Legjionaret

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Legjionaret

Post by Edmond-Cela » Sun, 10 May 2009 , 23:41

GOLDIAN wrote:une besoj vec faqen e liverpoolit bayernit realit e vertonit
shqiptaret si besoj hic
ka tash dy vjet kjo histori
naqe telegrafe gazate ma e besushme ketu. edhe deri pa sa ditesh ka zbuluar skandalin ma te madh te politikes qe as kush nuk ka muajtur deri tadi me te gjitha te dhanat.

ka shkaktur nje kaios shum te madhe qe parashikohet rrezik shum i madhe nga njerzit ndaj politikes, nuk e beson ma keto njerz keture qe vejn ligjet ne ket shtet dhe kjo asht nje gja shum e keqe se njerzit nuk besojn ma ne rregullat
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Fri, 15 May 2009 , 17:58

Duro tek AEK-u, është vetëm çështje ditësh
Lojtari: S’kam firmosur akoma, por oferta është joshëse


Klodian Duro, mes fushori i Kombëtares shqiptare, është një hap larg AEK-ut të Athinës. Klubi grek i ka bërë një ofertë të majme 32-vjeçarit, i cili pohon se është i joshur nga ideja se mund të luajë me klubin grek sezonin e ardhshëm. I pyetur nga “Panorama Sport”, futbollisti ka dashur të driblojë në lidhje me tratativat me klubin grek,
por ka pohuar se është në bisedime. Lojtari që aktivizohet te qipriotët e Omonias, i shënoi dy gola AEK-ut në Kupën UEFA dhe ishte ai, që eliminoi skuadrën greke nga ky kompeticion. Duro ka bërë paraqitje shumë të mira gjatë këtij edicioni, pasi ka arritur të shënojë 11 gola me fanellën e Omonias dhe të japë shtatë asiste për gol.

Është e vërtetë që jeni shumë pranë kalimit te skuadra e AEK-ut?
Nuk mund të them asgjë për këtë. Kam pasur disa oferta gjatë kësaj periudhe, madje edhe nga kjo skuadër, por
ende nuk është vendosur asgjë. Unë jam profesionist dhe si i tillë, më duhet të tregoj respekt për klubin ku luaj,
Omonian. Drejtuesit e saj më kanë respektuar deri tani dhe unë duhet që të jem korrekt.

Në median greke thuhet se menaxherët e AEK-ut kanë arritur një akord verbal me ju, përsa i përket pjesës
financiare, por nuk po bindin Omonian, që t’ju lërë të lirë?
Nuk e mohoj se AEK-u më tërheq shumë si skuadër, pasi është një ndër ekipet më të mira në Greqi. Nëse Omonia
bindet të më lërë të lirë, atëherë padyshim që do të më pëlqente të luaja me këtë skuadër. Megjithatë, nuk duhet
të ngutemi, pasi nuk është arritur asgjë zyrtare.

Tek Omonia keni marrë 500 mijë dollarë për dy sezone, po klubi grek sa ju ka ofruar?
Nuk mund të flas! Tentativa për t’u larguar nga Omonia, është produkt i mosaktivizimit tuaj rregullisht gjatë fazës
së dytë në këtë skuadër?
Është krejt e kundërta. E para, nuk po kërkoj unë të iki nga Omonia, pasi janë klubet, ato që interesohen për mua dhe jo unë për to. Së dyti, mendoj se ofertat interesante që kam, janë produkt i një sezoni të mirë dhe i një pune
të mirë sezonale. Nëse nuk do të kisha luajtur rregullisht dhe nëse nuk do të kisha dhënë atë që duhej në fushë,
tani ofertat do të ishin shumë më të pakta dhe më të ulëta. Në një skuadër me lojtarë të nivelit të lartë si Omonia, nuk mund të pretendosh se vendin e titullarit e ke pronë tënden. Megjithatë, unë kam luajtur më shumë se 70% të
ndeshjeve, çka është një tregues shumë i mirë.

Tek AEK-u, mund ta keni më të vështirë për të siguruar një vend titullari...
Nuk kam firmosur akoma, fillimisht unë duhet të nënshkruaj njëherë me këtë skuadër dhe pastaj të flasim për
vendin e titullarit. AEKu është një ekip që nuk mund t’i them dot “jo”, por të shohim. Nuk mund të tregohem
i nxituar dhe të tregoj mungesë respekti për Omonian. Edhe këtu ku jam, ndihem shumë mirë

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Fri, 15 May 2009 , 19:52

ne bundeslige mire jena
kapllani asht ne katagori te dyte i ram
po njat rruge e pret dhe skelen

sa per lalen ka nenshkru deri ne vere te 2011 me hanoverin kuptohet
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Tue, 26 May 2009 , 23:27

BESART BERISHA KTHEHET TEK BURNLEY
KA ME LUJT NE PREMIER LIGE SEZONIN QE VJEN
ISHALLA I PRIHET MBARE
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Wed, 27 May 2009 , 00:25

GOLDIAN wrote:ne bundeslige mire jena
kapllani asht ne katagori te dyte i ram
po njat rruge e pret dhe skelen

sa per lalen ka nenshkru deri ne vere te 2011 me hanoverin kuptohet
meqe kapllani asht i ram ne kategorine e dyte pse tranieri i ri i shqipnise e ka vu me lujt prap me kombetaren?

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Wed, 27 May 2009 , 02:12

Berisha godet me grusht, AC Horsens e përjashton

Në lidhje me gjithcka ka ndodhur, gazeta daneze, “Ekstra Bladet“ shkruan: “Besart Berisha ka qenë një i ri “i shurdhuar” për AC Horsens në muajin e kaluar dhe në këtë që po mbyllet, ka qenë më shumë se i lodhur. Por përtaci, më në fund, mori të dielën goditjen fatale, teksa u përfshi në një gjest prej krimineli, krejtësisht i panevojshëm, duke goditur me grusht lojtarin e skuadrës së tij, Kenneth Emil Petersen, në stërvitje. Kjo i ka kushtuar lojtarit të kombëtares shqiptare përjashtimin e menjëhershëm nga AC Horsens, gjë e cila u bë e ditur edhe nga trajneri i tij, Jensen. Trajneri i Horsensit, Henrik Jensen, nuk ishte i pranishëm gjatë incidentit, por mori informacionet e nevojshme nga të tjerët, që ishin në stërvitje gjatë veprimit të pafalshëm të Berishës. Sipas tij, pas këtij veprimi, nuk kishte asnjë dyshim se Berisha do të përjashtohej, kështu që është i lirë të marrë rrugën menjëherë për në Angli. “Ne nuk mund të pranojmë të ndodhë diçka e tillë në skuadrën tonë. Eshtë krejtësisht e pafalshme. Ne e diskutuam çështjen edhe në ekip dhe më pas vendosëm që ta përjashtonim Berishën. Kjo ishte mënyra e duhur, për të vënë në vend dinjitetin e klubit tonë, për të cilin gjeste të tilla, si ai i Berishës, janë rreptësisht të ndaluar,” - shpjegohet Henrik Jensen për “Ekstra Bladet”. Skuadra e Horsensit, realisht ka rënë nga kategoria, por trajneri i mëshoi shumë idesë së tij, për të mos lejuar të krijoheshin trazira brenda grupit më tej, ndaj e përjashtoi Berishën pak përpara javës së fundit. Berisha tashmë do të kthehet në klubin e Burnley, prej nga është marrë në formë huazimi nga AC Horsens. I dhunuari nga Berisha, Kenneth Emil Petersen, u paraqitën dje në redaksinë e “Ekstra Bladet”, në një intervistë, por ai nuk dëshiroi ta komentojë këtë çështje.

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Legjionaret

Post by REINIS » Wed, 27 May 2009 , 10:23

mire ia ka bo.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Legjionaret

Post by Skodrinon » Wed, 27 May 2009 , 18:20

REINIS wrote:mire ia ka bo.
kuah? ky qi i ka ra grusht apo kta qi e kan perjashtu?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Wed, 27 May 2009 , 18:50

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:ne bundeslige mire jena
kapllani asht ne katagori te dyte i ram
po njat rruge e pret dhe skelen

sa per lalen ka nenshkru deri ne vere te 2011 me hanoverin kuptohet
meqe kapllani asht i ram ne kategorine e dyte pse tranieri i ri i shqipnise e ka vu me lujt prap me kombetaren?
KAPLLANI KA NENSHKRU per 2 VJET ME SKUADREN E AUGSBURG
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Thu, 28 May 2009 , 02:37

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:ne bundeslige mire jena
kapllani asht ne katagori te dyte i ram
po njat rruge e pret dhe skelen

sa per lalen ka nenshkru deri ne vere te 2011 me hanoverin kuptohet
meqe kapllani asht i ram ne kategorine e dyte pse tranieri i ri i shqipnise e ka vu me lujt prap me kombetaren?
KAPLLANI KA NENSHKRU per 2 VJET ME SKUADREN E AUGSBURG
goldi .

ku asht kja skuasder .se kam ndi kurr.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Thu, 28 May 2009 , 08:13

o pjalm na shqiptaret zbulojme keshti skuadrash te pa degjume se ato te mirat skan nevoje per ne :D :lol:
asht ne kategori te dyte ne gjermani nje ekip me buxhet shume te vogel qe si synim ka vetem mbetjen ne kategori te dyte
shanse per pretendime per ma nelt nuk kan
i perjashtuar

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Legjionaret

Post by REINIS » Thu, 28 May 2009 , 12:06

Skodrinon wrote:
REINIS wrote:mire ia ka bo.
kuah? ky qi i ka ra grusht apo kta qi e kan perjashtu?
Berisha qi i ka ra m grusht. Vec ti kishte mshu mo fort.
Don't fuck with Albanians!
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sat, 30 May 2009 , 03:22

GOLDIAN wrote:o pjalm na shqiptaret zbulojme keshti skuadrash te pa degjume se ato te mirat skan nevoje per ne :D :lol:
asht ne kategori te dyte ne gjermani nje ekip me buxhet shume te vogel qe si synim ka vetem mbetjen ne kategori te dyte
shanse per pretendime per ma nelt nuk kan
ATEHERE NUK NA U DOKA GJA KY LOJTARE

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sun, 31 May 2009 , 20:57

Kotbus bie në Bundesligën 2, Skela ne lot


Fantazisti shqiptar, në bazë të parakontratës së parafirmosur nuk do të jetë më pjesë e Kotbusit, por do të jetë një lojtar i lirë, në pritje të ofertave.





Pas humbjes fatale 3-0 në ndeshjen e parë, Energi Kotbusi i Ervin Skelës, humbi edhe takimin e dytë play-out me Nuremberg, kësaj radhe 2-0, duke rënë përfundimisht në Bundesligën 2.

Fantazisti shqiptar, në bazë të parakontratës së parafirmosur nuk do të jetë më pjesë e Kotbusit, por do të jetë një lojtar i lirë, në pritje të ofertave.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sun, 31 May 2009 , 20:59

Ne histori, Vorskla e shqiptarëve fiton Kupën në Ukrainë


Armend Dallku e Debatik Curri luajtën gjatë gjithë takimit, ndërsa Januzi zëvendësoi në minutën e 70-të, pikërisht autorin e golit, Slachkon.





Debatik Curri, Armend Dallku e Ahmed Januzi shkruajtën emrin në “librin e artë” të historisë së Kupës në Ukrainë. Vorskla e tre shqiptarëve nga Kosova fitoi 1-0 në finalen e kupës, pikërisht ndaj Shakhtar Donetsk, fitueses së fundit të Kupës UEFA.

Njeriu-gol ishte sërish Vasil Sachko, ukrainasi që kishte shënuar edhe dy golat e fitores 2-0 në gjysmëfinalen kundër Metalist. Sachko realizoi në minutën e 51-të, ndërkohë që në të 57’, Fernandinjo i Shakhtar Dontesk u largua me karton të kuq.

Armend Dallku e Debatik Curri luajtën gjatë gjithë takimit, ndërsa Januzi zëvendësoi në minutën e 70-të, pikërisht autorin e golit, Slachkon.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Sun, 31 May 2009 , 20:59

mendoj se keta 3 futbollist duhet te jene pjesa e kombetares tone sepse e meritojn .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Mon, 01 Jun 2009 , 00:28

fpjalmi wrote:mendoj se keta 3 futbollist duhet te jene pjesa e kombetares tone sepse e meritojn .
ato dy jane ma pjalm po kan tash 3 vjet qe po thojne jo verderi jo hertha
e njaty se njaty meten
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Legjionaret

Post by GOLDIAN » Mon, 01 Jun 2009 , 00:29

fpjalmi wrote:Kotbus bie në Bundesligën 2, Skela ne lot


Fantazisti shqiptar, në bazë të parakontratës së parafirmosur nuk do të jetë më pjesë e Kotbusit, por do të jetë një lojtar i lirë, në pritje të ofertave.





Pas humbjes fatale 3-0 në ndeshjen e parë, Energi Kotbusi i Ervin Skelës, humbi edhe takimin e dytë play-out me Nuremberg, kësaj radhe 2-0, duke rënë përfundimisht në Bundesligën 2.

Fantazisti shqiptar, në bazë të parakontratës së parafirmosur nuk do të jetë më pjesë e Kotbusit, por do të jetë një lojtar i lirë, në pritje të ofertave.
jam kurioz cili ekip i kategorise se pare do shfaqin interes per te
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 01 Jun 2009 , 23:31

mu sma han mendja se e blen kush goldi

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Legjionaret

Post by fpjalmi » Mon, 01 Jun 2009 , 23:33

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:mendoj se keta 3 futbollist duhet te jene pjesa e kombetares tone sepse e meritojn .
ato dy jane ma pjalm po kan tash 3 vjet qe po thojne jo verderi jo hertha
e njaty se njaty meten
e pra gold.

edhe un quditem.

megjithate mesa di un edhe ukraina ka klube te forta ,dhe ku dihet se sa e kan cmimin gold.

ndoshta kan nji cmim qe skuadrat gjermane nuk ia vlejn me e marr

Post Reply