Kupa e Shqiperise

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Vllaznia mund thelle 6-0 Kamzen per Kupe

Hapi I parë I hedhur para tre javësh në Kamëz, është pasuar me një të dytë pasditen e së mërkurës dhe Vllaznia është kualifikuar për në turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë. Nëse në ndeshjen e parë kuqeblutë kishin fituar 2-0, në ndeshjet e kthimit ata kanë shënuar plot 6 gola në portën kundërshtare, pa pësuar asnjë. Tre prej tyre janë shënuar në pjesën e parë dhe kanë patur për autorë Dycën, Pepën dhe Krymin. Pikërisht këto gola, kanë bërë që skuadra mike të dorëzohet totalisht. Kjo është vërejtur në pjesën e dytë të ndeshjes, kur futbollistët e Vllaznisë jo vetëm kanë shënuar edhe tre gola të tjerë por kanë patur mundësi të shënojnë edhe më shumë.

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKËNDERBEUT

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKËNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurinë e saj me një barazim pa gola ndaj kampionëve në fuqi të vendit, korçarëve të Skënderbeut në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë Në takimin e luajtur pasditen e së dielës në "Reshit Rusi" në prani të një numri të konsiderueshëm tifozësh, dy ekipet kanë zhvilluar një ndeshje të qetë dhe rezultati 0-0 i fiksuar në fund të 90 minutavë duket se i ka kënaqur ato.

Vllaznia, me formacionin e dytë ndaj Apolonisë për Kupë

Vllaznia, me formacionin e dytë ndaj Apolonisë për Kupë

Gjysma e skuadrës, përfshi edhe pjestarë të stafit teknik, do të qëndrojë në Shkodër për të vijuar me stërvitjen dhe përgatitjet për sfidën e fundjavës. Në këtë grup bëjnë pjesë thuajse të gjithë titullarët e aktivizuar në ndeshjet e fundit. Ndërkohë, drejt Fierit, mëngjesin e sotëm ka udhëtuar trajneri Grima me pjesën tjetër të lojtarëve, të cilët nuk kanë luajtur shumë në sfidat e kaluara. Në këtë grup lojtarësh, megjithatë, bëjnë pjesë edhe emra të njohur.