Superliga

Cungu i kënaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi

Trajneri i Vllaznisė, Armando Cungu, ka mbetur mjaft i kėnaqur nga fitorja nė Fier ndaj Lushnjes, edhe pse e pranon se nuk ka vend pėr entuziazėm tė tepruar: “Jam i kėnaqur nga fitorja, por kjo nuk do tė thotė qė bėmė gjithēka e mirė. Mesfusha ėshtė shumė mirė, kemi bėrė afrime cilėsore, por e pranoj qė na mungon njė sulmues goli dhe nuk krijuam shumė raste. Kemi kėrkuar sulmues gjithė verėn, por disa lojtarė na kanė refuzuar ose na kanė dalė fjale. Shkurtaj? Po, ėshtė njė prej lojtarėve qė nuk e pranoi ofertėn tonė dhe ende nuk e di arsyen”.

Cungu i kėnaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi
ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PĖR VLLAZNINĖ

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PĖR VLLAZNINĖ

Erjon Vucaj ėshtė zyrtarisht futbollist I Vllaznisė. Ai ka firmosur mesditėn e sotme kontratėn me drejtuesit e klubit dhe kėsisoj bėhet blerja e pestė e skuadrės tonė nė merkaton e kėsaj vere. Mesfushori I talentuar shkodran ka qenė nė bisedime prej dy ditėsh me drejtuesit e klubit dhe gjithēka ka pėrfunduar sot teksa ka gjetur akordin qė ėshtė shoqėruar edhe me hedhjen e firmės nė kontratė. Nė kėtė mėnyrė, 26 vjeēari do t’I bashkohet menjehere skuadrės nė stėrvitje. Ky padyshim qė ėshtė njė pėrforcim shumė I rėndėsishėm pėr trajnerin Armando Cungu nisur nga vlerat sportive qė ai posedon.

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninë

Merr fund “odeiseja” e Edon Hasanit, pas mbylljes sė kontratės me Kukėsin, para mbarimit tė sezonit tė shkuar futbollistik. Emri i tij u pėrmend te Partizani nė merkaton e kėsaj vere, madje pati njė takim tė mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i tė kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar nė projektin e tij. Nė kėtė mėnyrė, pasi nuk siguroi dot njė ekip tė huaj nga jashtė vendit, ēka ishte qėllim parėsor, Hasani vendosi tė kthehet nė shtėpi, tek ekipi i zemrės, Vllaznia. Ai ėshtė prezantuar sot dhe pėrbėn njė prurje mjaft cilėsore pėr Armand Cungun. Njė sinjal vėrtet pozitiv, se gjėrat po ndryshojnė pėr mirė te Vllaznia. Kujtojmė se herėn e fundit, kur Hasani ka luajtur me fanellėn kuqeblu, ka qenė viti 2012.

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninė