Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 08 May 2010 , 17:28

Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:
PASH ZOTEN KU E KE SHPIK KETE INTERVISTEN E C RONALDOS QE PO IK PREJ MADRIDIT PER ME SHKU NE GJERMANI
AMAN MA THUJ KU E KE SHPIK
MAS ME THUJ SE NE VERE PO NA E BJEN VAN GAALI NE MYNIH CRISTIANO RONALDON

Nuk e kam shpik por e kam lexu ne gazete

Mandej ,nuk do te thote gja

MUnd te vijn edhe me bajernin ,duke pa qe me madritin ska shans me fitu asnji trofe :lol: :lol:

pac jeten e gjat ma pjalm se mshkrive :D :D paska than Ronaldoja qi don me shku nGjermani :shock: :lol: :lol:

E pat than man ,ngaqe tifozat e madritit kan prit shum prej tij

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 08 May 2010 , 17:42

GOLDIAN wrote:PER ROBENIN JAN PAGU 25 milion euro
per olic ASNJI CENT

E PO TE BAJME KETE KRAHASIM SA KUSHTOJNE E CA JAPIN
MI PUTH KAMT OLICIT
O goldi

Te tan e dijm qe bajernin e ka marr robeni per krahut

nji kushri i jemi me tha qe tifozat e bajernit e quajn shpetimtarin e bajernit dhe lojtarin ma te mire ne gjermani

Kurse ti po ma kraheson me oliqin dhe po me thu me ia puth kamt olit .

O goldi ,ti e din shum mire realitetin naqe ,dhe ti e din shum mire qe kamt e robenit po i japin bajernit 3 trofete ,dhe ti e din shum mire qe mos te kishte ken robeni ,bajerni ishte eleminu qysh ne grup ne lige kampionesh ,kishte ken ka mesi i tabeles ,dhe nuk kishte ken ne finale ,sepse roben dhe van gal ,ti e din shum mire qe e kan qu bajernin ku asht sot .



Menyra se si flet ,ti e din fort mire qe nuk flet rrealitetin ,sepse nje njeri qe e shef shum mire se kush e pruni bajernin ketu ,nuk duhet me i dhan meritat oliqit qe perveq atij 3 golsh ska dhan kurxha tjeter ,kurse roben i ka dhan cdo gja bajernit .

Un e di qe ti je ba Anti hollandez prej mejet :D por mos moho te verteten e robenit sepse te gjithe e dijm se qa bani robeni me bajernin ,e ti po me kraheson oliqin me robenin ,dhe ti e din shum mire qe oliq nuk i shkon robenit as ne thember te kames .

Goldi ,fol rrealitetin naqe ,e mos fol marrina se te tan po e shohin qe le nam me ita te shkrume :D

Nese don me fol me tifozllek dhe anti hollandez ,ke gjet njirin e gabum naqe .

prap po ta tham

fol kur te fillojn botnori ,sepse per ket vit robeni dhe van gali e quan bajernin mbas sa sa sa vjetesh aty ku e kishin vendin ,tek vitet e arta te bajernit .

Pra ket vit po e mbyllim me bajernin legjende

Le te shofim vitin tjeter tash ,se per ket vit te dolen tan parashikimet :lol: :lol: :lol:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Sat, 08 May 2010 , 18:10

Kena gjith keto jave qe vetem Van Gal e Roben po ndigjojm...
pse kta Shwinsteiger,Riberi,Lahm etj ca bojn kto...slujn per baernin kto
???
Me juventusin, manchesterin (mren e jashte),lionin ka qene vendimtar dhe Olic dhe gjithe pjesa e ekipit

skom ndigju noj here nga ty mer pjalm me permen vec lojtar tjeter...vetem roben edhe van gal

as nji ekip sfiton dot kupa me i lojtar te vetem se ka ik koha maradones dhe peles...
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 08 May 2010 , 19:04

Ledi1920 wrote:Kena gjith keto jave qe vetem Van Gal e Roben po ndigjojm...
pse kta Shwinsteiger,Riberi,Lahm etj ca bojn kto...slujn per baernin kto
???
Me juventusin, manchesterin (mren e jashte),lionin ka qene vendimtar dhe Olic dhe gjithe pjesa e ekipit

skom ndigju noj here nga ty mer pjalm me permen vec lojtar tjeter...vetem roben edhe van gal

as nji ekip sfiton dot kupa me i lojtar te vetem se ka ik koha maradones dhe peles...

ledi

Pse nuk i ke dhan nji pergjigje ne fillim iktij shkrimit itu

((((MI PUTH KAMT OLICIT))))))

Ledi ,pse jam un tifoz me hollandez e ai tjetri me gjermant ,nuk duhet me u mbeshtet ngaqe asht tifoz gjerman ,por thuhet e drejta .

Nuk i thuhet te kuqes e zeze ,kur asht e kuqe ledi

Te gjithe e dijm qe oliqi nuk asht as sa thembra e robenit .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sat, 08 May 2010 , 20:16

fpjalmi wrote:


nji kushri i jemi me tha qe tifozat e bajernit e quajn shpetimtarin e bajernit dhe lojtarin ma te mire ne gjermani






Goldi ,fol rrealitetin naqe ,e mos fol marrina se te tan po e shohin qe le nam me ita te shkrume :D


:
ADHUROJ KETE VETBESIMIN QE KE MA PJALM
PO ME VJEN KEQ QE DHE LEDIN SI MIK FORUMIT DO E LARGOSH DALENGADALE
CUDI UNE KAM PRU NE FORUM ATO QE JANE THAN NE RUBRIKA SPORTIVE
PO KEKAN KOT TAN SI BOBIC HELMER UDO LATEK PETER NEUREUR OLI KAHN SE KETO NDJEKU MA SHUME SI ANALISTA .

po pres qe dikush te me thone qe ja kam fut kot ne statistikat qe kam pru
jo prej manit ledit e shv13 si tifoza gjerman
po prej mondit mirit adminit e ujkut si tifoza hollandez
OSE THUJI KUSHRINIT TI HEDHIN NJE SY FORUMIT MEQE I HEDHKA SY FORUMEVE TE BAJERNIT
TE SHOHIM SI PO NA VLERESON
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 08 May 2010 , 21:03

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:


nji kushri i jemi me tha qe tifozat e bajernit e quajn shpetimtarin e bajernit dhe lojtarin ma te mire ne gjermani






Goldi ,fol rrealitetin naqe ,e mos fol marrina se te tan po e shohin qe le nam me ita te shkrume :D


:
ADHUROJ KETE VETBESIMIN QE KE MA PJALM
PO ME VJEN KEQ QE DHE LEDIN SI MIK FORUMIT DO E LARGOSH DALENGADALE
CUDI UNE KAM PRU NE FORUM ATO QE JANE THAN NE RUBRIKA SPORTIVE
PO KEKAN KOT TAN SI BOBIC HELMER UDO LATEK PETER NEUREUR OLI KAHN SE KETO NDJEKU MA SHUME SI ANALISTA .

po pres qe dikush te me thone qe ja kam fut kot ne statistikat qe kam pru
jo prej manit ledit e shv13 si tifoza gjerman
po prej mondit mirit adminit e ujkut si tifoza hollandez
OSE THUJI KUSHRINIT TI HEDHIN NJE SY FORUMIT MEQE I HEDHKA SY FORUMEVE TE BAJERNIT
TE SHOHIM SI PO NA VLERESON

O goldi

QA jan ata fjale qe po thu se po na e largon ledin kadal kadal maR NAQ .

Nuk po e kuptoj pse po i thu ikta fjale

Une kam rrespekt shum per Ledin sepse flet shum drejte



Goldi ,mos u mundo me I kthy bisedimet e tifozllekut ,ne skandal duke permend ledin sikur po e largoj prej forumit sepse ne po bisedojm ,

Dhe ta dish dicka

Nese dikush largohet prej forumit ,largohet kur fyhet dhe po e largoj preLedi flet vete nese po e largoj prej forumit apo ja ,Biles jam shum i sigurte qe edhe ledi po habitet me ket fjali qe po thu :shock:

Goldi ,jena un e ti qe jena kap nese oliqi asht ma i mire se robeni,dhe ajo cfare thash une asht qe robeni nuk krahesohet me oliqin,kurse ti don me ba tanden tu fol me tifozllek.

Ledi ,a asht e vertete qe po te largoj prej forumit aaa

Du sa me i dhan nje pergjigje goldit qe te kuqes i thote e bardh kur asht e kuqe

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sat, 08 May 2010 , 21:33

o pjalm me fjalen largim nenkuptova largim nga debati si jane largu shume tjer
e jo nga forumi po ke drejte se u shpreha gabim
gjithsesi ti ke drejt ne ato qe shkrun perderisa vec une po kundershtoj
i bjen me pas ti te drejt
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sun, 09 May 2010 , 02:18

GOLDIAN wrote:o pjalm me fjalen largim nenkuptova largim nga debati si jane largu shume tjer
e jo nga forumi po ke drejte se u shpreha gabim
gjithsesi ti ke drejt ne ato qe shkrun perderisa vec une po kundershtoj
i bjen me pas ti te drejt
ai nuk asht depat por mendim mor gold ,un mendimin tem ,ti mendimin tand ,ledi mendimin e tij ,mondi mendimin e tij ,por kur vjen puna me krahesu robenin me oliqin nuk asht mendim por kundershtim , :D sepse te gjithe e dijm se kush asht ma i mire oliq apo roben

megjithate ,nuk asht merita e van galit qe bajerni nuk asht aty
golat e robenit nuk kan ken vendimtare per bajernin aty ku asht sot
oliqi mos ti kishte ba ata gola ,bajerni ishte skualifiku duke dit se goli i robenit ne gjermani nuk ishte vendimtare
dhe nuk i qoj moralin bajernit dhe ngaqe 3 golat qe bani oliq ne lion e bajn lojtarin ma te mire te bajernit dhe lojtarin ma te mire ne gjermani

don zoti me ik roben dhe van gal prej bajernit dhe atehere mund te shifsh bajernin vitin tjeter sa reziston :)

ke te drejte per cdo gja gold

un nuk njof se qa asht futbolli dhe ia paskam fut kot qysh ne fillim te kampionatit qe van gal qon bajernin ne finale dhe e qon aty ku e ka vendin .

ia futa kot dhe doli komplet kot :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Mon, 10 May 2010 , 08:34

Nuk ka krahasu njeri mer pjalm robenin me olic.Po e perseris lujn ne role te ndryshme edhe ska as sens krahasimi. Spo krahason njeri Olic me Roben.
Ti thu qe vetem Roben ka bo gola vendimtar pra Robeni i vetem e ka cu bayernin ne finale... por nuk eshte keshtu.
Nji ekip ka 11 lojtar mer burre. Dhe mos harro qe Robeni ne krah ka dhe Filip Lahm, ka te boje shume kjo...
Sic ka qene Robeni deciziv ne disa ndeshje edhe Olic ka qene shume deciziv ne ndeshje te tjera pra te dy kane qene deciziv me golat e tyne. Golat deciziv te Olic:

Ka bo golin e dyte ne Torino, golin e ktheses...
Ka bo golin e dyte ne fitoren kunder Manchesterit (2-1) ne Allianz Arena
Ka bo golin e pare ne Old Traford( me ket gol mbajti Bayernin ne loje dhe i dha shprese kualifikimit)
Tre gola ne Lyon (hatric flet vete)

Pra nqs kap statisitikat dhe Olic ka bo gola deciziv dhe per mu eshte deciziv dhe ky sic jane deciziv qe te gjithe lojtaret e byernit kush m pak kush me shume.
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Liga e Kampioneve

Post by loroborici » Tue, 11 May 2010 , 21:55

Ledi1920 wrote:Nuk ka krahasu njeri mer pjalm robenin me olic.Po e perseris lujn ne role te ndryshme edhe ska as sens krahasimi. Spo krahason njeri Olic me Roben.
Olic per mue asht lojtar shume i mire, por bash klasin e Robbenit nuk e ka.
Vllaznia ne zemer
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Tue, 11 May 2010 , 22:47

Olic asht lojtar i fort fizikisht biles ne kroaci Olic don me than, e han lopen me gjith vic :D :D :D
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 03:04

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk ka krahasu njeri mer pjalm robenin me olic.Po e perseris lujn ne role te ndryshme edhe ska as sens krahasimi. Spo krahason njeri Olic me Roben.
Olic per mue asht lojtar shume i mire, por bash klasin e Robbenit nuk e ka.

njat deshta me than dhe un

shum e drejte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 03:22

Lionel Messi, afër “Këpucës së Artë” në Europë



Ylli i Barcelonës, Lionel Messi është favorit për të fituar Këpucën e Artë të golashënuesit më të mirë në Evropë. Konkurrenti më i afërt i argjentinasit është sulmuesi i Udineses, Antonio di Natale, i cili një xhiro para përfundimit të sezonit në Serie A gjendet në kuotën e 28 golave, katër më pak se Messi. Në garë janë edhe dyshja e Realit, Gonzalo Higuain (27 gola) dhe Cristiano Ronaldo (26). Nëse e fiton çmimin, Messi do të jetë pasardhës i yllit të Atletico Madridit, Diego Forlan, i cili sezonin e kaluar realizoi 32 gola. Nëse Messi shënon së paku një herë kundër Valladolidit në fundjavë, do të jetë realizuesi më i mirë në Evropë në tetë sezonet e fundit. Më 2001/2008, sulmuesi i Portos, Jardel kishte shënuar 42 gola në kampionatin portugez. Golat e realizuara në pesë ligat më të mëdha evropiane llogariten me koeficientin 2. Më së tepërmi gola në Evropa ka shënuar sulmuesi i Ajaxit, Luis Suarez (35), por koeficienti i kampionatit holandez është 1.5.



Golashënuesit më të mirë në Evropë:

1. Lionel Messi 32 gola - 64 pikë

2. Didier Drogba 29 - 58

3. Di Natale 28 - 56

4. Gonzalo Higuain 27 - 54

5. Luis Suarez 35 - 52.5

6. Wayne Rooney 26 - 52

7. C. Ronaldo 26 - 52

8. Darren Bent 24 - 48

9. Carlos Tevez 23 - 46

10. Edin Dzeko 22 – 44



c ronaldo ne vend te 7

edhe nji hollandez paska ba ma shum se ai :D

Luis Suarez :lol:

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Wed, 12 May 2010 , 08:29

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk ka krahasu njeri mer pjalm robenin me olic.Po e perseris lujn ne role te ndryshme edhe ska as sens krahasimi. Spo krahason njeri Olic me Roben.
Olic per mue asht lojtar shume i mire, por bash klasin e Robbenit nuk e ka.

Normale qe se ka klasin e Robenit asnji aty pervec Riberis qe ket sezon ka qen ne gjume...
Por kam dahst me i thon por o nuk e kupton ose ben sikur nuk e kupton Fpjalmi qe dhe Olic ka qene deciziv per Bayernin.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 12 May 2010 , 14:35

Ledi1920 wrote:
loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:Nuk ka krahasu njeri mer pjalm robenin me olic.Po e perseris lujn ne role te ndryshme edhe ska as sens krahasimi. Spo krahason njeri Olic me Roben.
Olic per mue asht lojtar shume i mire, por bash klasin e Robbenit nuk e ka.

Normale qe se ka klasin e Robenit asnji aty pervec Riberis qe ket sezon ka qen ne gjume...
Por kam dahst me i thon por o nuk e kupton ose ben sikur nuk e kupton Fpjalmi qe dhe Olic ka qene deciziv per Bayernin.
ka ken ma naqe ,nuk e mohoj ,por roben ka ba shum ket vit ,ka ba ate qe riberi bani vjet e parvjet me bajernin

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Thu, 13 May 2010 , 00:59

Per mendimin tem Bayerni lot ma mire pa Riberin se sa me Riberin ne formacion.
Riberi asht shume i mire teknikisht e shume i fort fizikisht por problemi asht se kur keto te dyja vehen ne loje a,t,h Riberi kthehet ne nje lojtar individual qe demton skuadren ne organizim si edhe ne rezultate.
P.sh ne ndeshjen me Lionin ne krahun a majt aty ku let Riberi lujti Altini me top... :wink: po ti shikojme 2 golat e pare erdhen si rrezultat lojes kolektive te Altintop dhe paseve fantastike qe i dha Olicit. P.sh sikur Riberi te kishte ken ne vend te Altintop ai nuk do kishte dhan pasin per Olic por do kishte provu vet me ca mbrojtjen. Per mendimin tem Riberi asht ma i bukur me e pa tu lujt, sesa rezultativ ne loje.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Liga e Kampioneve

Post by loroborici » Thu, 13 May 2010 , 01:54

jeti wrote:Per mendimin tem Bayerni lot ma mire pa Riberin se sa me Riberin ne formacion.
Riberi asht shume i mire teknikisht e shume i fort fizikisht por problemi asht se kur keto te dyja vehen ne loje a,t,h Riberi kthehet ne nje lojtar individual qe demton skuadren ne organizim si edhe ne rezultate.
P.sh ne ndeshjen me Lionin ne krahun a majt aty ku let Riberi lujti Altini me top... :wink: po ti shikojme 2 golat e pare erdhen si rrezultat lojes kolektive te Altintop dhe paseve fantastike qe i dha Olicit. P.sh sikur Riberi te kishte ken ne vend te Altintop ai nuk do kishte dhan pasin per Olic por do kishte provu vet me ca mbrojtjen. Per mendimin tem Riberi asht ma i bukur me e pa tu lujt, sesa rezultativ ne loje.
Nuk munem me ken dakord me kta gjan qi thu. Riberi nuk lun per hesap te vedit. Asht trajneri qi duhet me i than si me lujt e ku me lujt. Pernryshe pasha buken rrin ne stol nqs asht i padisiplinum. Manej skuadra e mdhaja tana hert i man disipilna
Vllaznia ne zemer
Image

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by jeti » Thu, 13 May 2010 , 04:54

loroborici wrote:
jeti wrote:Per mendimin tem Bayerni lot ma mire pa Riberin se sa me Riberin ne formacion.
Riberi asht shume i mire teknikisht e shume i fort fizikisht por problemi asht se kur keto te dyja vehen ne loje a,t,h Riberi kthehet ne nje lojtar individual qe demton skuadren ne organizim si edhe ne rezultate.
P.sh ne ndeshjen me Lionin ne krahun a majt aty ku let Riberi lujti Altini me top... :wink: po ti shikojme 2 golat e pare erdhen si rrezultat lojes kolektive te Altintop dhe paseve fantastike qe i dha Olicit. P.sh sikur Riberi te kishte ken ne vend te Altintop ai nuk do kishte dhan pasin per Olic por do kishte provu vet me ca mbrojtjen. Per mendimin tem Riberi asht ma i bukur me e pa tu lujt, sesa rezultativ ne loje.
Nuk munem me ken dakord me kta gjan qi thu. Riberi nuk lun per hesap te vedit. Asht trajneri qi duhet me i than si me lujt e ku me lujt. Pernryshe pasha buken rrin ne stol nqs asht i padisiplinum. Manej skuadra e mdhaja tana hert i man disipilna
Si futbollist asht i disiplinum e i talentum por menyra se si let futboll sic e thash edhe ma siper qe asht ma i bukur mu pas se sa rezultativ. gjithkush ka mendimin e vet por mua me duket sikur Riberi e tepron me mbajtjen e topit si edhe merr persiper ma shume se duhet. Kam degju neper lajme qe bajerni nuk asht favorit sepse nuk ka Riberin. Per mendimin tem kundra nje skuadret si Interi qe asht shume e forte ne mesfushe Bayerni let ma mire pa riberin se sa me te.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Thu, 13 May 2010 , 09:04

jeti wrote:Per mendimin tem Bayerni lot ma mire pa Riberin se sa me Riberin ne formacion.
Riberi asht shume i mire teknikisht e shume i fort fizikisht por problemi asht se kur keto te dyja vehen ne loje a,t,h Riberi kthehet ne nje lojtar individual qe demton skuadren ne organizim si edhe ne rezultate.
P.sh ne ndeshjen me Lionin ne krahun a majt aty ku let Riberi lujti Altini me top... :wink: po ti shikojme 2 golat e pare erdhen si rrezultat lojes kolektive te Altintop dhe paseve fantastike qe i dha Olicit. P.sh sikur Riberi te kishte ken ne vend te Altintop ai nuk do kishte dhan pasin per Olic por do kishte provu vet me ca mbrojtjen. Per mendimin tem Riberi asht ma i bukur me e pa tu lujt, sesa rezultativ ne loje.

Une jam deri diku dakord me Jetin.
Ka raste qe Riberi mban topin me shume sec duhet dhe kjo eshte pa. Edhe ne shuem raste te prish dhe pune ose me skate humb rrezikshmerine aksioni se jo cdo rast mund te driblosh kundershtaret kur e ke me te lehte me pasu.

Ne aspektin e finales do doja te ishte sado individual tregohet. Eshte lojtar qe ka bagazh dhe ndeshjet finale ndonjehere percaktohen nga episodet.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 13 May 2010 , 14:03

Ledi1920 wrote:
jeti wrote:Per mendimin tem Bayerni lot ma mire pa Riberin se sa me Riberin ne formacion.
Riberi asht shume i mire teknikisht e shume i fort fizikisht por problemi asht se kur keto te dyja vehen ne loje a,t,h Riberi kthehet ne nje lojtar individual qe demton skuadren ne organizim si edhe ne rezultate.
P.sh ne ndeshjen me Lionin ne krahun a majt aty ku let Riberi lujti Altini me top... :wink: po ti shikojme 2 golat e pare erdhen si rrezultat lojes kolektive te Altintop dhe paseve fantastike qe i dha Olicit. P.sh sikur Riberi te kishte ken ne vend te Altintop ai nuk do kishte dhan pasin per Olic por do kishte provu vet me ca mbrojtjen. Per mendimin tem Riberi asht ma i bukur me e pa tu lujt, sesa rezultativ ne loje.

Une jam deri diku dakord me Jetin.
Ka raste qe Riberi mban topin me shume sec duhet dhe kjo eshte pa. Edhe ne shuem raste te prish dhe pune ose me skate humb rrezikshmerine aksioni se jo cdo rast mund te driblosh kundershtaret kur e ke me te lehte me pasu.

Ne aspektin e finales do doja te ishte sado individual tregohet. Eshte lojtar qe ka bagazh dhe ndeshjet finale ndonjehere percaktohen nga episodet.

me 18 maj jepet pergjigja perfundimtare se a lot apo ja

pergjigja e gjygjit te uefes

Post Reply