Superliga

Vrapi: Durrsakët janë të rrezikshëm, por Vllaznia nuk i fal më!

Vrapi: Durrsakët janë të rrezikshëm, por Vllaznia nuk i fal më!

Ndeshja Vllaznia-Teuta do të nisë në orën 16:00 dhe shkodranët do të kërkojnë marrjen e fitores së pare, këtë sezon, ndaj durrsakëve, që i kanë mundur plot tri herë. Nuk mund të themi se jemi në pozita komode, përderisa matematika na konsideron sërish të rrezikuar, për këtë arsye duhet të tentojmë të marrim pikë në çdo ndeshje.

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të

Është mbyllur me fitoren e shkodranëve 1-0 ndeshja e vlefshme për javën e 27-të mes Bylisit dhe Vllaznisë Ka vendosur goli i realizuar nga Kalaja në minutën e 9', për të regjistruar fitoren e tretë radhazi për kuqeblutë që ndodhen vetëm 1 pikë larg vendit të gjashtë Ballshiotët regjistrojnë humbjen e tretë në pesë ndeshjet e fundit, duke mbetur në vend të nëntë, dy pikë më pak se Flamurtari i vendit të tetë

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të
Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Më së shumti, ky numër i madh golash ka shërbyer për t'u dhënë gjashtë pikë atyre, me të cilat kanë krijuar njëfarë shkëputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpërthim" i skuadrës shkodrane në fakt ka bërë përshtypje, sepse në 24 javë kampionat, ajo kishte shënuar gjithsej 20 gola. Ndërsa në dy javët e fundit, 7 gola.

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Trajneri i Vllaznisë vlerëson fitoren e arritur ndaj Tiranës, por kërkon të mbajë ekipin me këmbë në tokë, sa i përket luftës për mbijetesë "Sikurse e kam thënë edhe pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, kemi arritur një fitore, por nuk kemi siguruar asgjë më shumë"

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë