Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 22 May 2008 , 23:40

ME TEPELENEN. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 22 May 2008 , 23:42

Edmond-Cela wrote:
Man in Redblue wrote:Une them portieri ma i mire ne bote asht LUTZ PHANNENSTIEL, se ka lujt me mbi 27 ekipe ne tan boten :lol: :lol:

qe edhe lista e ekipeve: http://en.wikipedia.org/wiki/Lutz_Pfannenstiel
me cilen skuader ka lujt ne shqiperi naqe
ca flet ky naqja kshtu mor :shock: :shock: :shock: :D

Mondi naqe, tesh mke ra ndore simas ligjit "ai qe tkap, vendos denimin".
mqs ma kundershtove fjalen te tema "liga e kampioneve" banu gadi per nji denim te majme :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 22 May 2008 , 23:48

per zoten maj naqe me ke habit krejn, une nuk e maj ne mend kyt emer, ne profilin e tij thot se ka lujt edhe ne shqiperi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 22 May 2008 , 23:53

per zoten maj naqe nuk e maj mend qe ka lujt me vllaznian

edhe spaska shum kja kohe 1-2 vjet. a asht ai qe pat ardh me tranjerin gjerman a?
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 23 May 2008 , 02:58

edmond qela.nuk kam qa me fol ma shum.ke plotesisht te drejte.edhe une mendoj qe van der star asht portieri ma i mire ne bote.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 23 May 2008 , 16:11

fpjalmi wrote:RAI.VAND DER STAR ASHT PORTIER BOTNOR ,DHE PA HILE MA I MIRI NE BOTE.NUK KA PORTIER QE KRAHESOHET ME TE DHE I DYTY ASHT I QELSIT ,KOMBETARJA QEKE DHE ISHIN KUNDERSHTAR.U PA SE KUSH ISHTE MA I MIRE DHE NE PENALLTI,PORTIERI I HUMBI NDESHJEN QELESIT.MEGJITHATE TI KE MENDIMET TUJA.
Qa ke pi maj naqe voj makinash???Se as alkooli ma i forte ste ban me fole kta marrina.SKANDALI van der sar ma i mire ne bote!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 23 May 2008 , 16:16

fpjalmi wrote:rai.bufino ka eksperience dhe [pret penallti por ne loje asht brryl maj naqe.mos ma ban bofoni portierin ma te mire ne bote se asht marre me e diskutu :roll: :roll: :roll: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
UUUUUUU.se paskam pa kyt!!!!!!!!Po ti keke keq fort maj naqe.Ma mire po e mylli me kaq kyt muhabet.Por mas harro se jane nja 10 para tij si rendiment.Leni trofe se si ka fitu aj por ekipi shifet rendimenti edhe ne klasifikime i ka nja 10 para tij.Per mendimin tem jane nja 30 po hajt!Golin e barazimit qe bani Lampard shkeli ne tum e u rxu! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Fri, 23 May 2008 , 16:44

Portieri më i mirë ne botë është BUFFON kurse i dyti është CECH.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 23 May 2008 , 21:18

Edmond-Cela wrote:per zoten maj naqe nuk e maj mend qe ka lujt me vllaznian

edhe spaska shum kja kohe 1-2 vjet. a asht ai qe pat ardh me tranjerin gjerman a?
po pra. po ti sa shpejt i harrova paradat e tia madheshtore, sidomos ate ndeshjen legjendare kunder kastriotit



MOND DJALI; JE DJAL I URTE E NUK KAM QEJF ME TE DHAN DENIM,
BAJM NJI KOMPROMIS, TI JE PENG JEM E BA ME MDENU MU AI DAJA JOT, MIRI, KA ME TPLAS DENIMI EDHE TY DENIMI PREJ MEJET :wink: :wink: :lol: :lol:

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Fri, 23 May 2008 , 21:27

Si Bufoni nuk ka portier Cech ashte tjetri edhe sigurisht Julio Cesar qe per mu asht numer nji :D po duhet me fol realisht!!sa per van der sar nuk ashte i keq po edhe numer nji nuk ashte :wink: :wink:
Kuqeblu perjete!!!!

BLEDI
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 578
Joined: Fri, 06 Oct 2006 , 17:40
Location: G.B
Contact:

Post by BLEDI » Fri, 23 May 2008 , 21:29

Man in Redblue wrote:
Edmond-Cela wrote:per zoten maj naqe nuk e maj mend qe ka lujt me vllaznian

edhe spaska shum kja kohe 1-2 vjet. a asht ai qe pat ardh me tranjerin gjerman a?
po pra. po ti sa shpejt i harrova paradat e tia madheshtore, sidomos ate ndeshjen legjendare kunder kastriotit



MOND DJALI; JE DJAL I URTE E NUK KAM QEJF ME TE DHAN DENIM,
BAJM NJI KOMPROMIS, TI JE PENG JEM E BA ME MDENU MU AI DAJA JOT, MIRI, KA ME TPLAS DENIMI EDHE TY DENIMI PREJ MEJET :wink: :wink: :lol: :lol:
Mond mas ta nijn se qa thojne kta mas i nigjo presionet e tyne se jena Britanik edhe nuk perulena kollaj :lol: :lol: :lol:
Kuqeblu perjete!!!!

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Fri, 23 May 2008 , 23:18

Zoti e desh me tregue se Anglia asht kryqenra e bots per futboll te klubeve. Neshja ma te bukur finale, skena me pa kurr.
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 25 May 2008 , 18:02

BLEDI wrote:
Man in Redblue wrote:
Edmond-Cela wrote:per zoten maj naqe nuk e maj mend qe ka lujt me vllaznian

edhe spaska shum kja kohe 1-2 vjet. a asht ai qe pat ardh me tranjerin gjerman a?
po pra. po ti sa shpejt i harrova paradat e tia madheshtore, sidomos ate ndeshjen legjendare kunder kastriotit



MOND DJALI; JE DJAL I URTE E NUK KAM QEJF ME TE DHAN DENIM,
BAJM NJI KOMPROMIS, TI JE PENG JEM E BA ME MDENU MU AI DAJA JOT, MIRI, KA ME TPLAS DENIMI EDHE TY DENIMI PREJ MEJET :wink: :wink: :lol: :lol:
Mond mas ta nijn se qa thojne kta mas i nigjo presionet e tyne se jena Britanik edhe nuk perulena kollaj :lol: :lol: :lol:
he pra ma bledi duhet me ju diftu se kush jena na tyne
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Post by loroborici » Sun, 25 May 2008 , 19:02

Portier ma te mire se Cech smunet me pa. I ka te tana te dhanat si portieri ma i miri i bots.
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 13 Jun 2008 , 15:58

Hiqet pezullimi, Porto në Ligën e Kampioneve

Porto, kampion i Portugalisë, do të luajë në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm. Komisioni i Apelit të UEFA-s hoqi pezullimin e marrë Komisioni i Disiplinës, në lidhje me skandalin e ndeshjeve të blera. Dosja do të rikthehet pranë Disiplinorit për një rishqyrtim të ri. Porto kishte pranuar se kishte blerë disa arbitra në dy ndeshje të kampionatit katër vite më parë.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Fri, 13 Jun 2008 , 19:12

Miri wrote:Hiqet pezullimi, Porto në Ligën e Kampioneve

Porto, kampion i Portugalisë, do të luajë në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm. Komisioni i Apelit të UEFA-s hoqi pezullimin e marrë Komisioni i Disiplinës, në lidhje me skandalin e ndeshjeve të blera. Dosja do të rikthehet pranë Disiplinorit për një rishqyrtim të ri. Porto kishte pranuar se kishte blerë disa arbitra në dy ndeshje të kampionatit katër vite më parë.
e ca na intereson ne kjo gja :?: :?:

Mungon tesh tri jave ne forum e futesh me na dhan ljme per porton. Hajde hajde........ :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 14 Jun 2008 , 00:08

A nuk e ke lexu titullin e tems a???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 02 Jul 2008 , 10:41

Dinamo, test i lehtë në letër kundër Modriças


Kampionia e Bosnjë-Hervegovinës, ekipi serb FK Modriça, është kundërshtarja e Dinamos në turin e parë të Ligës së Kampioneve, takimet e së cilës do të zhvillohen më 15/16 korrik e ato të kthimit, shtatë ditë më pas, më 22/23 korrik. Nëse kampionia e Shqipërisë, tashmë e drejtuar nga argjentinasi Marcelo Havier Zuleta, do të kalojë turin përballë skuadrës dinamovite, më 29/30 korrik e 5/6 gusht do të jetë kampionia e Danimarkës, Aalborg.

DINAMO – Trajneri i ri i Dinamos, Zuleta (argjentinasi i tretë në drejtimin e bluve pas Paskulit e Kabreros dhe i gjashti i huaj, duke përfshirë edhe rumunin Cikleaunu e kroatët Bonaçiç e Kataliniç), u shpreh qartë në konferencën e tij të parë për shtyp, se ka ardhur ta çojë Dinamon në nivele më të larta ndërkombëtare, ndërkohë që premtimi më i bujshëm i takoi presidentit Besnik Sulaj. “Do të kalojmë dy-tre ture në Ligën e Kampioneve”. Në letër Modriça, 1-herë fituese e Kupës së Bosnjës (2004-2005), duket tërësisht e kalueshme. Por, ia vlen të kujtojmë se Dinamo nuk kalon një tur, qysh nga sezoni 2002-2003 në Ligën e Kampioneve. Edhe sezonin e kaluar, si pjesëmarrëse në Kupën UEFA u uleminua nga CSKA e Sofjes, me dy humbje: Dinamo në Europë ka luajtur 34 ndeshje (ekipi i tretë shqiptar me më shumë ndeshje oas Tiranës, ku ka mundur të fitojë vetëm 6 takime (po aq brazime) dhe 22 humbje, duke shënuar 20 gola e pësuar 60 të tilla. Takimi i parë do të luhet në Tiranë, më 16 korrik.

FK MODRIÇA - Kundërshtari i 17-herë kampionëve të Shqipërisë, Fk Modriça është shpallur sezonin e fundit, për herë të parë kampion i Bosnjë-Hercegovinës, një kompeticion i cili ndryshe nga Superliga shqiptare me 12 skuadra, Premier Liga bsohnjake numëron 16 të tilla. Kampionati i Bosnjë-Hercegovinës me formatin e sotëm zhvillohet që nga sezoni 2000-2001, kohë edhe kur Bosnjë-Hercegovina u shkëput zyrtarisht nga ish-Republika e Jugosllavisë, një shtet që nuk ekziston më. Zheljeniçar është kampioni i parë (ka fituar 2 tituj), ndërsa Modriça, e themeluar zyrtarisht në vitin 1921 fiton për herë të parë. Listën e kampionëve boshnjakë e kompletojnë kundërshtari i Partizanit në Kupën UEFA, Shiroki Brijeg (2-herë kampion), Leotar Trebinje e Zrinjski Mostar (të dyja nga 1-herë). Ndeshja e dytë (më 23 korrik) do të luhet në stadiumin “Maxima” (4000 shikues). Modriça ka një eksperiencë të vogël ndërkombëtare, vetëm katër ndeshje, por duhet theksuar fakti se në pjesëmarrjen e parë të saj në Kupën UEFA (2004-2005) i fitoi dy takimet e para kundër Santo Koloma të Andorrës, por u eliminua në turin e dytë nga Levski e Sofjes. Në gjirin e skuadrës kampionë e Bosnjë-Hercegovonës ka dhjetë lojtarë serbë të Bosnjës, ndërsa pjesa më e madhe e skuadrës përbëhet nga futbollistë me origjinë boshnjake.



E FUNDIT

Ballafaqimi i fundit i Dinamos në Ligën e Kampioneve ka qenë ai në sezonin 2002-2003, ku blutë arritën edhe të kalonin turin e parë. Dinamo fitoi në transfertë 2-3 me FK Kaunas në Lituani (17 korrik 2002: golat Ahmataj 55’, Pisha 56’, Qorri 76’ )dhe barazoi 0-0 në Tiranë (24.07.2002). Në turin e dytë Dinamo u eliminua nga Brondby e Danimarkës (dy humbje 0-1, 0-4).



BASTET

Sipas kompanisë së specializuar të basteve, Sportingbet, Dinamo ka 1500/1 shanse për të fituar Ligën e Kampioneve. E shprehur më thjesht një person që do të vinte bast për Dinamon do të fitonte 1500 herë më shumë. Akoma më të pakta janë shanset e FK Modriça: 2000/1.





LIGA E KAMPIONEVE

2008-2009

Turi i parë eliminator

Ndeshja e parë: 15/16 korrik

Ndeshja e dytë: 22/23 korrik


LIGA E KAMPIONEVE

2008-2009

Turi i dytë eliminator

Ndeshja e parë: 29/30 korrik

Ndeshja e dytë: 5/6 korrik

Aalborg (Danimarkë)-Fituesi Dinamo-Modriça

cmpunkcana
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 6
Joined: Tue, 15 Jul 2008 , 20:15

Post by cmpunkcana » Tue, 15 Jul 2008 , 20:19

ishalla dinamo fiton kete ndeshje

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 15 Jul 2008 , 20:59

cmpunkcana wrote:ishalla dinamo fiton kete ndeshje
a thu na ka ardh per here te pare nji tifoz i dinamos :shock: :D

Post Reply