Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 10 Dec 2008 , 22:27

Lyon [0 - 3] Bayern Munich
pupupupupu jan tu i shkatrru
FORZA VLLAZNIA

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 10 Dec 2008 , 22:29

shv13 wrote:nuk e di a asht tu e pa kush ndeshjen ne lyon po nji ekip asht tu dhane spektakel...m knaqen sonte
naqe a je tu e pakund n 'internet a?mthuj nqo se po se jam tuj u mundu me e kerku me e pa dikund flm
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 10 Dec 2008 , 22:34

kristiani wrote:
shv13 wrote:nuk e di a asht tu e pa kush ndeshjen ne lyon po nji ekip asht tu dhane spektakel...m knaqen sonte
naqe a je tu e pakund n 'internet a?mthuj nqo se po se jam tuj u mundu me e kerku me e pa dikund flm
po e ke te sat1 pa pagese
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 10 Dec 2008 , 22:36

GOLDIAN ja morme hakun ne pjes te par naqe, un thaq per internet se te sat1 duhet me kthy satelitin edhe mandej m hup shqipnia...
FORZA VLLAZNIA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 10 Dec 2008 , 22:41

kristian perdor programin UUSee nqs s ke tepsi(satelit) :lol: :lol: une jam tu e pa njaty,ja marrsha t keqen ktyne kinezve se tana i japin..
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Wed, 10 Dec 2008 , 22:42

shv13 wrote:kristian perdor programin UUSee nqs s ke tepsi(satelit) :lol: :lol: une jam tu e pa njaty,ja marrsha t keqen ktyne kinezve se tana i japin..
qa asht ky program ma a asht n internet a ?
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 10 Dec 2008 , 23:11

okristian ma mire mas e shif hic pjesen e dyte
na i rrasi dy lioni
e meriton se na myti
Last edited by GOLDIAN on Sun, 14 Dec 2008 , 22:50, edited 1 time in total.
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Post by Ledi1920 » Fri, 12 Dec 2008 , 20:07

GOLDIAN wrote:okristina ma mire mas e shif hic pjesen e dyte
na i rrasi dy lioni
e meriton se na myti

normal qe do reagonte se lioni ska ekip qe te haj tre gola me i pjese...
eshte merite e bayernit ajo qe e zgjidhi neshjen qe ne pjese te pare...edhe qe tregoi se ne ate grupi !-shi jena ne...
sa per pjesen e dyte normal qe do i bite ritmi cdo ekip ate do kishte bo...do kishte mrojt rezultatin dhe ja arriti...

Si tifoz i bayernit qe je e di vet ti se per matematike ne(bayerni) jena njishat :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: 8)
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 20 Dec 2008 , 12:16

Përballje italo-angleze në Ligën e Kampioneve


Shorti i hedhur sot për Ligën e Kampioneve ka vendosur përballë tre skuadrave italiane tre angleze. Nënkampionët e Europes, blutë e çelsit, do të kenë përballë “Zonjën e Vjetër” të futbollit Italian dhe atij europian, Juventusin.

Roma do të ketë përballë Skuadrën e Arsenalit. Për italianët e Romës ekipi i Vengerit është i dyti nga anglezët që përballet në këtë sezon pas Chelsea.

Interi do të ketë edhe barrën më të vështirë, pasi do të ketë kampionët e Europës, Mançester Junaited. Kjo përballje është edhe më e rëndësishmja për këtë tur, pasi ekipet janë kampione në vendet e tyre respektive. Me gjithë fuqinë e fjalës kjo mund të cilësohet edhe finalja e parakohshme.

Në çiftet e tjera ajo që bie më shumë në sy është përballja Real Madrid-Liverpul.

Më poshtë do të paraqesim të gjitha çiftet për 1/8 e Ligës së Kampioneve.

Çelsi – Juventus
Vilareal – Panathinaikos
Sporting L. – Bajern M.
Atletiko M. – Porto
Lion – Barcelona
Real Madrid – Liverpul
Inter – Mançester
Roma - Arsenal

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 20 Dec 2008 , 17:41

Sa me shans Bajerni.Ndeshje te forta boll perveq vijareal-panathinaikos.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Sat, 20 Dec 2008 , 23:17

pse me shans ma edhe me na p ra naj tjeter skisha pas frig.
He goldian qa thu a ta po e shkatrrojn sportingun ?
FORZA VLLAZNIA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 20 Dec 2008 , 23:28

kristiani wrote:pse me shans ma edhe me na p ra naj tjeter skisha pas frig.
He goldian qa thu a ta po e shkatrrojn sportingun ?
naqe sduhen mu nenvleresu
se jan ekip i mire teknikisht
nuk me pelqynen disa intervista ku e nenvleresojne sportingun
mbi te gjitha miro klose foli sikur sportingu te ishte bylis i ballshit :D
mark van bomel dhe filip lahm u shprehen bukur duke than se ne kemi favor qe ndehjen e dyte e lujme ne mynih
dhe thane
qe ne ndeshjen e pare te luajme per nje rezultat pozitiv dhe kapakun tja veme ne mynih kualifikimit.
edhe une them ashtu si ata
po pres shv13 ca mendimit ka
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Sat, 20 Dec 2008 , 23:47

GOLDIAN wrote:
kristiani wrote:pse me shans ma edhe me na p ra naj tjeter skisha pas frig.
He goldian qa thu a ta po e shkatrrojn sportingun ?
naqe sduhen mu nenvleresu
se jan ekip i mire teknikisht
nuk me pelqynen disa intervista ku e nenvleresojne sportingun
mbi te gjitha miro klose foli sikur sportingu te ishte bylis i ballshit :D
mark van bomel dhe filip lahm u shprehen bukur duke than se ne kemi favor qe ndehjen e dyte e lujme ne mynih
dhe thane
qe ne ndeshjen e pare te luajme per nje rezultat pozitiv dhe kapakun tja veme ne mynih kualifikimit.
edhe une them ashtu si ata
po pres shv13 ca mendimit ka
Pa maj naqe normal qe nuk duhet me i nenvetsu por bjerni itesh jan shum mir edhe mas harro qe na jena gjerman kurse ata jan portuges a te kujton naj sand kja :lol: :lol: :lol: bayern munchen
FORZA VLLAZNIA

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Post by Ledi1920 » Wed, 14 Jan 2009 , 16:04

Po dal pak nga tema. Per tifozat e Bayernit ,kom i shall te Bayernit sic i ka ngjyrat vllaznia(blu e erret ene e kuqe).Nqs e do na nji te me thote.

Sa per temen.Sportingu ekip teknik eshte dhe seshte ekip i keq por me bayernin nuk kan shonse se Bayerni eshte Bayern.
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 14 Jan 2009 , 19:19

tu pa skuadrat qe kishin mujte me na ra jena nda per mrekulli me shortin...ata jane shume te forte ne lisbone dhe e kam me shume frike ndeshjen e pare po shyqyr qe e dyta asht mbrende e mund te kthejne cdo lloj rezultatit n favor n allianz arena....gjithsesi mbetet mu pa si kane me fillu me lujte tesh mbas pushimeve qe n gjermani ( vec me lujte me pinguinat tesh :lol: ) jane ma te gjata se n portugali...ba me i marre ekipet n leter s kam dyshime se kush fiton po bajerni nuk asht shume konstant e dru se ta po i nenvleresojne(ishalla gabohem)...

ps: mendoj se t paren kane me u hupe me nji gol diference e fitojne te dyten ne mynih tu u kualifiku e tu na ba tanve t ligj njashtu si e kane zakon :wink:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Post by Ledi1920 » Fri, 23 Jan 2009 , 11:48

Me ca kom morr vesh ai Donovan ka shenu keto neshje me Bayernin.Si lojtar se kom pa shume po ishalla eshte na nji qe ja vle...
Di qe ate Sozen dun me e dhen borxh tek Espanjoli.

Gjermoni rrafi portugezt me carvalho,deco,c.ronaldo,bostinga etj etj spo rrifka ato jevgjit e vegjel...Se vej ne dyshim kalimin e bayernit.Vjet eleminoi SHalke 04,Porton qe eshte mo nalt se sportingu.
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 23 Jan 2009 , 21:37

o ledi mire shume ishte donovan e pashe ne ndeshjen e fundit ndaj kaiseslautern
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Post by Ledi1920 » Mon, 26 Jan 2009 , 09:37

GOLDIAN wrote:o ledi mire shume ishte donovan e pashe ne ndeshjen e fundit ndaj kaiseslautern

Epo shyqyr...me kaiserslauternin kishte bo prap gol???Sa me shume konkurrence ne kene ne sulm aq me mire eshte.
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Tue, 24 Feb 2009 , 01:56

Image

Rikthehet Liga e Kampionëve, magjia e futbollit europian


Që nga dhjetori i kaluar, futbolldashësve anembanë botës u ka munguar kompeticioni më i rëndësishëm në rang klubesh, Liga e Kampionëve. Nga shtatori deri në dhjetor skuadrat më të mira europiane, të ndara në tetë grupe me nga katër skuadra, janë ndeshur mes tyre për të përcaktuar 16 më të mirat, që do ta vazhdojnë garat tashmë me takimet direkte vajtje-ardhje, derisa në fund të mbesin vetëm dy skuadra, njëra prej të cilave do ta ngrejë trofeun e Ligës së Kampionëve pikërisht në Olimpiko të Romës. Deri në këtë stad të këtij kompeticioni kanë mbërritur katër skuadra angleze, katër spanjolle, tri italiane, dy portugeze, një franceze, një greke dhe një tjetër gjermane. Pra, kampionatet më të rëndësishme europiane dominojnë për sa u përket numrit të skuadrave pjesëmarrëse. Si gjithmonë në këto vitet e fundit, Anglia dhe Spanja përfaqësohen me nga katër skuadra në 1\16-at, duke konfirmuar që kanë kampionatet më cilesore në botë. Nuk mbetet prapa kampionati Italian, që në këtë fazë përfaqësohet me tri skuadra, ndër të cilat mungon Milani. Në këtë edicion bie në sy perfaqesimi i pakte i kampionatit gjerman, që prezantohet vetëm nga Bajerni i Mynihut. Portugalia si gjithmonë deri në këtë fazë përfaqësohet me dy skuadrat e saj më të mira, Porto dhe Sportingu i Lisbonës. Nuk kish si të mungonte Lioni i Francës, që e ka dominura prej shtatë vitesh kampionatin francez. Greqia ka marrë deri tani atë që meritonte, duke u përfaqësuar nga e zakonshmja Panathinaikos. Shorti i Chamions-it kurre nuk ka qenë më i ashpër se këtë radhë. Tri skuadra angleze përballë atyre italiane, dy shkolla në duel me njëra-tjetrën, “yjet” më të famshëm do të kërkojnë të “shuajnë” rivalin. Kristinao Ronaldo përballë Zlatan Ibrahimovicit. Më shumë se kaq nuk mund të dhurojë kjo Ligë kampionesh. Sot do të luhen gysma e takimeve, ndër të cilat mund të vecojmë Inter-Mancester, ndërsa nesër takimet e tjera, ku dallon Real Madrid – Liverpul. Gjithcka mbetet për t’u shijuar në këto dy mbrëmje magjike të futbollit europian.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Tue, 24 Feb 2009 , 01:58

Sot:
Arsenal - AS Roma

Atletico Madrid - FC Porto

Inter Milan - Manchester U.

Lyon - Barcelona

Neser:
Chelsea - Juventus

Real Madrid - Liverpool

Sporting Lisbon - Bayern Munich

Villarreal - Panathinaikos
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Post Reply