? kaluar t? par?t n? avantazh sarandiot?t, m? pas ka barazuar Gjini p?r Vllaznin? n? minut?n e 11-t? dhe s?rish jan? vendasit q? sh?nojn? edhe golin e dyt? dhe pjesa e par? k?sisoj mbyllet 2-1 p?r Butrintin.

Kupa e Shqiperise: Butrinti - Vllaznia 2-3
Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Kupa e Shqiperise: Turi i dyte Kamza - Vllaznia

Turi i Dyt? i Kup?s s? Shqip?ris? propozon ?ifte interesante si n? grupin A ashtu dhe n? at? B. Deri tani jan? njohur 14 skuadrat e kualifikuara nga turi i par?. Ndeshjet e prapambetura: La?i-Bes?lidhja (Grupi A) dhe Partizani-Ada (Grupi B) do t? p?rcaktojn? dhe dy ekipet e tjera. Ndeshjet e para t? turit t? dyt? do t? luhen, m? 25 n?ntor 2009.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia

Te merkuren, me 21 tetor 2009 (14:30), do te luhen ndeshjet e turit te pare te edicionit te 58-te Kupes se Shqiperise. 32 skuadrat, n? gjirin e t? cilave jan? 12 ekipe t? Kategoris? Superiore, 16 t? Kategoris? s? Par? dhe 4 nga Kategoria e Dyt?, q? jan? fitueset e dala nga dy turet e para paraeliminatore.

Kupa: Turi i pare, Tomori-Vllaznia