Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 27 Sep 2007 , 22:07

une se di shum per maqenonasin ne astri po itu ne angli une njah shum maqedonas shqiptare dhe kam shok shum. nuk di me rrejt po une kam ma shum bes te ta se sa te shokt tjer shqiptare qe kam
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Thu, 27 Sep 2007 , 22:31

Gjithashtu mendoj se edhe ne te Shqiperise jemi shume patriota edhe kyt e kena tregu ne 1999 gjate krizes kosovare qe ja hapme dyert si shpite e tyne. Ndoshta nuk e shfaqim aq shume sa Kosovaret patriotizmin, se ata kane provu luften mbi shpine e kjo i ka ba automatikisht ma patriota (normal kur te mungon liria), por nuk jena ma pak patriota se ata, kete e kena shfaq me fakte. Bile me me pyt mu jena ma patriota se ata.
Une per vedi nuk jam nacionalist, por ama kurre nuk e mohoj se jam shqiptar inshallah, sepse aty kam le dhe nuk kam si e mohoj. Une nuk krenohem se kush asht ma patriot, sepse sic thashe nuk jam, por me ja mohu tjetrit kombesine kjo nuk asht e sakte. Kosovaret dhe Maqedonasit jane puro shqiptare dhe nuk ka dyshim. Qelbsinat Serb e Grek bashke me kurven Europe na kan nda dhe kane fut perqarje mes nesh, saqe gjen shqiptare qe i urrejn kosovaret dhe anasjelltas, ama ne po flasim per shumicen e njerezve e jo per disa individa, te gjithe e pranojne se jane shqiptare.

Kush jane me te mire, shqiptaret ne juq ne kufi me pisat Grek qe kane harru shqip dhe flasin greqisht neper shpija, apa kosovaret qe sa e sa vjet nen Serbin e e urrejne ate gjuhe, pamvarsisht se e flasin sepse skane pas ka me ja majt, ama neper shpija nuk flasin serbisht, sic pa na bajne kta bukuroshat e jugut. Ka shume fakte jane te dukshme, por spa kena kohe me u zgjat.

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Thu, 27 Sep 2007 , 23:36

Shkodrani81 wrote:
Une per vedi nuk jam nacionalist, por ama kurre nuk e mohoj se jam shqiptar inshallah, sepse aty kam le dhe nuk kam si e mohoj. Une nuk krenohem se kush asht ma patriot, sepse sic thashe nuk jam, por me ja mohu tjetrit kombesine kjo nuk asht e sakte.
Shkodran81 si ti edhe si une quhena patriota perderisa jena krenar qe jena shqiptar, e dojme vendin tone dhe nuk e fshehim kyt gja. Me ken nacionalist mandej asht dicka ma teper, ma ekstreme se patriot pra s'duhet me e ngatrru patriotizmin me nacionalizmin se jane koncepte te ndryshme. Jo se pa du me ba ma si i dishem se kyt gja e mesova vete nga nji shoqe serbe qe kishte vesh nji fanele me simbolet kombetare te serbise. Une si pa e dite i thashe sa nacionaliste keke ba sot, ajo me tha nuk jam nacionaliste por patriote, dhe ma mori per fymje kyt gja qe i thashe, mandej ma shpjegoi ndryshimin edhe masi hulumtova pak vete, doli se ajo kishte pas te drejte.

Shkodrani81 wrote:Kush jane me te mire, shqiptaret ne juq ne kufi me pisat Grek qe kane harru shqip dhe flasin greqisht neper shpija, apa kosovaret qe sa e sa vjet nen Serbin e e urrejne ate gjuhe, pamvarsisht se e flasin sepse skane pas ka me ja majt, ama neper shpija nuk flasin serbisht, sic pa na bajne kta bukuroshat e jugut. Ka shume fakte jane te dukshme, por spa kena kohe me u zgjat.
"Shqiptaret ne jug" qe flasin greqisht ne shpija nuk jane shqiptare puro, atje ka shume te minoritetit grek qe jetojne ne jug, pra jane me gjak te perzim ose puro grek qe jetojne ne shqiperi. Ktu po flas me aq sa di se nuk njoh shume nga jugu kshtuqe s'di ca me te than taman por ata pak shoke qe kam nga Korca , Fieri e Gjinokatra duken "boll shqiptar" bile i kane inat greket, dhe nuk besoj se hiqen me demek. Sic e thashe te tjeret jane minoritar ose si puna e Sotir Ninit qe ishte me gjak te perzim me duket. Por ku te kete sadopak gjak grek, ka marre fund ajo pune se je i infektum.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Post by kuqeblu4ever » Thu, 27 Sep 2007 , 23:57

Deshta me shtu qe te gjitha keta fenomene kane vetem nji burim e kjo asht varfnia. Kyt gja e ka than ma bukur Migjeni i madh te "Poema e Mjerimit". Ishalla rregullohena edhe na najhere si shtet mas me pas nevoje ma me ju ba zorre grekut e me u marr me serbt.

Qe ku e keni edhe nji pjese prej poemes t'mjerimit t'Migjenit se po me duket me vend me e postu, shikoni at strofen e dyte ma shume:

Kafshatë që s'kapërdihet asht, or vlla, mjerimi,
kafshatë që të mbetë në fyt edhe të ze trishtimi
kur shefftyra të zbeta edhe sy tëjeshilta
që të shikojnë si hije dhe shtrijnë duert e mpita
edhe ashtu të shtrime mbrapa teje mbesin
të tanëjetën e vet derisa të vdesin.
E mbi ta n'ajri, si në qesendi,
therin qiellën kryqat e minaret e ngurta,
profetënt dhe shejtënt në fushqeta të shumngjyrta
shkëlqejnë. E mjerimi mirfilli ndien tradhti.

Mjerimi ka vulën e vet të shëmtueme;
asht e neveritshme, e keqe, e turpshme;
balli që e ka, syt që e shprehin,
buzët që më kot mundohen ta mshefin -
janë fëmitë e padijes e flitë e përbuzjes,
të mbetunat e flliqta rreth e përqark tryezës
mbi të cilën hangri darkën një qen e pamshirshëm
me bark shekulluer, gjithmon i pangishëm.
Mjerimi s'ka fat. Por ka vetëm zhele,
zhele fund e maje, flamujt e një shprese
të shkymë dhe të coptuem me të dalun bese.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Fri, 28 Sep 2007 , 01:40

Kuqeblu4ever, une nuk e di dallimin mes nacionalistit dhe patriotit sepse nuk kam ken kurre per letersi dhe jam i varfer ne fjalor shqip,e tham sinqerisht, por nese kuptimi asht ashtu sic e shpjegove ti, atehere jam dakort me ty.

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Fri, 28 Sep 2007 , 07:48

Shkodrani81 wrote:
Une per vedi nuk jam nacionalist, por ama kurre nuk e mohoj se jam shqiptar inshallah, sepse aty kam le dhe nuk kam si e mohoj. Une nuk krenohem se kush asht ma patriot, sepse sic thashe nuk jam, por me ja mohu tjetrit kombesine kjo nuk asht e sakte. Kosovaret dhe Maqedonasit jane puro shqiptare dhe nuk ka dyshim. Qelbsinat Serb e Grek bashke me kurven Europe na kan nda dhe kane fut perqarje mes nesh, saqe gjen shqiptare qe i urrejn kosovaret dhe anasjelltas, ama ne po flasim per shumicen e njerezve e jo per disa individa, te gjithe e pranojne se jane shqiptare.

Kush jane me te mire, shqiptaret ne juq ne kufi me pisat Grek qe kane harru shqip dhe flasin greqisht neper shpija, apa kosovaret qe sa e sa vjet nen Serbin e e urrejne ate gjuhe, pamvarsisht se e flasin sepse skane pas ka me ja majt, ama neper shpija nuk flasin serbisht, sic pa na bajne kta bukuroshat e jugut. Ka shume fakte jane te dukshme, por spa kena kohe me u zgjat.
Ore ti mi merrke fjalet nga goja mu. Ne Dhermi/Himare/Sarande te shkosh nuk degjon me Shqip me kane thene. E pra besoj se jo te gjithe jane grekafone. TURP KUSH TRADHTON VETEN OSE GJAKUN E TIJ! TURP KUSH NUK FLET SHQIP!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 28 Sep 2007 , 08:17

vvvllaznia wrote:Ju paska marre greku trut me duket,akaliptosi e ka edhe emrin grek po nuk mendosha qe ne forum kishim edhe nje goldianis.nje njeri pa ndergjegjje kombtare asht nje njeri bosht per brenda e 0 per jashta e ju i paskeni te dyja.keni ofendu sakrificen e mijra shqiptare te kosoves e shume shqiptar te Shqipnis si Arjan Brahimi prej qytetit tone e Indrit Cara prej Kavajet qe la nje jete te mire ne Londer per me dhane kontributin e vet per kombin shqiptar.Pshtyma e tyne vlen ma shume se jeta e juj.
une goldianas nuk jam si fillim
nuk asht fort mire me i fy njerezit ne forum keshtu besoj une.
nese ke ndergjegje komtare bujrum te shkoshe e te luftoshe ne kosove mandej hajde e me trego se ca bane ti per trojet shqiptare e ca bana une.
krahasimin e jetes teme me pshtymen e tyne e paske te goditun gjithsesi nuk ja vlen te kthej pergjigje me te njeten menyre sepse se ka piken e lezetit.do ishte mire mu mat para sem fol por ti din vedin
nese te uroj tana te mirat
Last edited by GOLDIAN on Fri, 28 Sep 2007 , 08:28, edited 1 time in total.
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 28 Sep 2007 , 08:22

redbluboys wrote:
GOLDIAN wrote:keta maqedonasit ne austri jane ma shkerdhata sa greket e serbt bashke
per tjere spo di seju i dini ma mire punet po keta ketu sthojne jena shqiptar po maqedonas
Goldian
prej teje skam prite qe me fole e me shkrujt te pakten pa u mendu mire e mire.
ma nelt thash maqedonasit ne austri ose ma sakte maqedonasit ne qytet te une se ne vien te man in redblue mund te jete ndryshe.
une spara kam shume kontakte me ta por me aq sa kam kam kete pershtypje.une nuk fola per maqedonasit ne londer itali france gjermani etj.ti je ne kontakt me ta ma shume se une ndoshta kur te jem dhe une ne ndehsjet e komtares mund te kem mendim tjeter por ama kete pershtypje kam tash per tash.
nuk mbroj as grekun e as serbin se po i mbrojta sjam ma shqiptar por meqe u fol per maqedonasit dhashe mendimin tem per aq sa shoh ketu.
respekte
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 28 Sep 2007 , 08:25

kuqeblu4ever wrote:
GOLDIAN wrote:keta maqedonasit ne austri jane ma shkerdhata sa greket e serbt bashke
per tjere spo di seju i dini ma mire punet po keta ketu sthojne jena shqiptar po maqedonas
Me fal se po te citoj por si kudo pyll pa derra nuk ka, une njoh shqiptar te maqedonise qe jan taman njerez persembari
naqe ma nelt une thash per ata ne austri biles prpa jam shpreh gabim per ata qe njoh une ne austri ma mire me than
nuk thash maqedonasit neper bote.
besoj se ndryshimi duket qarte
respekte
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Fri, 28 Sep 2007 , 12:07

GOLDIAN wrote:
vvvllaznia wrote:Ju paska marre greku trut me duket,akaliptosi e ka edhe emrin grek po nuk mendosha qe ne forum kishim edhe nje goldianis.nje njeri pa ndergjegjje kombtare asht nje njeri bosht per brenda e 0 per jashta e ju i paskeni te dyja.keni ofendu sakrificen e mijra shqiptare te kosoves e shume shqiptar te Shqipnis si Arjan Brahimi prej qytetit tone e Indrit Cara prej Kavajet qe la nje jete te mire ne Londer per me dhane kontributin e vet per kombin shqiptar.Pshtyma e tyne vlen ma shume se jeta e juj.
une goldianas nuk jam si fillim
nuk asht fort mire me i fy njerezit ne forum keshtu besoj une.
nese ke ndergjegje komtare bujrum te shkoshe e te luftoshe ne kosove mandej hajde e me trego se ca bane ti per trojet shqiptare e ca bana une.
krahasimin e jetes teme me pshtymen e tyne e paske te goditun gjithsesi nuk ja vlen te kthej pergjigje me te njeten menyre sepse se ka piken e lezetit.do ishte mire mu mat para sem fol por ti din vedin
nese te uroj tana te mirat
ti ne rradhe te pare me ke ofendu edhe shume por ma e keqja eshte se ke ofendu gjithe kombin shqiptar makare njata qe kan ndergjegjje kombtare dhe ke ofendu edhe figura te ndritura shkodrane.

shif qa thote P.Vasa:Prej Tivarit deri ne Preveze/ Ku lshon dielli vap e rreze/ Asht toka jone te part na e kan lane/ kush mos ta preke se vdesim te tane"

Mjeda:
GEGE E TOSKE, Malsi, jallia
asht nji komb, me u nda s'duron"

Fishta:
"Bini toske e bini gege/ si dy rrufe qe shkojn tue djege/ a ngadhnjyesa a t'gjith deshmore..."

Kjoft mallkue kush qet ngatrrime nër kta vllazen shoq me shoq kush ngatrron me fjalë e shkrime çka vet natyra vet përpoq". At.Gjergj Fishta

Kush jep jeten per komb hyn direkt e ne histori dhe mbetet i pavdekshem,
kush mohon kuptimin e ketyre poezive dmth qe si shqiptar vlen 0 mandej ne jete mund edhe te fitojn 10 cmime nobel.kjo ishte kuptimi i pshtymes me jeten tande.ti si shqiptar je 0

Me injorancen tane je vetem barazu me njata simpatizantat e Jorg Haider qe barazojn kriminelin e huj me gjithe popullsine e huj

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 12:31

Shkodrani81 wrote:Une nji gja pa ta them ty akaliptos se je edhe ne Greqi. Une nuk kam nigju naj kosovar apo maqedonas me e ba emnin prej Ferit, Ferrithinjos, e prej Hasan, Hasollinjos a ku pa di vete. Kyt pra e bajne shqiptaret tone te Shqiperise, si e si me marr i pal letra, shesin fene e nderin. Na len naqe, mas na fol per ne Shqiptaret, se kur vjen puna per "nacionalista" (une nuk jam por po flas ne pergjithsi), kosovaret e maqedonasit jane 100 here ma shume se na.
ne rradhe te pare po i ngaterron gjerat se po flas per kombetaren(futboll)dhe nuk po flas per kombin shqipetar.
ne rradh te dyte thas spo i futem ma thellet keti muhabet por me qe e don po te tregoj qe ta dish se nuk ka njerez me te digjenerum se sa KOSOVART e me te pa best se njata shk.... ndersa per maqedonasit nuk i njof nuk me ka taku me nej me to por thjeshte thash qe nuk kan vend me kombetaren tone te (futbollit) para nje shqipetaris dhe siq e din vete cdo ndeshje po losin 5 kosovar e 6 shqipetar dmth baraz me hic.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 28 Sep 2007 , 12:40

Tytjeta JUJ !!

Ppapapa sa me vrull e keni marr....

Apokaliptos une dhashe mendimin tem nuk te imponova ate qe thashe une, sot shyqyr zotit jena te tane te lire me shpreh mendimin e lire !!
Sdq prap e perseris per mendimin tem e ke gabim.

Vvvllaznia, ti ke te drejte ne disa gja por nuk asht e drejte me e fy ate tjetrin direkt (mendimi jem gjithmon, pa te keq naqe).
Po citoj vargjet e Fishtes qe ke sjell :

Kjoft mallkue kush qet ngatrrime nër kta vllazen shoq me shoq kush ngatrron me fjalë e shkrime çka vet natyra vet përpoq".
At.Gjergj Fishta


Kja besoj se asht mesazh shume i qarte mbi "ngatrresat" qe po sjellen ktu.

Goldi, e ke gabim kur ban pergjithesime, asht njilloj si me na shajt ai hajna apa kriminela te tane shqiptareve se 1/2 apa 3 persona kane ba krime, etj. etj.

Djema mas ta zgjasim ma kete teme ( ne kete drejtim) por te bertasim te tane bashke:


RROFT SHQIPERIA ETNIKE



p.s. vvvllaznia & Redblue4ever hallall per poezite. :wink:
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 12:42

tironsi_tr wrote:Kush tha qe s'qekan Kosovaret Shqiptare? E Shqiptaret e Maqedonise Shqiptare? Duhet te jete grekafon vete se s'ka munci!!!! :lol:

Une per nder do merrja ndonje SHKUPALI SHQIPTARE me lujt me kombetaren se me kerku grekafonin e vogel Albiaqi Kondhaqi ne kombetare. Ti vetem tifozllikun e papam qe bone Shvercerat kundrra Hollandes me pa, s'munesh me fol keshtu kundrra ktyne Shqiptareve, qe emrin SHQIPTARE e kane vujt me shume se ty e une, se jane vra e jane pre per ate emer e jane persekutu. Nuk e di moshen tate, por turp me te nigju nanji i huj qe flet keshtu.

NJE KOMB NJE KOMBETARE PARA SHQIPERIA E BASHKUAR JASHT GREKAFONET SI NINIS E KOMPANI!
me te ofendur nuk po te ofendoj por as mos guxo tme thuash me mua krekafon nuk ta kam dhen ate te drejte ok.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 12:51

vvvllaznia wrote:Ju paska marre greku trut me duket,akaliptosi e ka edhe emrin grek po nuk mendosha qe ne forum kishim edhe nje goldianis.nje njeri pa ndergjegjje kombtare asht nje njeri bosht per brenda e 0 per jashta e ju i paskeni te dyja.keni ofendu sakrificen e mijra shqiptare te kosoves e shume shqiptar te Shqipnis si Arjan Brahimi prej qytetit tone e Indrit Cara prej Kavajet qe la nje jete te mire ne Londer per me dhane kontributin e vet per kombin shqiptar.Pshtyma e tyne vlen ma shume se jeta e juj.
si fillim me emrin tim apo me pseudonimin tim nuk ke pune ti as nuk ke nevoj me e diskutu ma kyt emer se gabon ran dhe si ta dish ti ky emer eshte nje pjes e jetes sime qe kam kaluar dhe nuk lejoj njeti tme flasin per te.
2)mor i digjenerum mu nuk ke byth ti me me krahasu me to ty te dhjesha na kosovar se i kana pas ne shkoder e ti i majt me buk e jan munu me na kap me zori grat,nanat e motrat tona po ti qenke ma i poshter se ato.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 12:54

ADMIN me fal vlla per keta postime por e mylli me kaq kyt muhabet se perzoten nuk ka lin ala aj djal nanet qe me ofendon mu pa arsy.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Fri, 28 Sep 2007 , 13:01

akaliptos wrote:
vvvllaznia wrote:Ju paska marre greku trut me duket,akaliptosi e ka edhe emrin grek po nuk mendosha qe ne forum kishim edhe nje goldianis.nje njeri pa ndergjegjje kombtare asht nje njeri bosht per brenda e 0 per jashta e ju i paskeni te dyja.keni ofendu sakrificen e mijra shqiptare te kosoves e shume shqiptar te Shqipnis si Arjan Brahimi prej qytetit tone e Indrit Cara prej Kavajet qe la nje jete te mire ne Londer per me dhane kontributin e vet per kombin shqiptar.Pshtyma e tyne vlen ma shume se jeta e juj.
si fillim me emrin tim apo me pseudonimin tim nuk ke pune ti as nuk ke nevoj me e diskutu ma kyt emer se gabon ran dhe si ta dish ti ky emer eshte nje pjes e jetes sime qe kam kaluar dhe nuk lejoj njeti tme flasin per te.
2)mor i digjenerum mu nuk ke byth ti me me krahasu me to ty te dhjesha na kosovar se i kana pas ne shkoder e ti i majt me buk e jan munu me na kap me zori grat,nanat e motrat tona po ti qenke ma i poshter se ato.
per emrin po te jap drejte se une nuk di as qa dmth greqisht ja ma nqs ka ndonje kuptim ne jeten tande,
per pjesen e dyte une po di vetem me te thane qe historia e Shqiperise asht e mbushun me trathtar e spiuna nga nje prej kta edhe shkodran,se del nji apo dy ma shume nuk me habit hiq por kujtova qe kata mendime i kishin vetem disa jugor injoranta.siq duket injorantat jan gjithkund

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 13:09

njigjo mar naqe ke te drejte paska shume injoranta ne rradh te par ato qe po ulin shqipetart madje SHKODRANT per kosovar ne rradh te dyt keta tipa nuk ma cojne fare.me fal nese e teprova te uroj cdo te mire ne jete nuk te mbaj inat per te vetmen arsy qe je shkodran e po zihna per do maskaraj.flm per mirkuptimin e mbylli me kaq se nuk kam oreks me i marr neper goj ata shk....

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Fri, 28 Sep 2007 , 13:33

akaliptos wrote:njigjo mar naqe ke te drejte paska shume injoranta ne rradh te par ato qe po ulin shqipetart madje SHKODRANT per kosovar ne rradh te dyt keta tipa nuk ma cojne fare.me fal nese e teprova te uroj cdo te mire ne jete nuk te mbaj inat per te vetmen arsy qe je shkodran e po zihna per do maskaraj.flm per mirkuptimin e mbylli me kaq se nuk kam oreks me i marr neper goj ata shk....
shif mar tamarrsha une ne radhe te pare jam shqiptar pra jam shkodran,tiranas,vlonjat,prishtinali,tetovar,qytetar e katundar e ne veçanti jam shkodran dhe mbroj qytetin tem.Ti me keto mendime qe ke nuk je as shqiptar por as shkodran sepse del kunder disa figurave te shqume te Shkodres dhe tu qujt sh**** kosovart qun sh**** edhe Gjergj Fishten,Ndre Mjeden,Filip Shiroken,Luigj Gurakuqin,Oso Kuken e shume e shume te tjere se spo rri me e zgjat me emra.Vepra e ketyne njerzve dhe krijimtaria e tyne na kallxan qe keta nuk ishin geg apo tosk,nuk ishin shkodran apo gjakovar,nuk ishin kosovar apo Cam por ishin shqiptar sepse ku kishte nevoj per ta ne Shqiptari ata ishin prezent me dhane kontributin e tyne.Une jam nje emigrant i thjesht dhe mendimet e mija jane 0 para ketyne veprave keshtu qe ti preokupoju pse Gjergj Fishta te mallkan e jo pse vvvllaznia te thet qe je grek

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 28 Sep 2007 , 13:51

mos kujto se jane shqipetaret ose kosovaret e viteve te kaluar mo naqe nuk te thot njeri si je ken por si je prandaj mos ju del kaq shume zot se je gabim.po vritet vellai me vellan mar naqe e jo shqipetari me kosovarin gjithesi ti ke mendimin tend dhe nuk mundem une ta nderroj.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 28 Sep 2007 , 14:16

Ba ca bahet mor kshtu, ne vend qi me u gzu njiri qi u hap nji tem interesante, ku ka mendime te ndryshme, ia filloni e ofendoni njeni-tjetrin.
Un ekam than disahere (Nji komb- Nji kombetare), por nuk e quj aspak te drejte qi te ofendohen antare te nderum te forumit tone si GOLDIANI e AKALIPTOS.

Post Reply