Kupa e Shqiperise

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKĖNDERBEUT

VLLAZNIA E CUNGUT E NIS ME BARAZIM NDAJ SKĖNDERBEUT

Vllaznia e Armando Cungut e ka nisur ecurinė e saj me njė barazim pa gola ndaj kampionėve nė fuqi tė vendit, korēarėve tė Skėnderbeut nė ndeshjen e parė ēerekfinale tė Kupės sė Shqipėrisė Nė takimin e luajtur pasditen e sė dielės nė "Reshit Rusi" nė prani tė njė numri tė konsiderueshėm tifozėsh, dy ekipet kanė zhvilluar njė ndeshje tė qetė dhe rezultati 0-0 i fiksuar nė fund tė 90 minutavė duket se i ka kėnaqur ato.

Vllaznia, me formacionin e dytė ndaj Apolonisė pėr Kupė

Vllaznia, me formacionin e dytė ndaj Apolonisė pėr Kupė

Gjysma e skuadrės, pėrfshi edhe pjestarė tė stafit teknik, do tė qėndrojė nė Shkodėr pėr tė vijuar me stėrvitjen dhe pėrgatitjet pėr sfidėn e fundjavės. Nė kėtė grup bėjnė pjesė thuajse tė gjithė titullarėt e aktivizuar nė ndeshjet e fundit. Ndėrkohė, drejt Fierit, mėngjesin e sotėm ka udhėtuar trajneri Grima me pjesėn tjetėr tė lojtarėve, tė cilėt nuk kanė luajtur shumė nė sfidat e kaluara. Nė kėtė grup lojtarėsh, megjithatė, bėjnė pjesė edhe emra tė njohur.

Pezullohet Shtubina, theu disiplinën në stërvitje

Nga ana e pjesėtarėve tė stafit teknik nuk ka ndonjė koment mė shumė, megjithatė mėsohet se ditėn e hėnė ėshtė lėnė qė tė ketė njė takim me futbollistin pėr tė biseduar pėr vazhdimėsinė. Nga ajo ēfarė arrijmė tė marrim vesh, nė stėrvitjen e sė premtes, kur trajneri Zmijani nuk ka qenė present, ngaqė ka marrė pjesė nė mbledhjen e bordit tė klubit, merret vesh qė Shtubina ka patur njė debat nė stėrvitje me zėvendėstrajnerin Dibra.

Pezullohet Shtubina, theu disiplinėn nė stėrvitje