Superliga

Java 17: Tirana 0-0 Vllaznia

Java 17: Tirana 0-0 Vllaznia

Vllaznia merr nje pike me shume vlera kunder Tiranes. Për të tretën sfidë radhazi në "Selman Stërmasi", bardheblutë nuk arrijnë të marrin një fitore. Një pikë që i bën shumë punë shkodranëve, por penalizon jo pak Tiranën, e cila në rast se do të merrte tri pikët do të shkonte e 3-ta në renditje, duke parë se Kukësi dhe Teuta, u ndalën po ashtu në ndeshjet e tyre.