Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sun, 07 Feb 2010 , 22:52

dhe luksemburgu ka me kerku me na marr pike
jena zhele komplet
te pakten dikur kena pas nje murati nje hasi nje haxhi nje lale skela tare e raklli e bushi
nje strakoshe nje zmijani nje shulku apo nje abazi vata ne mrojtje sot pervec canes e salihit te tjeret sme duken se kan nej diference shume shume te madeh me keta piklishat e superliges
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Mon, 08 Feb 2010 , 00:26

MRb nder grupet e tjera nuk asht grup shume i veshtire jo me u kualifiku se nuk bahet fjale por per me u mundu me marre pike.

Sdq skuadra e Shqipnise asht dobt shume e nqs nuk bahen ndryshime nuk kena gja per terezi!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Mon, 08 Feb 2010 , 02:09

Admin wrote:Asht hedhe shorti per eliminatoret EURO 2012.
Shqipnia ban pjese ne grupin D ku jane keto skuadra:

France
Romania
Bosnia-Herzegovina
Belarus
Albania
Luxembourg


Shorti nuk asht edhe njaq i keq.

duke pas parasysh ne eleminatoret e botnorit tan skuadrat ishin bomb ,mendoj qe ky short asht ma i mire.

per me dasht me u kualifiku duhet me marr pike me francen dhe rumanine

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sat, 13 Feb 2010 , 12:27

Trajneri Kuzhe gjen më në fund mbrojtësin e qendrës
Mërgim Mavraj vendos t’i thotë “Po” Kombëtares kuqezi. Mbrojtësi kosovar i Bokumit e ka marrë këtë vendim pas disa konsultave me trajnerin Josip Kuzhe dhe është gati të veshë fanellën e Shqipërisë. Trajneri kroat e ka ftuar Mavrajn që t’i bashkohet ekipit menjëherë në ndeshjen miqësore që Shqipëria do të luajë ndaj Irlandës së Veriut më 3 mars në Tiranë. Në një prononcim për gazetën kosovare “Express”, Mavraj ka rrëfyer: “Kam biseduar me Kuzhenë, ai ka shprehur dëshirën që unë të luaj për Kombëtaren dhe unë i kam treguar se jam i gatshëm për këtë. Ai më ka ftuar që të jem i grumbulluar në miqësoren me Irlandën e Veriut”. Mundësia për të veshur fanellën kuqezi që ka lumturuar pa masë ish-mbrojtësin gjermanëve të SV Darmstadt dhe ai nuk e fsheh kënaqësinë që do ta ketë mundësinë ta realizojë ëndrrën e tij të madhe. “E ndiej veten krenar që do të luaj për Shqipërinë dhe po ashtu po më plotësohet një ëndërr e imja. Shpresoj se mundem ta ndihmoj Kombëtaren për të hedhur edhe shumë hapa përpara”, deklaroi 23-vjeçari. Mbrojtësi 190 centimetra i gjatë, e njeh kombëtaren shqiptare, të cilën nënvizon se e ka ndjekur me dëshirë të madhe që kur ishte në moshë të vogël. “Që fëmijë kam ndjekur çdo ndeshje të Kombëtares dhe i kam hyrë futbollit duke pasur si idhull Altin Rrakllin. Edhe për faktin se luaj futboll si profesionist, e ndjek sërish Shqipërinë, ndërsa lojtarët nuk i njoh mirë, pasi pak prej tyre luajnë në Bundesligë”, u shpreh Mavraj. Mavraj është pajisur me pasaportë shqiptare që në vitin 2007, në kohën e trajnerit kroat, Oto Bariç. Ndërkohë që ai priste një ftesë për në Kombëtaren A, mbrojtësit kosovar i mbërriti një tjetër ftesë, ajo për të qenë pjesë e përfaqësueses U-21 të Shqipërisë, gjë që nuk i pëlqeu shumë. Sipas tij, kjo u bë shkak për të refuzuar të veshë fanellën kuqezi, duke zgjedhur përfaqësuesen U-21 të Gjermanisë, me të cilën debutoi në vitin 2007, në ndeshjen miqësore kundër shpresave të Italisë.

Edhe pse do ta bëjë sefte në ndeshjen me Irlandën e Veriut, tashmë mbrojtësi i skuadrës gjermane, Bokum, ka filluar ta konsiderojë veten pjesë të Kombëtares kuqezi dhe madje merr përsipër të flasë edhe për grupin eliminator të Euro 2012 të Shqipërisë, ku kundërshtarë do të jenë Franca, Rumania, Bosnja, Bjellorusia dhe Luksemburgu. “Është një grup shumë, shumë i vështirë, por detyra jonë është që të mbledhim sa më shumë pikë. Për ndeshjet kundër ekipeve të mëdha nuk duhet të dorëzohemi, sepse në vendin tonë është vështirë të na mposhtin pa marrë parasysh se kush është”, nënvizoi ai. Me Mavrajn, trajneri Kuzhe do ta zgjidhë problemin e mbrojtjes në përfaqësuese, repart i cili nuk ka qenë në nivel të duhur gjatë viteve të fundit. Bashkë me mbrojtësin e Bokumit, numri i kosovarëve në Kombëtare do të shtohet në shtatë pas. Aktualisht, fanellën e ekipit kuqezi e bartin; Arian Beqaj, Lorik Cana, Armend Dallku, Debatik Curri, Besart Berisha dhe Samir Ujkani.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Edmond-Cela » Sat, 13 Feb 2010 , 12:30

une mendoj duke shiku te gjith grupet jan te veshtira nuk ka grup te leht, nuk jena krejt skuader e keqe por duke e shikuar kush na drejton nuk kemi gja ne terezi tesh te shohim, jemi mesu tu enderru ishalla do nje dit do na kthehet te realitet
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Tue, 16 Feb 2010 , 17:18

une skam pas nej simpati per kete tiransin qe asht moderator te emisionit sportiv ne shkoder spo ja di emrin
po itahs jam tu degju kete biseden me rudi vaten
e ky tiransi po me pelqen pa mase
se rudi po flet njashtu si duka dikur njashtu si edi sala tosi e me radh
e ky i tha qe fjalet jane hipokrizi e prej hipokrizise e kan pesu gjithmone shqiptaret
jam dakord me kete tiransin

vata ska gja tjeter vec tu sha duken
se kuptoj a thu ska gja tjeter me than ky vec me sha duken
pffffffffff
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Thu, 18 Feb 2010 , 16:58

Bala ka shenu golin e fitores ne ndeshjen kunder Kosoves qi ka maru 3-2

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 19 Feb 2010 , 18:56

Caktohet kalendari, Shqipëria i nis kualifikueset në Rumani





Në Luksemburg është përcaktuar kalendari i ndeshjeve të grupit tonë kualifikues për Euro 2012. Presidentët dhe trajnerët e kombetareve respektive kanë arritur një akord mes tyre, cka është pranuar nga të gjithë, që kalendari të jetë si më poshtë. Shqipëria do ta nisë në transfertë, më 4 shtator, kundër rumanisë në bukuresht, ndërsa fazën kualifikuese në grupe do ta mbyllë më 12 tetor 2011, në Tiranë, me sfidën e kthimit me rumunët. Ndeshja e dytë, pas asaj hapëse në Bukuresht, do të luhet në Tiranë nga kuqezinjtë, ndaj Luksemburgut, katër ditë më pas, më 8 tetor. Këto janë dy ndeshjet kualifikuese për vitin 2010.



Ndeshje Kualifikuese të Grupit D të Kampionatit Europian

04.09.20010 Rumani–Shqipëri

08.09.2010 Shqiperi–Luksemburg

09.10.2010 Shqiperi–Bosnje Hrercegovine

13.10.2010 Bjellorusi–Shqiperi

26.03.2011 Shqiperi–Bjellorusi

30.03.2011 Pushim

04.06.2011 Pushim

08.06.2011 Bosnje Hrezegovine–Shqiperi

03.09.2010 Shqiperi–France

07.09.2011 Luksemburg–Shqiperi

08.10.2011 France–Shqiperi

12.10.2011 Shqiperi–Rumani

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by fpjalmi » Fri, 19 Feb 2010 , 19:00

ndeshjet e para na kan ra me skuadra te lehta ,perveq rumanise qe kena ndeshjen e pare .

ndeshjet e fundit i kena tana bomb

per mendimin tem asht mjaft mire kja gja sepse mund te bajm pike me skuadrat e vogla dhe mund te kena ma shum shans per kualifikim :D

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Admin » Sun, 21 Feb 2010 , 14:38

Kalendari nuk asht i keq,

Nqs arrijme me ba surprizen me Rumanine kena me ken me moral te nalte edhe mund te kena mundsi me marr disa pike.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Skodrinon » Sat, 27 Feb 2010 , 18:17

mavraj ka ndrru prap mendje. nuk e ka pranu ftesen e komtares.
e disata her qi xjerr kujin, n'fe t'sams shkofte. kujton se po e thrret germania. ishalla nuk bahen legena kta te tonet me e thirre prap

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sun, 28 Feb 2010 , 11:57

Skodrinon wrote:mavraj ka ndrru prap mendje. nuk e ka pranu ftesen e komtares.
e disata her qi xjerr kujin, n'fe t'sams shkofte. kujton se po e thrret germania. ishalla nuk bahen legena kta te tonet me e thirre prap
une kam njek cdo lajm mbi bohumin e skam lexu kerkund qe ai pranon mu vesh kuq e zi
biles dhe manit i thash ne telefon se po cmendem tu lxu po kerkund sgheh se vjen per ndeshjen miqesore ne shqipri
per gjermanine ta harrojne se ka hsv shalke e borusia boll lojtare te rinj
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by GOLDIAN » Sun, 28 Feb 2010 , 12:43

te sporti shqiptar nje postim i ishtrajnerit luci


Roland Luçi-ish futbollist i Kombetares 27/02/2010 ne oren 3:43 am 3

Paralele renegatesh
..fitore (Austri-Shqiperi U-21) qe pervec sa pohova me lart u ndikua dhe nga shtatgjati shqiptar Atdhe Nuhiu, pafatesisht i inkuadruar ne rradhet e austriakeve. Ai shenoi dy here dhe asistoi golin tjeter te vendasve. Dicka kontradiktore me emrin qe mbante, edhe me kontradiktore qe nuk dinte asgje per Shqiperine e futbollin e saj, edhe me tej kontradiktore qe shume here me forma jo sportive mundohej te arrinte qellimin dhe e pafaleshme per nje te lindur shqiptar e te konvertuar ne austriak qe reagonte aq negativisht deri dhe ne nje mini-interviste mbas ndeshjes.
Nderkohe kontaktova dhe me shenuesin austriak te dy golave,Nuhiun (mund te pohoj se atij dhe emrin austriaket e tij ja shqiptojne mos me keq,lere qe as gazetaret e pranishem ne stadium nuk e dinin se ishte me prejardhje shqiptare) i cili me konfirmoi mosnjohuri per boten e futbollit shqiptar.Ai perdori gjate lojes shume here dhe goditjet me berryla ndaj mbrojtesve shqiptare,edhe te sharat nuk kane munguar,ashtu si nuk munguan dhe tentativat e pandershme per te marre penallti,gje per te cilen u ndeshkua me te verdhe nga gjyqtari.Sikur traineri te mos e nxirrte nga loja,me siguri do te delte me karton te kuq,prandaj dhe u nxor nga loja dhe jo se po luante keq.Edhe dicka-Nuhiu duhet ti beje nje analize sjelljes se tij dhe te reflektoje dhe jo te habitet me fansat shqiptare te shumte ne stadium qe e vershellenin dhe shanin.Ishte provokative qe ai i injoroi shqiptaret e pranishem ne stadium dhe u drejtua me poza festive nga pjesa e tribunes e mbushur me austriake.Qe ai eshte nje lojtar i mire,nuk e ve ne dyshim.Por para se te jete i gatshem te luaje me Kombetaren e Shqiperise duhet te ndihet shqiptar.Luajtja me Kombetaren eshte nder i madh dhe jo vetem mundesi per tu prezantuar para menaxhereve te futbollit !
Keto kam shkruar ne shtatot 2009 ne Sport Shqiptar.U hodhen poshte nga Nuhiu i famshem jo-shqiptar dhe se fundi u konfirmuan ato qe une kisha thene.Ai nuk do qe te luaje per Shqiperine,se ka me teper interes te shpresoje tek Austria !
Tani del Mavraj.Dicka nuk kuptoj:Si mund te arrihet ti lepihesh nje qenieje qe nuk e ndjen vehten shqiptar te kontribuoje per Shqiperine?Ketu kombesia nderrohet vetedijshem me komercializmin.Nje shenje kjo qe dallon shqiptaret nga ata qe flasin shqip !! Megjithese shumica e ketij kallepi as nuk e flet mire “mavrine” shqipe.
i perjashtuar

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ujku » Sun, 28 Feb 2010 , 19:30

Nuhiu esht prej preshevet komun me shumic shqiptare nen Serbin( Kosova lindore)
ktu ku jetoj un ka shum nga ato ane dhe realisht nuk e pranojn se jan shqiptar
Sulejmani esht edhe ai prej preshevet e lun per Serbin.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Sun, 28 Feb 2010 , 19:41

Ujku wrote:Nuhiu esht prej preshevet komun me shumic shqiptare nen Serbin( Kosova lindore)
ktu ku jetoj un ka shum nga ato ane dhe realisht nuk e pranojn se jan shqiptar
Sulejmani esht edhe ai prej preshevet e lun per Serbin.
Nuhiu ka lind ne Prishtine dhe i ka prind prej Preshevet.Nuk e di sa asht e ndin vedin shqiptar por sigurisht qe din shqip e mundohet me ndihmu vendin e vet gja qe nuk e bajn tan shqiptart.
http://www.youtube.com/watch?v=znHv46p9U5k
kur flasim per futbollin shqiptar flasim vetem per dhune,rrahje,sharje,korrupsion,stadiume boshe e tana te zezat.nuk e kuptoj se si mund te pretendojm qe keta talenta te afrohen me lujt me Shqiperine

Sulejmani asht goran sllav i islamizum dhe nuk ka asnje lidhje me Shqiperine apo me shqiptart.nuk asht prej preshevet por prej Dragashit qe asht nje krahine ne prizren afer kufinit me Shqiperine ku jetojn gorant.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ujku » Sun, 28 Feb 2010 , 20:03

vvvllaznia wrote:
Ujku wrote:Nuhiu esht prej preshevet komun me shumic shqiptare nen Serbin( Kosova lindore)
ktu ku jetoj un ka shum nga ato ane dhe realisht nuk e pranojn se jan shqiptar
Sulejmani esht edhe ai prej preshevet e lun per Serbin.
Nuhiu ka lind ne Prishtine dhe i ka prind prej Preshevet.Nuk e di sa asht e ndin vedin shqiptar por sigurisht qe din shqip e mundohet me ndihmu vendin e vet gja qe nuk e bajn tan shqiptart.
http://www.youtube.com/watch?v=znHv46p9U5k
kur flasim per futbollin shqiptar flasim vetem per dhune,rrahje,sharje,korrupsion,stadiume boshe e tana te zezat.nuk e kuptoj se si mund te pretendojm qe keta talenta te afrohen me lujt me Shqiperine

Sulejmani asht goran sllav i islamizum dhe nuk ka asnje lidhje me Shqiperine apo me shqiptart.nuk asht prej preshevet por prej Dragashit qe asht nje krahine ne prizren afer kufinit me Shqiperine ku jetojn gorant.
Tesh mu kujtu nji intervist qe Nuhiu dha mas neshjes me Austrin ne shqipri e tha se jam prej Preshevett
manej ti thu i ka prindrit prej Preshevs manej e ai ka le ne Prishtin, manej thu asht goran prej Dragashit
s'po di cilen prej ktyne me besu.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Sun, 28 Feb 2010 , 20:30

shume e sakte ajo qe tha vvllaznia:

1. Miralem Sulejmani asht Goran-pra nuk ka tbajn hic me shqiptart

2. Nuhiu ka lind nPrishtine, por a rrit ne austri...une nuk ia marr per te keq aspak qe nuk lun per Shqiprin..tpakten e ka than qysh nfillim se lun vec per austrine

3. Puna e Mavrajt asht shum e nderlikume... un nuk i besoj FSHF as Kuzhes


Un kam njoft disa djem prej Preshevet- edhe mkan pelqu shume, ata qi kam njoftun un ishin "shqiptar tflakt" edhe me shume edukat

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by vvvllaznia » Sun, 28 Feb 2010 , 22:57

Ujku wrote:
vvvllaznia wrote:
Ujku wrote:Nuhiu esht prej preshevet komun me shumic shqiptare nen Serbin( Kosova lindore)
ktu ku jetoj un ka shum nga ato ane dhe realisht nuk e pranojn se jan shqiptar
Sulejmani esht edhe ai prej preshevet e lun per Serbin.
Nuhiu ka lind ne Prishtine dhe i ka prind prej Preshevet.Nuk e di sa asht e ndin vedin shqiptar por sigurisht qe din shqip e mundohet me ndihmu vendin e vet gja qe nuk e bajn tan shqiptart.
http://www.youtube.com/watch?v=znHv46p9U5k
kur flasim per futbollin shqiptar flasim vetem per dhune,rrahje,sharje,korrupsion,stadiume boshe e tana te zezat.nuk e kuptoj se si mund te pretendojm qe keta talenta te afrohen me lujt me Shqiperine

Sulejmani asht goran sllav i islamizum dhe nuk ka asnje lidhje me Shqiperine apo me shqiptart.nuk asht prej preshevet por prej Dragashit qe asht nje krahine ne prizren afer kufinit me Shqiperine ku jetojn gorant.
Tesh mu kujtu nji intervist qe Nuhiu dha mas neshjes me Austrin ne shqipri e tha se jam prej Preshevett
manej ti thu i ka prindrit prej Preshevs manej e ai ka le ne Prishtin, manej thu asht goran prej Dragashit
s'po di cilen prej ktyne me besu.
e ke lexu komentin gabim megjithese edhe un kam disa gabime drejtshkrimore.Goran prej dragashit kam thane qe asht Sulejmani e jo Nuhiu prandej asht e kot me fol per Sulejmanin qe asht sllav.nuk ka pse me ardhe me lujt me Shqiperine.Kurse Nuhiu ka lind ne Prishtine por prind jane prej Preshevet.Ai ndoshta e ndin vedin prej Preshevet ashtu si Cana qe thet qe asht prej Gjakovet megjithese ka lind ne Prishtine.
Ashtu siq thet Man in Red Blu as mu kjo pune nuk ma mush mendjen sidomos kur flitet qe Mavraj nuk vjen me lujt me ne sepse ka me lujt me Gjermanine mas boterorit.me duket absurde e pse mas boterorit e jo qysh tesh.nuk asht se mas boterorit ndonje qendermbrojts gjerman ka me lan kombtaren sepse ata jane te gjith nen 30 vjeç e plus Gjermania ka shume talenta te mire edhe ne U-21 si Batstuber,Hummels apo Howedes.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Ujku » Mon, 01 Mar 2010 , 10:21

Sulejmani nuk jam i sakt se cfar komsiet asht, por per Nuhiun e di ci asht prej Preshevet
s'ka ranci per ke lujn se esht e drejt e tyne ju prift mar,normale se shofin edhe interesat e veta
Main un po te garantoj se ata qe paske njoft ti prej preshevet mund te jen shum te edukum e djem te mir
po ndoshta s'jan aq shqiptar te mir sa te jan dukt ty, se ata kur rrin me shqiptar bajn shqiptarin e mir
por kur i pyet nji jo shqiptar prej ka jeni i pergjigjen si serb apo boshnjak edhe shqipen e ngatrrojn shum ne te folun
mund te ket edhe te mir por un thash per ata qe kam njoft un dhe nuk jan pak, ata kushrinit i thoshin (ZEMO.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Lajme mbi kombëtaren

Post by Man in Redblue » Mon, 01 Mar 2010 , 13:46

Ujku normale qe un nuk mund te pergjithsoj, une kam njofte 5-6 veta gjithsejt, gjuhen e flitshin me gabime, por me bani pershtypje se nuk flitshin psh. asi fjal banale, gja qi nuk ndodh shpesh te shqiptart ...gjithsesi vetem nji gja ne mbrojtje te tyne: Ata jetojn ne serbi, imagjino ne cfar situatet te veshtire jane, varfnin e tmerrshme+ frig e gazep se neser me ik KFOR serbi i vret e i pret, ban ca te dojn me ta.

Post Reply