HUNGARI--SHQIPNI ==11 TETOR 2008

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 17 Sep 2008 , 23:02

keta shifra jan shume te sakta goldian.

i lexova ne gazete te gjitha,e tapo i gjej gazetat nese nuk i kan hek e tapo e shef vete

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 17 Sep 2008 , 23:53

edhe mu m duket cudi te tre rezultatet mbi 3.Nejse se di se ku jane marre...ky siti thote ndryshe... http://www.betsquare.com/sport/en/
1 1.5 x 3.75 2 6.00
s ma merr mendja se ndryshojne kaq shume kuotat...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 18 Sep 2008 , 11:32

Shqiperia luan Ëndrrën e saj Në dhjetë ditë

18 Shtator Grumbullimi në Budapest, më pas udhëtim në Braga

Nga 6?15 tetor kundër Hungarisë e Portugalisë


Shqipëria do të ketë në dorë të luajë ëndrrën e saj të madhe futbollistike në dhjetë ditët e mes tetorit, kundër Hungarisë dhe Portugalisë. Në 6 tetor, Shqipëria niset nga Rinasi drejt Budapestit dhe aty brenda dy ditësh skuadra bashkohet e tëra për të zhvilluar një javë stërvitje intensive në prag të ndeshjes së parë kundër Hungarisë. Trajneri ka komunikuar dje me drejtuesit e Federatës dhe shprehet optimist që ky grumbull zhvillohet larg zhurmës dhe mediave të Tiranës. Në këtë mënyrë, skuadra përgatitet denjësisht për dy ndeshje shumë të rëndësishme.

Hungaria – Disa kilometra larg kryeqytetit të famshëm hungarez, në një hotel të ndërtuar prej jo më shumë se 40 ditësh, kuqezinjtë do të provojnë ëndërrën e tyre. Sepse ashtu si kundër Maltës, dhe ndaj Portugalisi, do të ketë shumë efekt ndeshja paraardhëse. Ndaj Hungarisë, Shqipëria duhet të dijë një sërë gjërash. Hungaria është skuadra kryesore që duhet kaluar në grup dhe duhet lënë mbrapa, përvecc Maltës, ndërkohë që një rezultat pozitiv në stadiumin Pushkash do të krijojë një klimë të shkëlqyer për ndeshjen e katër ditëve më pas kundër skuadrës portugeze. “Duhet patjetër një rezultat pozitiv, megjithatë unë nuk jam asnëjherë i kënaqur me një barazim – mësohe tu ketë thënë drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit Han – i kemi të gjithë lotjarët në dispozicion, madje mund të kemi edhe ndonjë surprizë në listën e futbollsitëve”. Han është i bindur që Hungaria është kundërshtari më i ëvshtirë. “E kam kuptuar deri tani mentalitetin shqiptar – mësohet të ketë thënë Han – ndaj skuadrave të mëdha është shumë e thjesht ti motivosh ndërsa me skuadrat e lehta ose në nivelin e tyre, bëhen nervozë në momentin që nuk u del loja më e mirë”. Hungaria nuk është e thjeshtë. “Hungaria ka arritur një barazim impresionues kundër Danimarkës dhe ka luajtur një ndeshje të kënaqshme kundër Suedisë. Pastaj ka edhe një trajner holandez, apo jo...”.

Portugalia – Në Braga Shqipëria duket se shkon me një mision të pamundur. “Ne nuk kemi menduar ndonjëherë që do të kalojmë – tha Han – këtë gjë duhet ta shohim në anët pozitive. Nuk kemi asnjë presion për atë ndeshje dhe nuk jemi në letër të detyruar të fitojmë. Kjo mund të na krijojë komoditet. Në të kundërt Portugalia ka presion sespe është e detyruar të marrë patjetër tri pikët”.

Ëndërra – Shqipëria me katër pikë pas dy ndeshjeve të para dhe pa asnjë gol të pësuar. E vetme, së bashku me Greqinë në gjithë Evropën, mund të ketë edhe luksin të ëndërrojë. Han në ditën e parë që ka mbërritur në Shqipëri ka thënë që nëse atij i kërkohet kualifikimi, do të ikte direkt dhe vijon ta thotë edhe tani. “Ndonjë tifoz i ccmendur mund ta kërkojë, por unë jo. Ne vijojmë të themi që si objektiv primar, kemi vendin e katërt në grup. Pastaj nëse gjërat shkojnë në favorin tonë, ndeshje pas ndeshje ne mund të vijojmë të synojmë”.



Ndeshjet

Shqipëria do të luajë dy ndeshje në 11 dhe 15 tetor kundër Hungarisë në udapest dhe në Braga kundër Portugalisë. Deri tani Shqipëria ka luajtur dy ndeshje. Një barazim kundër Suedisë dhe një fitore kundër Maltës janë dy rezultatet e para të Shqipërisë.



Surprizat

Shqiëpria mund të ketë dy emra të rinj në përfaqësuese në dy ndeshjet e ardhshme. Lika dhe Sukaj që po luajnë shumë mirë me skuadrën e tyre Haxhetepe, mund të jenë të preferuarit e trjanerit Han për më tepër sepse edhe aventura e tyre me përfaqëusesen U?21 tani ka përfunduar.



Rezik nga kartonat,Tre duhet të kenë Kujdes në Hungari

Dallku, Beqiri dhe Cana duhet të kenë shumë kujdes në Hungari nëse nuk duan të humbasin ndeshjen kundër Portugalsië që do të zhvillohet katë ditë më vonë. Futbollistët shqiptarë kanë marrë kartona në ndeshjen kundër Maltës. Mbi të gjitha, duhet të ketë kujdes Cana, i cili është i njohur për predispozitën e tij për tu ndëshkuar.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 18 Sep 2008 , 14:45

GOLDIAN wrote:fpjalmi u bane vite qe une luaj me skedina po kuota mbi tre per te tra rezultatet hera e pare qe po shoh
keta vllaznit tjer qe jane ma me pervoje se une ne fushen e basteve mund ta dine ma mire po me duken si pa lidhje keto kuota.
po pra ishtu i thashe edhe un. per mendimin tem hungaria do ta kete 2.75 e jo 3.75 si thot fpjami

ingleo
Tifoz
Tifoz
Posts: 80
Joined: Wed, 17 Sep 2008 , 16:03
Location: rome italy

Post by ingleo » Thu, 18 Sep 2008 , 16:34

si do qe ta ken koeficentin fitojme na e i ka deke nana kesaj ndeshje.aman mos te vejme skedina se kta tonet na shesin ndeshjen masandej se sjane fort burra te mire
bashkimi ben fuqine!!!!

shkelzenhasanaj
Antar
Antar
Posts: 29
Joined: Sat, 29 Mar 2008 , 19:22

Post by shkelzenhasanaj » Thu, 18 Sep 2008 , 17:38

O shoke na ka ngjutr semundejn e kurajos "fpajlimi", bravo i qofte, ishalla asht edhe me kurajo ne jete, se ne shqiptaret e dime sa kurajo duhet me pase. Saper ndeshjen me Hungarine, edhe une me virusin qena ka fut fpajlimi, jam teper optimist x nje fitore, kjo lidhet dhe me faktin se ne kemi lojtare profesionista qe marrin pjese rregullisht ne evenimentet nderkombatere me skuadrat e tyre. vetem fitore... duhet te krijojme besimin qe jemi nej slkuader e madhe,,,,

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 18 Sep 2008 , 17:46

shkelzenhasanaj wrote:O shoke na ka ngjutr semundejn e kurajos "fpajlimi", bravo i qofte, ishalla asht edhe me kurajo ne jete, se ne shqiptaret e dime sa kurajo duhet me pase. Saper ndeshjen me Hungarine, edhe une me virusin qena ka fut fpajlimi, jam teper optimist x nje fitore, kjo lidhet dhe me faktin se ne kemi lojtare profesionista qe marrin pjese rregullisht ne evenimentet nderkombatere me skuadrat e tyre. vetem fitore... duhet te krijojme besimin qe jemi nej slkuader e madhe,,,,
fpjalmin e kena njish naqe.une i lutem dukes mos te na e hekun kurr haanin se mandej na ik pjalmi prej forumit :lol:

fpjalmi mas e merr per keq po ishtu me thojne dhe mu da shoke
kudo ku ka gjerman je tifoz me ato skuadra
si p sh tifoz madrilen jam vec prej trajnerit :D
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 18 Sep 2008 , 20:06

GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Naqe ke fillu me pi vaj gurit se alkooli ste ban kaq dam?????? :lol: :lol: :lol: :lol:
naqe ma ka njit semundjen e optimistit fpjalmi prandaj me ka ndryshu lkura :lol:
Ska pun lkuret ktu.Te ka nryshu nej san tjeter! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 18 Sep 2008 , 20:38

spo din me kalu kurr keto dite deri tek dita ndeshjes
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 18 Sep 2008 , 21:20

vllaznia1919 wrote:
GOLDIAN wrote:
vllaznia1919 wrote:Naqe ke fillu me pi vaj gurit se alkooli ste ban kaq dam?????? :lol: :lol: :lol: :lol:
naqe ma ka njit semundjen e optimistit fpjalmi prandaj me ka ndryshu lkura :lol:
Ska pun lkuret ktu.Te ka nryshu nej san tjeter! :lol: :lol: :lol: :lol:
seksi njaj qe kam pas kam prap :lol:
ti ca thu 6 pike apo 4 pike ne ndeshjet e tetorit
zgjidh
mundesi tjeter ska
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 20 Sep 2008 , 12:08

Me fol qa menoj un a qa menon pjalmi? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 20 Sep 2008 , 12:45

-6 pike te sigurta
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 20 Sep 2008 , 15:05

vllaznia1919 wrote:Me fol qa menoj un a qa menon pjalmi? :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
ja ca mendon man in redblue :D

hala ske dhan pergjigje te sakte
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 20 Sep 2008 , 18:29

Un mendoj 1 pike :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Sat, 20 Sep 2008 , 20:22

GOLDIAN wrote:
ca mendon man in redblue :D

edhe un si Mondi: -6 pike :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Sep 2008 , 02:01

vllaznia1919 wrote:Un mendoj 1 pike :lol: :lol: :lol: :lol:
CA KE SHKRU SE UNE SPO MUND TA LEXOJ

O FPJALMI KU JE NAQE NA E KAP NE DOR KETE VLLAZNINE1919 E NA E BAN OPTIMIST SE E KAM FRIKE ME E PAS NE OPOZITE
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Sep 2008 , 02:03

Man in Redblue wrote:
GOLDIAN wrote:
ca mendon man in redblue :D

edhe un si Mondi: -6 pike :lol:
U SHTU DHE NJE ANETAR
PAS MONDIT SOT PRANOI TE JETE PJESE E JONA DHE KRENARIA KUQEBLU
PO SE KAQ SHPEJT PJALMI PO TE BAN DHE TY KAQ EUFORIK SMA KA MARRE MENDJA :D
KAM HALLIN ADMIN DHE VLLAZNINE 1919 mi kthy ne rruge te mbare aty ku jena na grupi jone qe bashkohena nen emrin
NA ENDERROJME TE TJERET FITOJNE :lol:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sun, 21 Sep 2008 , 02:27

kur po mledhna per nji miting? :D

julianos
Antar
Antar
Posts: 47
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 20:47
Location: france

SHQIPNIA

Post by julianos » Sun, 21 Sep 2008 , 09:56

Televizori hungarez kishte llan nji lajm se mafia shqiptare po kerkote blemjen me ngulm te ndeshjes ,kurse mediat shqiptare rrin urt e nuk po bajn za,kyt gja ma tha shefi ku punoj se asht hungarez dhe e kishte ni vet kyt lajm (ISHALLA JA ARRIJN QELLIMIT)
VLLAZNIA KAMPIONE.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 21 Sep 2008 , 14:10

Hahahahahahaha!Mafje te forte kena.Mungon i muj para neshjes edhe ka dale qysh tesh ne shtyp qe dojne me e ble neshjen.Hahahahahahahahaha!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Post Reply