Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by shv13 » Fri, 20 Mar 2009 , 15:43

mutd ka shortin ma t lehte po nqs i nenvleresojne nuk do ta kene edhe aq te thjeshte,sidomos arsenalin qe po rekuperoi adebayor e disa lojtare tjere qe nuk jane shume n forme bahet shume i rrezikshem.

pjesa tjeter e tabeles asht spektakel ne vedi ku tham se liverpuli del ne gjysefinale e shpresoj kunder bajernit.Ne leter bajerni s ka shanse po ne champions kane ba lojna te bukra.Me barcen jane ekipet qe kane shenu ma shume..

qejf kam nji finale mutd bajern e mu hakmarre per finalen e 99 qe m ka mbete hala pishman
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Fri, 20 Mar 2009 , 16:56

o bavareza do i shkyjm keta te barcelones do ju nxjerrim ujin
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Liga e Kampioneve

Post by kristiani » Fri, 20 Mar 2009 , 20:42

Qa mvjen keq per barcelonen se mkan pelqy po tesh ta po i sakaton bajerni ishalla o zot po ja marrin hakun e kups t europs atyne spanjola, bajerni ba me ba lojen e vet e rran barcen ma han mendja
FORCA BAJERNNNNNNNNNNNNNNNN
FORZA VLLAZNIA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by shv13 » Fri, 20 Mar 2009 , 22:32

nqs i kujtohen kujt ato 2 ndeshjet spektakolare te bajernit kunder realit ne grup 4-2 ne bernabeu e 4-1 ne olimpiastadion...ka kene sezoni 99/00 nqs nuk gabohem...kena pase dirigjentin ne mesfushe vec...gjynah qe ka kene krykcym se kishte ba hajr edhe me kombtaren...ka kene nji bjond me nr 11...spo m kujtohet emni.. :lol: :lol: :lol:

ishalla po i perserisim prape ato ndeshje...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Fri, 20 Mar 2009 , 22:37

per efenberg thu a?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Fri, 20 Mar 2009 , 22:38

shv 13 po te ndihmoj pak
gruja e tij e ka emrin KLAUDIA :lol: e vertete kjo
mas mi kujto ato ndeshje se zor kthehen ma

A KE DEGJU VAN BOMMEL QE ASHT DOREZU PA FILLU NDESHJA KA FRIKE MOS BAJERNI HUM THELLE ATJE
NGA NJE TIFOZ I BAJERNIT E MORA VESHT SE UNE SKAM LEXUGJA
PO NESE ASHT E VERTETE LE TE IKIN VAN BOLJA SE SNA DUHET GJA
SKA PSE E MAN SHIRITIN E KAPITENIT

STEFFAN E KISHTE AI BJONDI
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by shv13 » Fri, 20 Mar 2009 , 23:00

[quote="Skodrinon"]per efenberg thu a?[/quote]

dora vete skodrinon,e ka mbajte tane ekipin gjalle.

[quote="GOLDIAN"]A KE DEGJU VAN BOMMEL QE ASHT DOREZU PA FILLU NDESHJA KA FRIKE MOS BAJERNI HUM THELLE ATJENGA NJE TIFOZ I BAJERNIT E MORA VESHT SE UNE SKAM LEXUGJA
PO NESE ASHT E VERTETE LE TE IKIN VAN BOLJA SE SNA DUHET GJA
SKA PSE E MAN SHIRITIN E KAPITENIT[/quote]

nqs asht e vertete goldian s du me e pa ma ne fushe at frikacak.Ma mire borowskin se njat qe ban vec faula e s nderton nji aksion persmarit.Ca m vjen inat qe s moren hlebin kur ishte tu ike prej stuttgartit,kishte kene dore me nji.Po trochowksin a e kane dhane borxh apo e kane shite te hsv perfundimisht?
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Fri, 20 Mar 2009 , 23:07

gaf te madhe kan ba me trochkovskin e me jansen
edhe me kroos nuk kan vepru aspak mire
troschkovski ka kontrate ne hamburg deri ne fund qershorit 2011
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 20 Mar 2009 , 23:16

shvk shkruan

THELLE ATJENGA NJE TIFOZ I BAJERNIT E MORA VESHT SE UNE SKAM LEXUGJA
PO NESE ASHT E VERTETE LE TE IKIN VAN BOLJA SE SNA DUHET GJA
SKA PSE E MAN SHIRITIN E KAPITENIT

_______________________________________________________________

shvk.

un e kuptoj se je me bajernin por van bomel ka than realitetin ,keshtu mendoj une.

mos mendo se jam me barcelonen ,por jam me bajernin ne kete ndeshje por realiteti asht qe barcelona ka shum yje dhe asht ma shum me perqindje me fitu ,edhe pse jam me bajernin.

por ne fund te fundit cdo gja asht e hapur dhe fillon me 0-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 20 Mar 2009 , 23:16

Klinsman: “Nuk kemi frikë nga Barcelona”


Jurgen Klinsmani nuk u hidhërua aspak pasi mësoi se skuadra e tij, Bajerni i Munihut, do të përballet në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve, duke pohuar se lojtarët e tij kanë shansin “të testojnë fuqinë e tyre përballë ekipit më të mirë evropian të momentit”.





Jurgen Klinsmani nuk u hidhërua aspak pasi mësoi se skuadra e tij, Bajerni i Munihut, do të përballet në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve, duke pohuar se lojtarët e tij kanë shansin “të testojnë fuqinë e tyre përballë ekipit më të mirë evropian të momentit”.

“SHORT I VËSHTIRË”
Trajneri 44-vjeçar fitoi dy Kupa UEFA por kurrë një Ligë të Kampioneve gjatë karrierës së tij të famshme si lojtar, ndërkohë që është përballur katër herë kundër Barcelonës, kur sulmuesi gjerman ishte në radhët e Monakos e Bajernit të Munihut. Edhe pse ai i humbi të dy takimet si pjesë e formacionit francez, Klinsman shijoi më shumë suksese me Bajerni, ndërkohë që tani i duhet të përballet me gjigantët katalanas në rolin e trajnerit. “Kjo është një mundësi e madhe”, - tha Klisnman pas shortit. “Është një short shumë i vështirë, por gjithashtu ka brenda diçka të jashtëzakonshme. Barcelona do të jetë një pengesë e lartë, por gjithçka është e mundur. Ne duhet të kemi besim te vetja jonë dh nuk duhet të kemi frikë nga askush”.

BAJERNI I PATHYER
Dy skuadrat janë ndeshur midis tyre katër herë në kompeticionet evropiane, ndërkohë që Bajerni nuk është mundur asnjëherë. Kampionët e Gjermanisë triumfuan 2-1 në “Kamp Nou” në ndeshjen e parë gjysmëfinale të edicionit 1995-1996 të Kupës UEFA, teksa Klinsmani ishte i pranishëm në të dyja ndeshjet, ndërsa Pep Guardiola, trajneri aktual i Barcelonës, luajti vetëm në ndeshjen e parë. Dy ekipet janë ndeshur edhe në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve të edicionit 1998-1999. Bajerni fitoi 1-0 në shtëpi e më pas 2-1 në Spanjë.

MARRËDHËNIE MIQËSORE
Klubet janë ndeshur midis tyre edhe në ndeshje miqësore gjatë dy viteve të fundit në “Kamp Nou” dhe Barcelona i ka fituar të dy takimet. Barcelona fitoi 1-0 në gusht të vitit 2007 në ndeshjen e lamtumirës së Mehmet Shollit, ndërkohë që në miqësoren e 23 gushtit të vitit të kaluar, Barcelona fitoi 4-0, ku Samuel Eto shënoi dy gola. Presidenti i Barcelonës, Huan Laporta tha: “Ndihem pak i hidhëruar që shorti na vuri përballë Bajernit, pasi ne kemi marrëdhëie të mëdha me ta. Do të jetë shumë e vështirë, pasi do të na duhet ta luajmë ndeshjen e kthimit jashtë, dhe kjo e bën sfidën akoma dhe më të vështirë. Do të jenë natë magjike”

AVANTAZHI I SHTËPISË
Kapiteni i Bajernit, Mark van Bomel, një ish-lojtar i Barcelonës, do të vizitojë “Kamp Nou”, më 8 prill, ndërkohë që ndeshja e kthimit do të luhet në Bavari, më 14 prill. Menaxheri i Bajernit, Uli Hënes, ndihet i kënaqur që ndeshjen e parë ekipi i tij do ta luajë në transfertë. “Ne gjithmonë kemi thënë, që nëse shorti do të na vinte përballë një nga emrat e mëdhenj, do të donim ta luanim ndeshjen e dytë në shtëpi, dhe për fat të mirë kjo ndodhi. Për fansat tanë do të jetë një ëndërr e shndërruar në realit, kur ne do të përballemi me Barçën në stadiumin tonë në ndeshjen e kthimit

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by shv13 » Sat, 21 Mar 2009 , 00:40

fpjalmi ai asht citim i jemi qe i kam ba fjaleve te goldianit po nejse...
une jam tifoz i cmendun me gjermant po aq i smure s jam sa me thane qe bajerni asht ma mire qe barcelona.Ama shprese per kualifikim kam edhe shume bile...barcelones po i bane presing e se le me lujte edhe arrin me e blloku,nuk asht si puna e liverpulit ose mancesterit qe jane te forte fizikishte dhe asht vshtire me iu ba presing...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Liga e Kampioneve

Post by kristiani » Sat, 21 Mar 2009 , 12:20

Edhe un jam tofoz i marrme gjermant edhe i qmendum mbas bajernit normal, edhe tham qe barcelona kan ekip ma te mir po ky asht futboll bajerni nuk ka pas kurr yje njashtu si barcelona veqse futboll tbukur kan ba gjithmon, un e kam pa bacen me lyonin nmrojtje iher jan beth krejt ne sulm jan shum te forte po i le me lujt kshuqe kam shum shpres te bajerni nqo se bajn loje tbukur gjermansh, fpjalmi mas i del zot kot van bomelit se asht hollandez se edhe ti e din mir qe edhe se thot realitetin aja gja nuk duhet me u thane se asht marre edhe i jep zemer barcelons kot
FORCA BAYERN MUNCHEN
FORZA VLLAZNIA

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Sat, 21 Mar 2009 , 13:23

A bahet Klose per ndeshjen me Barcelonen a jo?

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Liga e Kampioneve

Post by kristiani » Sat, 21 Mar 2009 , 14:07

shv13 wrote:nqs i kujtohen kujt ato 2 ndeshjet spektakolare te bajernit kunder realit ne grup 4-2 ne bernabeu e 4-1 ne olimpiastadion...ka kene sezoni 99/00 nqs nuk gabohem...kena pase dirigjentin ne mesfushe vec...gjynah qe ka kene krykcym se kishte ba hajr edhe me kombtaren...ka kene nji bjond me nr 11...spo m kujtohet emni.. :lol: :lol: :lol:

ishalla po i perserisim prape ato ndeshje...
Ka pa ken edhe Janker qi i ka ba nji gol te bukur realit gjys rrefishat mduket...
Skodrinon un per vedi nuk di gja a let klose apo jo kunder barces.
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sun, 22 Mar 2009 , 01:41

Skodrinon wrote:A bahet Klose per ndeshjen me Barcelonen a jo?
klose asht 6 jave larg fushave keshtu qe them normal sdo jete i gatshem
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Thu, 26 Mar 2009 , 19:46

Barca ksaj here ka me tregu superioritetin edhe vetem finalja e pret :)
Me vjen keq per gjermant se jeni edhe shume pa kta bobat ktu poshte kane me kalu turin :)

Image
Vllaznit Ultras

Image

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: Liga e Kampioneve

Post by REINIS » Thu, 26 Mar 2009 , 20:24

Admin wrote:Barca ksaj here ka me tregu superioritetin edhe vetem finalja e pret :)
Me vjen keq per gjermant se jeni edhe shume pa kta bobat ktu poshte kane me kalu turin :)

Image
Me ket krah flej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je tu fol pergjumesh a si?
Bayern Munchen ne finale (me perjashtim nqs i del Liverpool perpara se ktu ia kom fryken)
Per menimin tem ai ekip qi rref Liverpool-in kalo mer kupen.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Fri, 27 Mar 2009 , 13:21

o admin ata bobat jane vec per reklama e me fitu me malaga e numancia se bayerni ju tund
mezi po pres kur te losin
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Fri, 27 Mar 2009 , 22:19

O Goldi, Barca i ka marr mare te tane ja vetem Malaga :)
Ju doli zani ju gjermanve, se gjet nji kal te cofun portugez ....
Vllaznit Ultras

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Liga e Kampioneve

Post by kristiani » Fri, 27 Mar 2009 , 23:02

Admin wrote:O Goldi, Barca i ka marr mare te tane ja vetem Malaga :)
Ju doli zani ju gjermanve, se gjet nji kal te cofun portugez ....
Qa ke me ne gjermant ma admin??? :D :D Qa t kena ba...
FORZA VLLAZNIA

Post Reply