Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Miri » Sat, 09 May 2009 , 22:37

MAN UTD

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Liga e Kampioneve

Post by vllaznia1919 » Sun, 10 May 2009 , 18:07

BARCA
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Sun, 10 May 2009 , 19:47

Miri wrote:MAN UTD

MAN IN REDBLUE

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Mon, 11 May 2009 , 00:14

Man in Redblue wrote:
Miri wrote:MAN UTD

MAN IN REDBLUE
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Mon, 11 May 2009 , 18:02

Barcelona, Iniesta nuk do mungoje ne finalen e madhe
11/05/2009 16:00

Pep Guardiola mund te qetesohet pasi nje nga lojtaret me te mire te Barcelones, Andres Iniesta eshte i gatshem dhe nuk do mungoje ne finalen e Champions League kunder Manchester United.
Fantazisti katalanas u demtua ne ndeshjen e djeshme kunder Villareal dhe i eshte nenshtruar disa analizave qe kane qartesuar gjendjen e tij fizike. “Kam nje terheqje te vogel muskulare dhe duhet te rri rreth dy jave pushim”, u shpreh lojtari spanjoll pasi doli nga klinika.

Gjithesesi, Iniesta nuk do jete ne finalen e Kupes se Mbretit kunder baskeve te Athletic Bilbao. Finalja e madhe e Champions League do zhvillohet ne 27 maj ne Rome ku perballe do te jene dy superfuqite e futbollit boteror, Barcelona dhe Manchester United qe eshte edhe mbajtesi ne fuqi i ketij trofeu.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Shkodrani81 » Tue, 12 May 2009 , 01:52

GOLDIAN wrote: as une se kuptoj si i japin gjysfinalen ketij derdimeni
SKANDAL nje barcelone qe shenon me nje gjujtje ne min 92
dhe nje albiter qe sdi ca duhej te ndodhte qe te jepte penallti
Po habitem qe ne kete forum ka persona qe thojne se Chelsea e meritonte finalen, edhe ti naqe po me habit, sepse te njof per te drejte ne gjykim.
Barcelona nje ekip qe nuk ka ndeshje qe nuk e mban topin mbi 70% dhe me nje loje qe Baken Bawer ka than asht shkolle me msu tjeret me lujt futboll.
Chelsit nuk i vjen turp, me tan ata yje botnore qe ka ne ekip, shkon e let me 11 lojtar ne mbrojtje.
Ne Spanje, Barca ka xjerr kunjin me ta, vetem se nuk i doli goli, sepse 11 lojtar ne mbrojtje te atij klasit te Chelsit nuk asht lehte me i ba gol. Po ashtu edhe ne Londer, sapo u ba nje gol qorr nga Chelsi, u futen ne mbrojte direkt, taman si legenat italian.

Manej, ku gaboi albitri, penaltite nuk ishin sepse duart ishin pa dashje, dhe rregullorja kete thote, po edhe sikur te kishte qene njera, (ajo e Piques), po kartoni i kuq kunder Abidal qe e vrau jashte mase Barcen?!
Mas se asht marre me than se Chelsi e ka meritu, dhe gjuajta ne min e 92 ka ken spektakolare. Iky asht futbolli, Barca mbajti topin mbi 60% per ikyt qellim, qe me mujt me e ba ate gjuajtje, dhe e bani, kurse Chelsea desht me u kualifiku me loje shkerdhate.

Loja mbrojtese e Chelsit tregon se dridhen tan ekipet kur vetem mendojne se kane me lujte me Barcen e sotme.

Para Barca, dhe nuk ka diskutim se e meriton me dal kampion me 100%.
Ekipi ma i mire ne bote i tan kohnave (Barca e simjetshme) e kane cilesu disa.
Vetem shikoni La Ligen (se e shof cdo jave) dhe hajde me flitni se cfare futbollit bajne.
Une tifoz gjerman jam, ama futbollit qe ban sot Barca as qe i afrohet asnje shkolle per mu sot per sot.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Tue, 12 May 2009 , 08:18

keta na eleminune bajernin e ti shkodrani81 mju del zot :lol: :evil: :D :)
ke drejte se barca po ban nje super sezon nuk e mohoj po ndaj chelsit ne ndeshjen e londres une nuk pashe asgja nga kjo barca e madhe
ne spanje a tjeter gja une po flas vec per ndeshjen e londres
kartoni i kuq nuk ishte po ama penalltite ishin sade
se ajo e pique ishte dore per basketboll e jo per futboll
gjithsesi na pret nje finale e madhe
une si pelqej asnjeren skuader e ndoshta sdu me e pa hic :D
nje jave perpara kam deutchat WERDER BREMEN
zemren a u hangsha
ekipi i ardhshem i currit e dallkut :D
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Miri » Tue, 12 May 2009 , 17:43

vllaznia1919 wrote:BARCA
kush asht Barc mar v1919?
hajde me jet te gjate :D :D :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 13 May 2009 , 00:50

shkodrani 81.

nese e ke pa ndeshjen atehere mund te flitsh ndrysh.

un e pelqej futbollin e berces por tan bota ka than qe chelsea e ka meritu me fitu e po habitem se si po i del barces zot :D :D

respekte

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Wed, 13 May 2009 , 16:02

Shkodrani81 wrote:
GOLDIAN wrote: as une se kuptoj si i japin gjysfinalen ketij derdimeni
SKANDAL nje barcelone qe shenon me nje gjujtje ne min 92
dhe nje albiter qe sdi ca duhej te ndodhte qe te jepte penallti
Po habitem qe ne kete forum ka persona qe thojne se Chelsea e meritonte finalen, edhe ti naqe po me habit, sepse te njof per te drejte ne gjykim.
Barcelona nje ekip qe nuk ka ndeshje qe nuk e mban topin mbi 70% dhe me nje loje qe Baken Bawer ka than asht shkolle me msu tjeret me lujt futboll.
Chelsit nuk i vjen turp, me tan ata yje botnore qe ka ne ekip, shkon e let me 11 lojtar ne mbrojtje.
Ne Spanje, Barca ka xjerr kunjin me ta, vetem se nuk i doli goli, sepse 11 lojtar ne mbrojtje te atij klasit te Chelsit nuk asht lehte me i ba gol. Po ashtu edhe ne Londer, sapo u ba nje gol qorr nga Chelsi, u futen ne mbrojte direkt, taman si legenat italian.

Manej, ku gaboi albitri, penaltite nuk ishin sepse duart ishin pa dashje, dhe rregullorja kete thote, po edhe sikur te kishte qene njera, (ajo e Piques), po kartoni i kuq kunder Abidal qe e vrau jashte mase Barcen?!
Mas se asht marre me than se Chelsi e ka meritu, dhe gjuajta ne min e 92 ka ken spektakolare. Iky asht futbolli, Barca mbajti topin mbi 60% per ikyt qellim, qe me mujt me e ba ate gjuajtje, dhe e bani, kurse Chelsea desht me u kualifiku me loje shkerdhate.

Loja mbrojtese e Chelsit tregon se dridhen tan ekipet kur vetem mendojne se kane me lujte me Barcen e sotme.

Para Barca, dhe nuk ka diskutim se e meriton me dal kampion me 100%.
Ekipi ma i mire ne bote i tan kohnave (Barca e simjetshme) e kane cilesu disa.
Vetem shikoni La Ligen (se e shof cdo jave) dhe hajde me flitni se cfare futbollit bajne.
Une tifoz gjerman jam, ama futbollit qe ban sot Barca as qe i afrohet asnje shkolle per mu sot per sot.

sh81, shyqyr qi doli dikush me mdal zot :D :D

Nuk e meriton Champions Leaguen nji skuader qi lun me kundersulm edhe ne fushe te vet.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 13 May 2009 , 17:45

:D 8) :D :D :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Wed, 13 May 2009 , 17:56

Nuk po marr vesh a jena tu diskutu kush lujti ma mire ne dy ndeshje apo cila skuader lun ma mire e ban ma shum spektakel ne pergjithsi?
Nqs shofim rastet per gol ne dy ndeshjet, perfshi ktu edhe penalltite e mohume, ka pase shum ma teper Chelsea. Ne ndeshjen e pare u mbyll ne mrojtje ne mnyre te turpshme per nji ekip te madh por e arriti qellimin e vet, kurse ne Londer e mujti edhe me loje Barcelonen e jo vetem me raste. Me kundersulm filloi me lujt ne minutat e fundit. Po te kishte lujte si ne Barcelone, edhe po t'kishte pase 100 raste per gol do t'kisha thane qi nuk e meriton finalen se ai asht antifutboll.
Nqs e mani mend, edhe ManUTD pat lujt tan kohen ne mrojtje ne Barcelone. Rooney u dukte mrojts i majte, njaq poshte lute, mandej ne ndeshjen e kthimit pat shum ma pak raste se Chelsea e fitoi me nji gjujtje prej larg te Schols.
Hiddink dihet se si lun e nuk ishte surprise ndeshja ne Spanje. Asht trainer i mire po un p.sh nuk e kisha dashte kurre me Milanin qi jam tifoz, se jam msu me e pa tu lujt loje sulmuse. Por Chelsea nuk e ka fitu kurr kupen ee kampioneve e i kan kerku rezultate e jo loje.
Pra, per mendimin tem, Chelsea e ka meritu ma shum finalen.
Megjithate me Barcelonen kena ma shum mundi me pa nji finale ma t'bukur, nqs Manchesteri nuk lun si te vjet ne Barcelone

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Wed, 13 May 2009 , 20:16

Ndeshja e pare: Barcelona mbyll ne mbrojtje Chelsin, ka te veshtire te depertoje, por sidomos nga fundi ka raste te mira per shenim, por sulmuesit nuk tregohen te sakte. Arbitri i mohon Barces nji penallti, rasti per karton te dyte te verdhe per Ballack ishte i diskutueshem.

Ndeshja e dyte: Fillon nji ndeshje shume e shpejte. Chelsi shenon me ante te nje gjuajtje nga distanca, dhe kthehet ne mbrojtje, duke perdor kundersulmin. barcelona sulmon, por duket pa ide, kundersulmes e Chelsit jane te rrezikshme, ne pjesen e dyte Chelsi me ne fund kujtohet se eshte ne fushen e vet, dhe Barcelona asht ne nji dite te dobet, kshtuqi edhe mund te sulmojne ma shume. Drogba &Co humbasin dy-tre raste te pastra. Arbitri i nxjerr karton te kuq plotesisht pa te drejte Abidal-it te Barces, nga ana tjeter i mohon Chelsit dy penallti.

Total: Barca ka dominu me loje, ne ndeshjen e pare dhe 60 minuta nga ndeshja e dyte.
Chelsi ka lujt mire reth 30 minuta ne pjesen e dyte ne fushen e vet, dhe ka kundersulmu rrezikshem.
Arbitrat kan gabu shume ne dyja ndeshjet, ne total i bjen me kene diku barabar me gabime.

Perfundimisht: Barca kualifikohet me merite, sepse Chelsi nuk pati kurajo te luj nji loje ofensive, dhe per kete nuk e meriton te fitoje Champions-in.

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Shkodrani81 » Thu, 14 May 2009 , 05:39

Man in Redblu ke shume te drejte vlla ajo qe thu ti.
Une nuk thashe se Barca luajti shkequeshem me Chelsean dhe pernjat e meriton.
Une thashe e meriton sepse ndeshjet ne Champios jane dyshe , pra ne Spanje e ndryu Chelsin si me ken tu lujt me ekip shqiptar, marre tan ai ekip i madh si Chelsi me u ndry ashtu tu tret topa, edhe ne Londer ne mbrojtje u ndry, ama kesaj rradhe i ndihmoi goli i shpejte qe bane dhe i eci pak me mire ne kundersulm, ama te njejten taktik loja ka ba, taman si ekip amator qe mezi nuk pret me ra bilbili i albitrit qe me dal prej ndeshjes.
Duke pa te dyja ndeshjet, thashe se Barca e ka meritu, sepse ka lujte si gjithmone 90 minuta ne sulm, sic i ka lezet ekipit profesionit.

Dhe fpjalmi, Po naqe, e kam pa ndeshjen dhe mire shume biles, dhe nuk bani Chelsi naj gja pervec se pati pak fat ne disa kundersulme, nuk tham se nuk ka merite sepse ka, ama nuk thuhet se e meritonte me dal Chelsi vetem se pat 3 raste shenimi, kush i tha mas me i ba. Barca nje rast pat dhe e rrasi mren. E vetmja gja qe mund te lavdohet Chelsi asht se ka lujte bukur ne mbrojtje dhe ka dal me Barcen vetem me nje gol kur tjeret jane shkep, asgja ma shume. Ama per mu nje ekip si puna e Chelsit nuk duhet me u lavdu se lujti ne mbrojte, ma mire si Bayerni qe lujti hapt dhe hupi, te pakten e bani lojen e vet, nuk lujti tan frike tu tret topa jashte zonet sic bani Chelsi ne Spanje dhe ne pjese te pare ne Londer.



P.S. Goldi e di se na e ka rrah Bayernin naqe, por une jam tifoz edhe me Barcen perveq Bayernit, biles ma shume ndjeku Barcen (cdo ndeshje) se Bayernin, sepse ban nje loje te jashtezakonshme simjet, dhe Bayernin e kam pa, simjet pamvarsisht se asht ne duel per kampion, nuk asht si Bayerni i perhershem, per mu Klinsmani e ka demtu, noshta jam gabim.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Liga e Kampioneve

Post by loroborici » Tue, 26 May 2009 , 01:06

N'finale nuk dihet cka nodh. Asht neshje e vshtire ku lkuhet vec per 90 minuta e sk kohe me rikuperu se ska neshje kthimi. ManU me duket se asht pak ma nalt, por kurrgja nuk dihet.
Vllaznia ne zemer
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Tue, 26 May 2009 , 07:30

Barca ket vit ka ken ekip fenomenal. ka shenu ma shume se 100 gola ne kampionat si kerkush tjeter.
Barca kete vit e ka mesataren e golave per c'do 18 minuta shenon gol, dicaka e pa pame der me sot.
pavarsisht se ne finale barces kan me i mungu 2 psitonat e mrojtjes Abidal dhe Alaves une i besoj satistikave fantastike qe kjo skuader ka dhuru.

jan ita gjana qe me kan ba me vu barcen ne bast, e ba me e fitu Bastin shendosh ka gushti bahem per pushime ne shqipni. :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Liga e Kampioneve

Post by futbollist » Wed, 27 May 2009 , 14:15

Per mendimin tem Barcelona nuk e ka meritu vendin ku asht pavarsisht si ka lujte ndeshjet ma perpara ose ne kampionat. Ndeshja me Chelsea u dominu totalisht nga Chelsea ku ne tana anet ishte superiore, ku gjyqtari e denoi shume rande duke i mohu 3 penallti te pastra.
Manchesteri nuk asht si vitin e kalum ku ishte mbrese lanse tu zhvillu ndeshje spektakolare,nji Ronaldo dhe nji Rooney te papermbajtshem ne sulm. Kete vit loja e tyne nuk ka impresionu gjithmone ka pase lojna shume te dobta te tynet por kane shpirtin e fitimtarit.Kane marre rezultatet dhe piket qe normalisht duhen per me ece perpara. Kjo besoj eshte nje nga fuqite dhe pikat ma te forta te cilat e favorizojne manchesterin me fitu sante. Shpresoj qe te bahet nje futboll i bukur dhe i rregullt jo si ndeshja Chelsea - Barca ku ndodhen padrejtesite me te medhaja ne futboll. Ate arbitrin norvegjez e kane njeke deri ne shpi ne norvegji,ka kene ne mbrojtje nga policia ktu si dhe i kane siguru adrese anonime per nji periudhe kohet sa te qetsohen nervat,kaq keq shkoi puna.
Kaloshi tane sa ma mire,eshte evenimenti madh qe ndjeket ne tv mbas finales te boterorit,afro 2miliard njerez do ndjekin ndeshjen sot :wink:

Per ato qe do dalin me e pa ne pub....si une :mrgreen: ...gezuar tanve me nji krikel te madhe :mrgreen:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Liga e Kampioneve

Post by vllaznia1919 » Wed, 27 May 2009 , 22:59

Oleeeeeeeeee.
Bye bye manchester.Jane super ekip e pike.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Liga e Kampioneve

Post by loroborici » Wed, 27 May 2009 , 23:01

Pra e ka meritue Barca bravo o kjoft. Nuk pati cme ba ma Mancesteri. ishte shume dobt. Edhe vete Fregussoni u dorzue tuj pa edhe qetsine qe e xuni ne stol.
Vllaznia ne zemer
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Wed, 27 May 2009 , 23:52

manchester kur gjen ekipe teknike e ka te veshtire. ka ndodh parvjet me milan e prap simjet me barcelonen. nuk e perballon kur e kan te tjert iniciativen.
vidiç e tregoi edhi i her se nuk asht lojtar per ekip te madh. edhe van der saar gaboi bashke me te te goli i pare.
rooney kerkund, bashke me ronaldo qi ishte shum nervoz. nuk arriten me e shfrytzu piken e dobt te barcelones qi ishte qendrea e mrojtjes me nji mesfushor si toure e nji mrojts normal si piquet

i lumte barcelones se e ka meritu

Post Reply