DEUTSCHLAND- Club

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Mon, 06 Apr 2009 , 13:15

REINIS wrote:Mo e mira do ishte te perjashtoheshin te dy prej komtares.
Ma mer menia se edhe Balack do i ket thon nei gjo sepse ai nuk i ra kot m shpull apo jo?

Reinis, ballack a kapiten i skuadres, dhe asht e drejta, madja detyra e tij, qe ne fushe me dhan udhezime per shoket e ekipit.
Une se du ma Poldin nkombetare.

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Mon, 06 Apr 2009 , 14:53

kta jane gjana qe ndodhin mes shokeve te ekipit,mjafton qe ata dy jane sqaru.
Sa per ballack asht kapiten ok,po ama asht i mbivleresum ne maksimum.I vetmi vit qe ka lujte si din ai ka kene ne 2002.Mbas atij vit ka ece ne fushe si me bajernin ma pare edhe me celsin mrapa e me kombtaren po ashtu.Fati i i tij mos me pase talente te tjere ne at rol.Ban gol me austrine e uellsin po ne ndeshjet kyce zhduket e fillon e shkrrahet neper fushe.Me italine ne botnor su pa kund,as n finale me spanjen per fat t keq tonin.
Poldi ka gabu po asht i ri e nuk asht ne periudhe te mire te bajerni e jo vec per faj te tijin.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 06 Apr 2009 , 16:52

REINIS wrote:Po ate, "luji i fije hec", mos e ka shoqeru ene me nei te shame nga nona ose motra nga mrapa??????
Sepse me duket pak e pabesushme qi per nji llaf te atill tia hapesh m shpull tjetrit! Mu vete nuk me musht menia se ka qene vetem ajo. :?

nuk e kan per kluture gjermont me vone epitete nga mbrapa...

ti qe je me gjermont ,ke dhe stemen e bayernit ,duhet ta mash men effembergun...ai i shkote secilit ene i gerthishte kur i shifte qe nuk vraponin...pasi detyra e kapitenit nuk eshte vetem qe tvej shiritin ne krah,por edhe te karikoje dhe te keshilloje shoket e ekipit.

podi eshte bo lojtar kot...duket se niveli i tij eshte ku e ku me ate qe pritej,merre me mend do iki vet me deshiren e tij te luaj tek kelni...mo mire tvij tluj me tironen...
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by shv13 » Mon, 06 Apr 2009 , 17:29

poldi asht vetem 24 vjec dhe ka ba 32 gola ne 62 ndeshje me kombtaren,pra po vazhdoi kshtu rrezik kalon edhe gerd mylerin qe ka 62 gola.Te kelni pranoi me shku se te bajerni se fut ne loje po ama gati cdo here qe asht fute ka shenu.
Te lutem mos krahaso effenbergun me ballack o ledi.
Ballack ec per vedi ne fushe pa pike grintet e mori zemer se bani gol t bukur.Gjithsesi duhet te respektohet se ash kapiten,poldi ka gabu edhe rande bile po ballack s ka personalitetin e duhun per kapiten si ka pase mateus ose kahn per shembull.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by kristiani » Mon, 06 Apr 2009 , 18:59

shv13 wrote:ballack s ka personalitetin e duhun per kapiten si ka pase mateus ose kahn per shembull.
taman se imagjinoj me ja pa ba khanit kyt pune e kishte shkatrru n vend
FORZA VLLAZNIA

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Tue, 07 Apr 2009 , 08:56

shv13 wrote:poldi asht vetem 24 vjec dhe ka ba 32 gola ne 62 ndeshje me kombtaren,pra po vazhdoi kshtu rrezik kalon edhe gerd mylerin qe ka 62 gola.Te kelni pranoi me shku se te bajerni se fut ne loje po ama gati cdo here qe asht fute ka shenu.
Te lutem mos krahaso effenbergun me ballack o ledi.
Ballack ec per vedi ne fushe pa pike grintet e mori zemer se bani gol t bukur.Gjithsesi duhet te respektohet se ash kapiten,poldi ka gabu edhe rande bile po ballack s ka personalitetin e duhun per kapiten si ka pase mateus ose kahn per shembull.

nu jap krahasime...po thjesht po them se kapiteni ka dhe detyra...
persa i perket ballackut nga loja eshte ku e ku me effembergun por ai eshte kapiten dhe detyra e tij eshte qe ti flase dhe lojtareve...
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Thu, 21 May 2009 , 17:04

Gjermania grumbullon brazilianin Kakau!

Sulmuesi i Shtutgartit është një nga katër debutuesit që Lëvi ka thërritur për turneun miqësor në Azi

Sulmuesi me origjinë braziliane Kakau është në mesin e katër lojtarëve të rinj të grumbulluar për herë të parë nga trajneri i përfaqësueses së Gjermanisë, Joakim Lëv, për turneun e tyre në Azi në fund të këtij sezoni. Lojtari i Shtutgartit, i cili ka marrë para pak kohësh pasaportën gjermane, është e reja që bie në sy menjëherë në listën e lojtarëve për ndeshjen kundër Kinës në Shangai më 29 maj dhe kundër Emirateve të Bashkuara Arabe katër ditë më pas.

Portieri i Shalkes, Manuel Nojër, do të zëvendësojë portierët Rene Adler dhe Tim Vise, të cilët do të luajnë me skuadrat e tyre, Bajer Leverkusen dhe Verder Bremen, në finalen e Kupës së Gjermanisë më 30 maj. Në listën prej 18 lojtarësh janë grumbulluar edhe mbrojtësi i Shtutgartit, Kristian Trash, dhe mesfushori i Volfsburgut, Kristian Gentner.

Në lidhje me Kakaun, trajneri Lëv ka thënë: “Ai është një sulmues teknik dhe ka pikërisht cilësitë që na duhen për filozofinë e futbollit tonë. Eshtë i shkathët dhe vrapon shumë, e kontrollon mirë topin dhe është i rrezikshëm para portës. Për këtë arsye, ai e ka merituar shansin e tij me përfaqësuesen e Gjermanisë”. Sulmuesi 28-vjeçar Kakau e nisi karrierën e tij, duke luajtur për Sao Paulon para se të shkonte në Gjermani me skuadrën Mynih 1860.

Më pas kaloi për dy sezone te Nurembergu, ndërsa gjashtë vjet më parë u bë pjesë e Shtutgartit. Mbrojtësi Robert Huth i Midëllsbrout është grumbulluar gjithashtu në këtë listë lojtarësh, ashtu si mesfushori i Hofenheimit, Tobias Veis, ndërsa sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Miroslav Klose, nuk është grumbulluar. Lëv pritet ta shfrytëzojë këtë turne si eksperiment një vit përpara zhvillimit të Kupës së Botës në Afrikë të Jugut, duke u dhënë lojtarëve si Trash, Veis, Huth dhe Gentner një shans për të luajtur.

“Me këtë turne në Azi atyre u jepet një shans i mirë për t’i bërë vend vetes edhe në ndeshje të tjera të përfaqësueses”, ka shpjeguar Lëv. “Kristian Trash ka përparuar dhe duket lojtar me potencial të madh. Eshtë i shpejtë dhe fizikisht i fortë. Kristian Gentner po ashtu ka ecur përpara dhe vazhdon të luajë mirë në Bundesligë”.

Në lidhje me grumbullimin e Robert Huthit, ai ka thënë: “Nuk e kam përjashtuar kurrë mundësinë e përfshirjes në skuadër të Robertit, duke qenë se ai ka bërë lojëra të mira në turnetë me përfaqësuesen. Ai ka lënë mbresa edhe në Premier Ligë këtë sezon dhe ne jemi të lumtur që është në skuadër”.

Portieri Nojër mund të veshë për herë të parë fanellën e përfaqësueses në këto dy ndeshje. “Eshtë një vendim logjik, duke qenë se ai është një nga katër kandidatët që trajneri i portierëve, Andreas Kopke, ka në mendje për Botërorin 2010?, ka thënë Lëv. Pas këtij turneu, Nojër do t’i bashkohet Gjermanisë Under 21 për Kampionatin Europian këtë verë.

Lista e Hoakim Lëvit

Portierë: R.Enke (Hanover), M.Nojër (Shalke)
Mbrojtës: A.Fridrish (Herta), A.Hinkel (Sëlltik), R.Huth (Midëllsbrou), F.Lahm (Bajern M), M.Shafer (Volfsburg), K.Trash (Shtutgart), H.Vesterman (Shalke)
Mesfushorë: K.Gentner (Volfsburg), T.Hitclshperger (Shtutgart), M.Jansen dhe P.Trokovski (Hamburg), B.Shvajnstaiger (Bajern M), T.Vais (Hofenheim)
Sulmues: Kakau dhe Mario Gomez (Shtutgart), Lukas Podolski (Bajern M)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Thu, 21 May 2009 , 17:09

kena ra shum poshte
mire klose e podolski qi ka kane ardhe fmi ne gjermani, e jane rrite pak a shum si gjerman, po ça dreqin ka lidhje kakau me komtaren gjermane? gjermania asht gjermani e vetem per krenari nuk duhet me grumullu nji lojtar qi mund te jete sulmusi i 20-te i brazilit.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Thu, 21 May 2009 , 17:21

Per Grafite do tkisha ken dakord :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Thu, 21 May 2009 , 17:23

skodrinon, po une se kam dite se keke gjerman ti, ku ke ken ka here :D :D ,

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Thu, 21 May 2009 , 17:32

Man in Redblue wrote:skodrinon, po une se kam dite se keke gjerman ti, ku ke ken ka here :D :D ,
ke kujtu se jam me italine ngaqi jam tifoz i milanit a? me milan u bana prej bierhoff. jam me gjermant qysh 7 vjeç, kur fitoi kampionatin e 90-s

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Thu, 21 May 2009 , 22:28

as une se mora vesht ket punen e cacaut
qe per mu asht shume dobet kete sezon

mavraj ka mu grumbullu me ekipin shpresa te gjermanise per kampionatin europian qe zhvillohet ne suedi
i perjashtuar

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by REINIS » Fri, 22 May 2009 , 12:52

Skodrinon wrote:
Man in Redblue wrote:skodrinon, po une se kam dite se keke gjerman ti, ku ke ken ka here :D :D ,
ke kujtu se jam me italine ngaqi jam tifoz i milanit a? me milan u bana prej bierhoff. jam me gjermant qysh 7 vjeç, kur fitoi kampionatin e 90-s
MARSHALLAH!!
E BOM ENE I TJETER ME GJERMANINE. T KTHEJM NEI GJO PERMYS! :D :D :D
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Skodrinon » Fri, 22 May 2009 , 17:54

REINIS wrote:
Skodrinon wrote:
Man in Redblue wrote:skodrinon, po une se kam dite se keke gjerman ti, ku ke ken ka here :D :D ,
ke kujtu se jam me italine ngaqi jam tifoz i milanit a? me milan u bana prej bierhoff. jam me gjermant qysh 7 vjeç, kur fitoi kampionatin e 90-s
MARSHALLAH!!
E BOM ENE I TJETER ME GJERMANINE. T KTHEJM NEI GJO PERMYS! :D :D :D
jo e bame por e gjetme :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by vllaznia1919 » Sat, 23 May 2009 , 22:00

Vazhdon fabrika brazil me i ndihmu shtetet me lojtar. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Man in Redblue » Sun, 24 May 2009 , 00:50

vllaznia1919 wrote:Vazhdon fabrika brazil me i ndihmu shtetet me lojtar. :lol: :lol: :lol: :lol:
ne i thojm falmnders, edhe e mujm ne finalen e ardhshme ne Afriken e jugut :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Mon, 25 May 2009 , 09:19

Ca bojn kto na jane bo si multinacionale,ozul,kako,gomes...na cmenen mo...
Une du bjonda aty jo paca te zi :evil:
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by GOLDIAN » Mon, 25 May 2009 , 23:52

Ledi1920 wrote:Ca bojn kto na jane bo si multinacionale,ozul,kako,gomes...na cmenen mo...
Une du bjonda aty jo paca te zi :evil:
sdo kene sukses aspak
une du te iki low
se di pse po kam frike se do deshtoje keqas ne botror
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by fpjalmi » Tue, 26 May 2009 , 00:05

thuhet se kombetaren gjermane gjermanine do ta marrin mateus

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: DEUTSCHLAND- Club

Post by Ledi1920 » Wed, 17 Jun 2009 , 12:22

Tani zhvillohet Kampionati Europian i Shpresave (Under 21) ne SUEDI.
Sot zhvillohet takimi Finlande-Gjermani

Po me Spanjen dini gjo si dolen?
Image

Post Reply