Komente & Opinione

Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane që mrekulloi shqiptarët

Rragami-Bizi-Zhega - Me shume se nje legjende ėshtė rrėfimi pėr treshen spektakolare dhe tė famshme tė futbollit shkodran e atij shqiptar. Njė karrierė e filluar me Vllazninė, pastaj transferimi te Partizani e Dinamo dhe sėrish te klubi mėmė kur do tė bashkohen pėr t'i dhėnė atij qyteti e tifozėrisė lavdinė dhe suksesin e merituar, por tė munguar ndėr vite.

Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane qė mrekulloi shqiptarėt

Cungu: Fitorja ndaj Skënderbeut, me shumë vlera në planin moral

Duhet tė punojnė fort dita-ditės, sepse nuk mund tė ndryshojmė gjithēka me shkop magjik, nė pak ditė. Dėshira e futbollistėve pėr tė fituar mė jep shumė garanci se do t'i arrijmė objektivat. Kėta djem e kanė kuptuar se kanė mundėsi tė luajnė mirė, tė pėrfaqėsojnė si duhet Vllazninė, tė sfidojnė edhe Skėnderbeun. Gėzimin e suksesit e ndaj me stafin, me lojtarėt, me tifozėt.

Cungu: Fitorja ndaj Skėnderbeut, me shumė vlera nė planin moral
Kampionati pa Vllazninė, si dasėm pa dasmorė

Kampionati pa Vllazninė, si dasėm pa dasmorė

Vllaznia nė fund tė tabelės jo vetėm nuk ėshtė nė tė mirėn e Shkodrės, por as tė Shqipėrisė. Nuk e di se si mund tė ndjehet njė kampionat pa Vllazninė. Tė dashur bashkėqytetarė tė mi, mos e humbisni besimin nga Vllaznia, por ndihmoheni me tė gjitha mėnyrat qė ajo tė rikthehet nė ditėt e saj mė tė mira.