Lajme mbi kombëtaren

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 24 Jan 2007 , 01:56

Trajneri i Maqedonisë, slloveni Sreçko Katanec, ka publikuar listën e lojtarëve të cilëve ai do t’u besojë për ndeshjen miqësore që skuadra e tij do të zhvillojë kundër Shqiperinë, më 7 shkurt 2007, në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Vlen të përmendet fakti se vetëm katër nga 17 lojtarët që ai ka grumbulluar për miqësoren e fillimishkurtit kundër kuqezinjve, luajnë në kampionatin maqedonas, ndërsa të gjithë të tjerët, militojnë në kampionatet e ndryshme të Evropës, kryesisht në Bundesligën Gjermane dhe atë austriake.



Lojtarët e grumbulluar janë si vijon:



Portierë: Jane Nikolovski (Slaven Koprivnica), Tome Pacovski (Rabotnicki Skopje).



Mbrojtës: Goce Sedloski (Mattersburg), Igor Mitreski (Energie Cottbus), Nikolce Noveski (Mainz), Aleksandar Vasoski (Eintracht Frankfurt), Vlade Lazarevski (Groclin Grodzisk).



Mesfushorë: Igor Jancevski (Enozis Neon), Velice Simolikoski (Bursaspor), Vlatko Grozdanovski (Omonia), Darko Tasevski (Metalurg Zaporozhya), Aleksandar Mitreski (Cologne), Artim Polozani (Makedonija GP).



Sulmues: Goran Pandev (Lazio), Goran Maznov (Lokeren), Ilco Naumovski (Mattersburg), Stevica Ristic (Sileks Kratovo).
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 24 Jan 2007 , 01:58

Kombëtarja, fitore spektakolare me Antaliaspor

Plaku (2), Memelli, Aliaj, D.Xhafaj, Hasani: këta janë emrat e fitores së Kombëtares. Trajneri Otto Bariç e filloi me një fitore spektakolare aventurën e seleksionit “B” në Turqi. Përfaqësuesja shqiptare fitoi me rezultatin e thellë 6-2 me skuadrën Antaliaspor, e cila aktivizohet në kampionatin maksimal turk dhe renditet në përfundim të fazës së parë në vendin e 16 nga 18 skuadra që ka kampionati turk (17 pikë në 17 takime). Kroati Otto Bariç e nisi takimin me skemën 4-4-2 duke vendosur në portë Ilion Likën (Dinamo); në mbrojtje Admir Telin (Vllaznia), Erion Xhafa (Dinamo), Nevil Dede (Tirana), Endri Vrapi (Teuta). Mesfusha u përbë nga: Ervin Bulku (Tirana), Klodian Duro (Tirana), Adrian Aliaj (Grad Solin, Kroaci). Dyshja sulmuese u formua nga Migen Memelli (Bran Bergen, Norvegji) dhe Xhevair Sukaj (Vllaznia). Pjesa e parë është mbyllur e barabartë 0-0 dhe më i dalluari ka qenë sulmuesi Memelli, që nuk arriti në shumë raste të finalizojë.

Në pjesën e dytë, tekniku ynë bëri gjashtë zëvendësime: Leutrim Neziraj (Karlsruhe II, Gjermani) zëvendësoi Vrapi; Anton Dedaj (NK Osijek, Kroaci) hyri në vend të Telit. Talenti Jahmir Hyka (Olimpiakos, Greqi) zuri vendin e Duros dhe Sabino Plaku (Apolonia) në atë të Xhevair Sukaj. Sulmuesi i Teutës, Daniel Xhafaj gjatë zhvillimit të pjesës së dytë zëvendësoi Migen Memellin. Vlonjati, golashënuesi më i mirë i Teutës në kampionat e çoi në pesë numrin e golave për Kombëtaren tonë.

Pa kaluar 2 minuta nga pjesa e dytë, ishte Sabino Plaku (47’), golashënuesi i tretë më i mirë i kampionatit shqiptar (me 9 gola) që hapi serinë e golave kuqezi. Migen Memelli, autori i 12 golave me Bran në Norvegji, dyfishoi rezultatin në të 49’. Adrian Aliaj, golashënuesi më i mirë shqiptar në ndeshjet miqësore në fraksionin e 60 sekondave e çoi rezultatin në 3-0 (50’). Plaku, që kurrsesi nuk mund ta humbiste rastin e shkëlqyer të ftesës në Kombëtare katërfishoi rezultatin në minutën e 53. Shpëtim Hasani (FC Kalmar, Suedi) zëvendësoi Devi Mukaj, dhe kurrsesi nuk mund të mbetej pa shënuar në rastin e shkëlqyer të minutës 79. Bardhekuqtë e Antalias shënuan dy gola.

Ditën e enjte skuadra e drejtuar nga Otto Bariç do të përballet me kryesuesen e kampionatit shqiptar, Tirana.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 24 Jan 2007 , 18:30

A dihet gja sa vjec asht ky Memelli, dhe a asht zyrtarizu kalimi i Hykes te Olimpiakosi?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 24 Jan 2007 , 19:04

25.4.1980 dtl e memellit
sa per hyken nuk asht e zyrtarizume ajo pune hala
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 24 Jan 2007 , 23:42

Nqs Hyka bashkohet me Olimpiakosin ka shume mundsi me u huazu tek Panionio ose Ethnikos Astera.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 26 Jan 2007 , 01:25

Ndeshjen e dyte komtarja ka barazu 0-0 me Fortuna Dusseldorf.

iliriny
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 201
Joined: Fri, 08 Dec 2006 , 22:04
Location: New York

Post by iliriny » Fri, 26 Jan 2007 , 08:36

Ndeshja e kombetares B me Fortuna Dyseldorf ka qene nje turp i vertete sipas Baric, pasi lojtaret kane luajtur shume avash pa krijuar qartesi loje. Ne fakt ky eshte niveli i kampionatit tone. O keto lojtaret e kombetares duhet me lujte te gjithe ne perendim se perndryshe nuk behen kurre lojtare. Barici ka ofruar lojtare nga kampionati yne qe me i ba me te dukshem per skuadrat evropiane e me mujt me marr ndonji e me e ba "niri". Edhe ajo fitorja 7-2 me Antaliaspor ka qene ndaj te rinjve te Antaliaspor e jo ndaj ekipit te pare sipas nje burimi qe e lexova diku e qe s'e mbaj mend se ku. Marre me i thane kujt se kena Superlige.
Kur do ta shohim Vllaznine kampion

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 26 Jan 2007 , 15:08

Pa naqe asht e verte qe kan lujte kunder te rive.Un hina te siti i turqve e bash njate dite ekipi i pare kishte lujte me nji ekip austriak.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 26 Jan 2007 , 18:34

ouuuuuuuuuuuuuuuuuu spaskena fitu
gjynah pra
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 29 Jan 2007 , 16:10

Otto Bariç konfirmon kuqezinjtë e rinj

Memelli, Sukaj, Hyka e Rrustemi janë katër të përzgjedhurit pas grumbullimit në Antalia


Grumbullimi në Antalia
mund të cilësohet vërtet i
suksesshëm për trajnerin
Otto Bariç. Brenda 9 ditëve, drejtuesi
i stolit kuqezi ka evidentuar
4 futbollistë të rinj, që do të shtojnë
"gjakun e ri" në radhët e përfaqësueses.
Memelli, Sukaj, Hyka
e Rrustemi janë të përzgjedhurit.
Në një intervistë për të përditshmen
kosovare "Express", tekniku
ka zbuluar se tre të parët do të jenë
në listën e të grumbulluarve për
miqësoren me Maqedoninë më 7
shkurt, ndërsa për kosovarin që
aktivizohet si mesfushor difensiv
me Borusia Mënshengladbah U-
23, ai ka kërkuar fillimin e menjëhershëm
të procedurave, për ta
pajisur me pasaportë shqiptare.
Otto Bariç po vazhdon me
këmbëngulje misionin e tij, për të
gjetur sa më shumë futbollistë të
rinj, të cilët do të jenë alternativa
të së ardhmes për Kombëtaren. E
në fakt, deri më tani gjërat duken
se kanë ecur mirë: në 9 ditë grumbullim
në Antalia të Turqisë, trajneri
ka "piketuar" 4 futbollistë.
Migen Memelli, Jahmir Hyka,
Xhevahir Sukaj dhe Blerim Rrustemi
janë emrat më të rinj që do t‘i
bashkohen përfaqësueses shqiptare.
"Gjatë grumbullimit, më
tepër kualitet kanë treguar Memelli,
Sukaj, Hyka e Rrustemi dhe
pikërisht këta lojtarë do t‘i bashkëngjiten
Kombëtares A. Madje,
për Sukajn mund të them se ka
qenë ai që më ka bindur më
shumë", është shprehur Bariç për
kosovaren "Express". "Në miqësoren
e shkurtit me Maqedoninë,
Memelli, Hyka e Sukaj do të përfshihen
në skuadër, për të freskuar
Kombëtaren". Për Rrustemin,
vendimi ka ardhur edhe pse 22-
vjeçari nuk ka pasur mundësi të
grumbullohet me skuadrën.
Megjithatë, ai ka pasur mundësi
të vëzhgojë aftësitë e mesfushorit
(që luan edhe si mbrojtës qendre),
i cili ka qenë në vëmendjen
e Brigelit gjatë muajve të parë të
vitit 2006, në fillim në grumbullimin
e organizuar me trajnerin
e Shpresave, Artan Bushati,
në dhjetor dhe më pas gjatë një
miqësoreje që Mënshengladbah
U-23 ka zhvilluar në Antalia.
"Rrustemin e kam ndjekur në një
ndeshje miqësore, që ekipi i tij,
Mënshengladbah U-23, ka zhvilluar
në Antalia dhe më ka bindur
që të jetë pjesë e Kombëtares",
vazhdon trajneri 74-vjeçar. "Për
këtë lojtar kam biseduar edhe me
sekretarin e FSHF-së, që ta pajisim
sa më shpejt me pasaportë,
në mënyrë që ai t‘i bashkëngjitet
Kombëtares, sepse ka kualitete
dhe cilësi shumë të mira difensive".
Ish-trajneri i Kroacisë dhe
Austrisë e ka vlerësuar grumbullimin
si mjaft pozitiv në gjetjen
e elementëve të rinj, por nuk ka
harruar të flasë edhe për lojtarët
e afirmuar, që nuk po luajnë rregullisht:
"Qëllimi im kryesor në
këtë grumbullim ishte të shihja
dhe të bindesha për kualitetin e
futbollistëve të rinj, të cilët mund
t‘i bashkëngjiten përfaqësueses
dhe të krijojmë një grup të perspektivës,
përfundoi ai. Problemi
kryesor janë disa futbollistë, të
cilët kanë luajtur për vite me
radhë në Kombëtare, por që momentalisht
nuk janë duke luajtur
në ekipet e tyre dhe vështirë se
do të mundë të mbështetemi tek ata".
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Mon, 29 Jan 2007 , 16:26

Bash Hajr mor Edmond Cela per kyt lajm te gzushem, kur ndigjoj fjal tmira per sukajn ndjej gzim te papershkrushem si me ma levdu vllan tem, sa per at kosovarin asht hera e par qi ja ndij emrin, por nji mrojts qendret na duhet shum e ishall po e pajisin sa ma shpejt me pashaport, ishalla po gjen edhe ky hyka nai skuader te mir e bahet i vlefshem per komtaren.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Mon, 29 Jan 2007 , 23:06

[quote="Admin"]Per me e shiku videon duhet me pas te instalume Flash Player edhe linja duhet me ken ifije e mire se ndryshe nuk arrin me e u kariku ose vanon me u kariku.[quote]
E pashë në një internet kafe.Janë fantastikë fare!Ishalla po vijnë në Shkodër!
Para VLLAZNIA!

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Mon, 29 Jan 2007 , 23:48

Bravo,shpresoj Sukaj te jete pasardhes i Salihit.Tapo bahen ndeshje te forta ne Shkoder si me Maqedonine ashtu edhe me Sllovenine.Nji gja asht e sigurte qe stadiumi ne te dyja ndeshjet ka me kene plot e perplot :wink:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 30 Jan 2007 , 00:32

forri wrote:
Admin wrote:Per me e shiku videon duhet me pas te instalume Flash Player edhe linja duhet me ken ifije e mire se ndryshe nuk arrin me e u kariku ose vanon me u kariku.
E pashë në një internet kafe.Janë fantastikë fare!Ishalla po vijnë në Shkodër!
Ishalla pa i çojne edhe ne shkoder Forri!!! :wink:

Qe bane prove me e pa ktu naqe:
http://www.youtube.com/watch_fullscreen ... WZMzA&fs=1
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 30 Jan 2007 , 17:29

Bushati zbulon anti-Greqine U-21. Hyka dhe Sukaj me A-ne, përjashtohet Bakaj

(AZHURNIMI 2)Trajneri i përfaqësuses shqiptare të futbollit U-21, Artan Bushati shpalli listën e të bësuarëve të tij në ndeshjen miqësore ndërkombëtare kundër Greqisë U-21, takim që do të luhet në Athinë, më 6 shkurt 2007. Është thuajse i njëjti formacion si ai që arriti fitoren befasuese ndaj Turqisë (0-2) në Stamboll, më 17 janar 2006 me golat e Elis Bakaj (penallti) dhe Xhevair Sukaj. Në listë bie në sy mungesa e sulmuesit të Ankonës në kampionatin italian Seria C1/B, Henri Shiba, që menjëherë pas takimit miqësore me Turqinë, akuzoi trajnerin Bushati se i kishte kërkuar një “kontribut” për të luajtur.

Trajneri i Kombëtares Oto Baric i ka marrë “borxh” Shpresave, dy lojtarë, mesfushorin Jahmir Hyka dhe sulmuesi Xhevair Sukaj. Burime të sigurta pohuan për Albania-sport.com se nga lista e zakonshme është përjashtuar mesfushori i Partizanit, Elis Bakaj, i cili nuk iu përgjigj ftesës së ekipit Kombëtar për grumbullimin e Antalias. Bushati ka ftuar edhe Sotir Ninin qe luan me Panathinakos si dhe Alban Hoxhen e Sadush Danaj



Lista e azhurnuar(2)

1. ANDREA KOLIQI SELANIK(GREQI)

2. OLSI BISHANI VLLAZNIA

3. GERHARD PROGRI PARTIZANI

4. ANDI LILA BESA

5. SADUSH DANAJ BESLIDHJA

6. EMILIANO VILA

7. RENATO ARAPI BESA

8. DANIEL RAMAZANI SHKUMBINI

9. BLEDIN GUGA FLAMURTARI

10.NERTIL FERRAJ DINAMO

11 JETMIR SEFA TIRANA

12 NEVIAN CANI

13 GILMAN LIKA VLLAZNIA

14 ARSIDI TAFILI VLLAZNIA

15 ERANDO KARABECI PARTIZANI

16 ENCO MALINDI PARTIZANI

17 ILIRJAN CAUSHAJ DINAMO

18 ALBAN HOXHA DINAMO

19 SOTIR NINI PANATHINAIKOS
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Tue, 30 Jan 2007 , 22:36

Henri Shiba nuk let me Ankonen per me Rte rinjte e Rexhines qe lun ne Seria A.

Ishalla Nini po pranon ftesen e Bushatit, pasi heren e pare u folse nuk u leju prej klubit!!!
Ishalla Nini let me komtaren.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Jan 2007 , 01:31

Shtypi grek: Sotir Nini i thotë “jo” Shqipërisë

Duket se talenti 17-vjeçar, Sotir Nini, apo, thënë greqisht, Sotiris Ninis, ka vendosur të zgjedhë të luajë për fanellën e vendit të tij të adoptuar dhe jo vendit të tij të lindjes. Një gjë e tillë mësohet nga shtypi grek, dhe është gazeta “Goal News” ajo që ka botuar sot një shkrim ku thuhej se Sotir Nini do t’i thotë jo ftesës që i është bërë nga skuadra përfaqësuese e Shqipërisë dhe trajneri i saj, Oto Bariç dhe Federata Greke e Futbollit (EPO), ka nisur tashmë procedurat e përshpejtuara për t’i dhënë talentit shqiptar pasaportën greke dhe për ta inkuadruar atë sa më shpejt në përfaqësuesen helene. Ceshtja pritet te mbyllet diten e hene, perpara se Shqiperia U-21 te luaje me Greqine ne miqesoren e 6 shkurtit.

Në fakt, për ironi të fatit, Nini ishte përfshirë në listën e 20 lojtarëve të thirrur nga trajneri i Shpresave, Artan Bushati, për miqësoren e 6 shkurtit që përfaqësuesja jonë U-21, do të zhvillojë me homologët grekë. Vetëm pak ditë më parë, duke folur ekskluzivisht për sportnet.gr, Nini, i pyetur, nëse mendon të veshë fanelën e Kombëtares shqiptare, Nini deklaron se akoma nuk ka vendosur gjë: “Nuk e di akoma për Kombëtaren, nuk kam vendosur akoma”.

Goli i tij në fitoren 2-0 të Panathinaikos ndaj Panionos dhe për më tepër rekordi i vendosur në kampionatin profesionist grek si futbollisti me moshën më të rë për Panathinaikos dhe i dyti në historinë greke që realizon është në qendër të shtypit.ja si shprehet vete Nini për sportnet.gr. “E dija për rekordin, dhe u përpoqa shumë që t’ia dal me sukses, por ajo që ka rëndësi mbi të gjitha ka kuptim që fitoi ekipi im dhe ju rekordi që vendosa. Është endrra ime që duhet të vazhdojë akoma dhe shpresoj se do të jetë e tillë. Mbi të gjitha duhet të luaj për ekipin dhe pastaj për veten time”, theksoi mesfushori 16-vjeçar shqiptar.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Wed, 31 Jan 2007 , 07:29

Prej ka asht ky Nini ma vlla, qe s'doka me lujt me Shqipnine por per Greket e qelbt. Ca mut shqiptarsh jana kta. U knaq Greqija tu i marr talentat shqiptar ne cdo sport, por s'kan faj ata, fajin e kan tan tonet qe shesin vedin per legenat Grek.

Ba ba ba, sa verem i kam kta Grekt, mbas qifutave, ita dhe Serbt i kam ma inat.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 31 Jan 2007 , 11:24

une tham se nuk duhet ti vuhet faj vetem fshfs. (une jam kunder fshfs) por ne kyt rast nuk i vuaj faj asaj sepse ajo nuk mund ti merr lojtaret me zurt.
por ju vuje faje ktyne degjenerumve se e shesin nderin per pak shume lekesh.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 31 Jan 2007 , 16:35

edhe un jam shum izhgenjym nga Sotiris Ninis, Leonidas Shabanis etj qi perfaqsojn ngjyrat e nji kombit qi tallet me shqiprin, ata qi jetojn ne greqi e dijn vet se sa hekin emigrantet shqiptar atje, sa vet ka qi jan vra prej policis kufitare, a qi mahen neper burgje pa pas faj. nini ka shku qysh dy vjec ne greqi, pse sia kan ba letrat deri tash po vetem tash qi ia kan nevojen po e thrasin Sotiris e po e bajn grek. Jam i bindun se kur te losin me greqin e te hupin nai rast ta po cohen greket e shajn Shqiptar muti e ca din un. Mir ata qi losin me Zvicren a finlanden po me lujt me Greqin per mu asht tradhti. Spaskan pik gjakut kto lapera. Un e di se sasht e leht kur jeton ne greqi me zgjedh shqipnin, po ai tash as nuk ka nevoj ma hic me jetu ne greqi se aq pare sa do te fitojn nana e tij tuj shi pallatet greke i fiton nini per nji muj.
Jam me te vertet shum i indinjum, itesh sa lexova ne nji gazete austriake "per talentin e jashtzakonshem Grek Sotiris ninis".


E dyta gja asht qi edhe ne sjena pa faj: pse se thirrin ninin ne komtare direkt sa ta bajn shqiptar iher, spo i bahet gja per nji- dy ndeshje. ma merr mendje do te kisht ndiku ma shum se sa me e thirr te shpresat,

Post Reply