Loja 1X2

Ketu mund te jepni sygjerimet tuaja per sitin si edhe per forumin. Gjithashtu mund te njoftoni per problemet ne lidhje me sitin si edhe forumin.

Moderator: Miri

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 10 Nov 2008 , 01:41

ky asht klasifikimi i ndeshjeve ,e nuk e di nese admini i ka ndrru ala apo ja

Klasifikimi Identifikimi Piket Ndeshjet
1 Partizani 26 54
2 Man in redblue 25 54
3 matrix 25 45
4 Admin 24 54
5 jeti 24 54
6 hatboy 21 44
7 shkodra 17 41
8 korrado90 17 30
9 Edmond-Cela 16 46
10 fpjalmi 16 42
11 vllaznia1919 14 41
12 kristiani 11 28
13 goldian 11 24
14 The_Boss_Kriss 10 24
15 asi.v 10 20
16 krenaria kuq e blu 8 35
17 superiori 5 12
18 elvis1994 4 12
19 cimi 3 6
20 Elpenore 2 6
21 deko 1 3
22 3n35 0 0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 10 Nov 2008 , 01:54

un mendoj se kete vit nuk do te kete merite ai qe fiton skedinen dhe del i pari.

arsyja asht shum e thjeshte ,sepse 4 veta kan vu tana ndeshjet ,kurse te tjeret kan ma pak ndeshje dhe per mendimin tem nuk ashe e drejte kjo skedine.

arsyja asht ne 2 menyra.

lajmi per lojen 1x2 asht dasht me u lajmeru te pakten 3 muaj perpara ,qe te gjithe ta dishim dhe ti veshim ne moment rezultatet.,dhe ajo asht lajmeru vetem 2 jave ma perpara ,dhe kur ajo asht lajmeru ka ken ne gusht ,ne kete kohe qe 75 perqin e jona kena ken per pushime.

arsyja e dyte asht qe 75 perqind jan te ri ne kete loje ,dhe shum prej nesh nuk kena dit se si me u rregjistru ,duke fillu nga vetja jeme.

megjithate do te ishte dicka fantastike qe dikush ketu ta fitote skedinen me merite ,dhe kur them me merite do te thote ata ,qe jan rregjistru ma vone ,ose nuk kan dit gja.

shpresojm qe vitin tjeter te futemi te gjithe me ndeshje te barabarta,dhe mos te kete dallim per asnjenin ,qe ndeshjen qe jepen mendimet te jene te gjitha te barabarta.

kja menyre qe admini ka gjet ket loje asht shum fantastike dhe asht elektronike dhe nuk ka hile aspak.

gabimi asht qe asht dasht me u mesu si me u lujt kja loje ,nga ata qe jan te rinj per here te pare.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 12 Nov 2008 , 01:42

Klasifikimi asht axhornu....

Fpjalmi, Loja 1X2 ka qysh vjet qe asht aktiv, vjet e ka fitu Partizani qe pa tregon edhe kete vit qe i njef mire kampionatin shqiptar.
Sme duket e drejte qe me ja hedh mundin poshte Partizanit, Jetit, Mirit, Elepnore e shume e shume te tjerve qe kane lujt e kan harxhu kohe per me lujt.

Per lojen asht dite, biles edhe ti vete ma pare (nqs nuk gabohem, sdq pak randsi ka) ke ken i rregjistrum pavarsisht se nuk ke marr pjese.

Sdq Loja 1X2 asht LOJE e si te tille duhet me e marre, ku e randsishme asht me marre pjese, Fitusi pak randsi ka :) :wink:
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 12 Nov 2008 , 03:18

admin.un kam dasht me u regjistru shum here e nuk kam mujt me u regjistru ,dhe ti e din shum mire,se te kam lyp ndihme .

si un kan lyp ndihme edhe shum te tjere ,dhe me ke ndihmu edhe mu ,edhe shume te tjereve ,por ata qe jan rregjistru von ,e prandaj thash qe loja nuk ka kuptim ,se aty jan 3 vet qe kan ndeshjet e plota,e te tjeret jan me ndeshje mangut.

admin .nese e mban mend skedinen e europianit qe un ba ne vere ,para 2 muajsh un i shkruva te tanve privat ,dhe ia dhash skedinen gadi ,e te tan e kan plotesu dhe ti e pe vete se njerezit ishin te tan me rezultate te barabarta dhe fitoi loro boriqi me merite ,e atij i them tamam fitues.

un ketu thash te verteten ,sepse ata qe kan ndeshje ma pak ,nuk i bahet me dhan mendimet ma ,sepse e dine se skan shprerse me vazhdu ma.

ti ma paske marr per keq cdo gja qa kam than ,e po thu qe a don me qu mundiin kot te partizanin jetit mirit e elefnore ,e un nuk te permenda asni nga emrat e ketyne ,dhe biles kur te thashe qe 3 veta kan pike ma shum e nuk te permenda asnji emer sepse nuk pash asnji emer atje se kush ishin keta njerez ,por thashe vetem se 4 vete kan ndeshje ma shum

un mendoj se thash dicka te drejte ,por sido qofte ma ban hallall e na fal

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 12 Nov 2008 , 12:52

Fpjalmi s'ta kam marr per keq maj naqe, prite zot, por bana me dije qe Loja ka 1 vit qe asht aktive e nuk asht se ka fillu tesh shpejt....
Sdq loja asht loje edhe sic e kam shkru ma pare e randsishme asht pjesmarrja e jo fitimtari, pasi per momentin kja loje nuk ka premio, pasi nuk jane mundesite ekonomike, kshu qe tek loja pjesmarrja asht prej qejfit, si edhe simulon ma shume ndjekjen e kampionatit Shqiptar e te Vllaznise.

E di shume mire qe ti ke pas probleme ashtu sic mund te kene pas edhe anetare te tjere.....
Ato qe jane me ndeshje te plote nuk asht se e kan marr vesht ma pare lojen, por kane kene ma aktiv me vendos rezultatet.
Ka edhe anetare te tjere qe nuk jane me ndeshje te plota, por kja ka ardh sepse dikush nuk ka pas kohe, dikush nuk ka dasht, apa dikush tjeter ska dite, etj etj. pa kja sden me than qe duhet me u qujt pa vlera LOJA se sic e kam shkru edhe ma pare, kja hedh posht mundin e Partizanit, Jetit apa edhe ndonji tjeter qe noshta kane lane gjana te tjera pa ba edhe kan "harxhu" kohe per me vu rezultatet, e nqs NE e qujme pa vlera lojen atehere e hedhim poshte mundin e ktyne djemve e ktu une te kundershtova. Besoj se nuk me merr per keq.
Psh ne rastij tand, nqs nuk gabohem vetem javen ne javen e pare nuk ke marre pjese, pasi ne javen e dyte i kam vu une, kurse per javet e tjera, besoj se ke kene ne rregull me rregjistrimet e ke pas mundesi me i vu vet rezultatet.
Sdq pak randsi ka, por me duket pakuptim me e qujt pa vlera lojen, pasi nuk do ishte loje e pjesmarrja e mundi i atyne qe kane lujt rregullisht te bije poshte.
Ka ana tjeter une se kam problem me i ba zero tana piket :wink:

Shpresoj qe mas ti marrsh per keq ate qe te kam shkru.

Tana te mirat
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 12 Nov 2008 , 21:22

admin te kuptoj cdo gja qa flet naqe ,dhe e kuptoj se asht per qefe cdo gja,dhe asnjeni nuk lot per premio as un e askerkush tjeter,sepse ma han mendja se kerkush nuk ka nevoje me fitu premio ne lojnat qe luhen ne skedine ,sepse ma han mendja se 75 perqind punojm jasht ,e un kurr nuk te kam permend premio ,dhe po habitem qe po thu nuk jan mundesite ekonomike per premio ,sepse po dukem sikur kam than se nuk luhet loja sepse nuk ka premio ,e un spo flas per premio ,por thash thjesht nuk ka lezet me u lujt dikush 15 ndeshje ,e dikush 10 ndeshje ,por te jene te tan te barabarte me punen e ndeshjeve,dhe nese

ke mundesi vitin tjeter shpjegoje te faqja e x12 se si mund te luhet loja qe te tjeret te ken mundesi me u fut aty pa probleme.

edhe dicka tjeter nese nuk ma merr per keq.

po pate mundesi vitin tjeter fut ndeshje nga kampionati anglez italian e spanioll ,sepse keta kampionate jane ma te bukurat ne europe ,dhe njerezit i vejn rezultatet me ma shum qef ,dhe skedina mund te ndjeket me ma shum qef ,kurse kampionati shqiptare asht kot dhe i merzitshem .

nese e mban mend kur deshta me hap skedinen tjeter mbas europianit ti nuk me le me e hap edhe pse 95 perqind e forumit ishte pro me u hap ajo teme, nejse nuk ka problem.

ma teper me erdhi keq per mundin qe ai shoku jem ne ny bani per mu ,dhe ndejti 2 jave per me ba tabelen elekttronike e mundi i tij shkoj dam ,dhe ato ndeshje ishin me kampionatet e huja ,me rezultatin me 3 pike rezultati i sakte ,dhe njerezit ne forumin vllaznia mund ti kishin vu rezultatet te tana prej nji here ,dhe nuk kishte pas problem sepse ndeshjet do te ishin te barabarta per secilin,dhe nese ne lojen tande te x12 do te ishte kampionati shqiptare ,nuk do te kishte pas asnji gja te keqe qe te kishim edhe nje skedine tjeter te kampionateve te huaja ne menyren 3 pikeshe ,nejse tashti nuk ka randesi ma se ka mbaru aja pune.

admin un e di se skedina luhet per qef dhe jo per premio,

pra du me te than qe edhe nese vehet nej premio e vogel ,pershembull nje komplet te vllaznise ,ose nji komplet me gota qajet ose me nji komplet me filxhana kafet qe asht e shkrume vllaznia nuk kishte pas nej gja te madhe ekonomike me harxhu dhe do te ishte per qef :lol: :lol: :lol: ,sepse ketu kur lozim lozim per qef ,dhe fitusi nuk sheh se qa don me fitu ,sikur edhe nje stirolaps e shkrume vllaznia do ta kishte ba te lumtun fitusin ,sepse cdo fitus edhe nje stirolaps me emrin vllaznia nese do ta fitonte do ti kishte dhan kenaqesi sepse emrin forumi e ka vllaznia ,pra shkurt loziim per qef ,dhe nje fitim simbolik do te ishte per qef,dhe mendoj se nuk ma merr per keq.

admin.kujtova se mi kishe marr per keq fjalet qe te kam shkru ma para ,nejse tash e kuptova se nuk paske marre gja per keq.

nuk ke nevoje me i ba xero skedinen naqe,dhe lete ta fotjn kush ta ket rrisk.

admin ,un nuk te kam marr kurxha per keq qa me ke shkru.

respekte prej pjalmit.

para vllaznia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Wed, 12 Nov 2008 , 23:55

o fpjalm mos i humb shpresat deri ne fund te kampionatit se naj gja ta po fiton :lol:
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 13 Nov 2008 , 00:04

matrix-kuqeblu shkruan

o fpjalm mos i humb shpresat deri ne fund te kampionatit se naj gja ta po fiton :lol:
_____________________________________________________

po flitet shum qe dikush don me ia dhan nji dhurate te madhe fitusit dhe emri i tij po flitet shum si nji sponsor qe ka sponsurizu shum forume dhe ka origjine bajzjane.

asht kryetari i fabrikes se leshit ne dugagjin ,dhe quhet NDOC RROKU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

matrix-kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 227
Joined: Sat, 17 May 2008 , 17:24
Location: torino

Post by matrix-kuqeblu » Thu, 13 Nov 2008 , 00:07

:lol: :lol: :lol:
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Post by jeti » Thu, 13 Nov 2008 , 02:44

fpjalmi wrote:matrix-kuqeblu shkruan

o fpjalm mos i humb shpresat deri ne fund te kampionatit se naj gja ta po fiton :lol:
_____________________________________________________

po flitet shum qe dikush don me ia dhan nji dhurate te madhe fitusit dhe emri i tij po flitet shum si nji sponsor qe ka sponsurizu shum forume dhe ka origjine bajzjane.

asht kryetari i fabrikes se leshit ne dugagjin ,dhe quhet NDOC RROKU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hahahaha :lol:
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 13 Nov 2008 , 14:40

Ja maj naqe ke ngatrru emnin.Asht kryetari i fabrikes te dyshekve dhe e ka emnin Ndoc Leshi! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 13 Nov 2008 , 21:30

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 19 Nov 2008 , 02:11

kryeson admini me man in read blu dhe partizanin me nga 32 pike ,ku mbrapa jan ndjekesit ma te aferm jeti 31 pike dhe matriksi 30 pike .

siq shihet loja asht asht ba shum e bukur ku 5 veta jan shum afer njeri tjetrit

Klasifikimi Identifikimi Piket Ndeshjet
1 Admin 32
2 Man in redblue 32
3 Partizani 32
4 jeti 31
5 matrix 30
6 shkodra 24
7 hatboy 24
8 Edmond-Cela 23
9 fpjalmi 23
10 vllaznia1919 20
11 korrado90 17
12 goldian 16
13 The_Boss_Kriss 15
14 kristiani 11
15 asi.v 10 20
16 krenaria kuq e blu 8
17 superiori 5
18 elvis1994 4
19 cimi 3 6
20 Elpenore 2
21 deko 1
22 3n35 0

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 20 Nov 2008 , 00:05

Sa djal i balancum jam.Ne zemer te muhabetit. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 25 Nov 2008 , 16:34

kaloi admini tri pike para...

sa pike bane kyt jav admin, 7 pike per 6 ndeshje a ? je tu ia xi jeten, tu i manipulu tan ndeshjet :lol: :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 25 Nov 2008 , 18:55

Man in Redblue wrote:kaloi admini tri pike para...

sa pike bane kyt jav admin, 7 pike per 6 ndeshje a ? je tu ia xi jeten, tu i manipulu tan ndeshjet :lol: :lol: :lol:
Hhahhahaha :P

Mas me akuzo kot, disa barazime te forta i kapa une ket jave :P
Vllaznit Ultras

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Tue, 25 Nov 2008 , 22:21

mu s mbahet me lujt ma kur hup vllaznia per njat kam met mrapa se ju kisha sakatu :lol: :lol: :lol: :lol:
FORZA VLLAZNIA

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Tue, 25 Nov 2008 , 22:24

Man in Redblue wrote:kaloi admini tri pike para...

sa pike bane kyt jav admin, 7 pike per 6 ndeshje a ? je tu ia xi jeten, tu i manipulu tan ndeshjet :lol: :lol: :lol:
ku e din ti se si ka pagu albitrat :lol: :lol: :lol:
FORZA VLLAZNIA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 25 Nov 2008 , 22:25

Ja se i kushton ma lire me manipuli databazen. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 25 Nov 2008 , 22:28

1 Admin 36 72
2 Man in redblue 34 72
3 Partizani 33 72
4 matrix 33 63
5 jeti 32 72
6 Edmond-Cela 26 64 jepi vedit mar ti
7 fpjalmi 26 60
8 hatboy 26 56
9 shkodra 25 59
10 vllaznia1919 24 59
11 goldian 18 42
12 The_Boss_Kriss 18 42
13 korrado90 17 30
14 kristiani 11 28
15 asi.v 10 20
16 krenaria kuq e blu 8 35
17 superiori 5 12
18 elvis1994 4 12
19 cimi 3 6
20 getel 3 6
21 Elpenore 2 6
22 deko 1 3
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply