Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Wed, 23 Apr 2008 , 23:36

Kaq keq jane punet mes Ronaldinjos dhe Barcelones sa edhe ne nje ndeshje si kjo e sotmja ai duhej te rrinte jashte ?
Cudi e madhe, Barcelona do kishte perfituar nga te pakten ato goditje denimi qe kishte afer zones, e tashme dihen kualitetet e Ronaldinjos.
Ronaldo gaboj nen presion te nje ndeshje te tille, humbja e penalltise deshmoj se ai nuk eshte familjarizuar me nivele te tilla te larta.
Barcelona zhvilloj nje volum te madh loje dhe mund te them se e mbylli ne porte Manchesterin.
Barcelona nese llogarit te kualifikohet per me tej atehere duhet te beje hesapet me nje Ronaldinjo ne formacion....kushdo te jete Mesi dhe Bojanet tani per tani nuk krahasohen me klasin dhe mjeshtrine e Ronaldinjos.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 24 Apr 2008 , 11:23

liverpool 1-1 chelsea, NE minut te fundit rise shenon autogol dhe ndeshja perfundon 1-1. Barcelona-man utd 0-0 . ne minuten e 2 ronaldo humbi penallti. messi spektakel

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 24 Apr 2008 , 19:00

rai wrote:Kaq keq jane punet mes Ronaldinjos dhe Barcelones sa edhe ne nje ndeshje si kjo e sotmja ai duhej te rrinte jashte ?
Cudi e madhe, Barcelona do kishte perfituar nga te pakten ato goditje denimi qe kishte afer zones, e tashme dihen kualitetet e Ronaldinjos.
Ronaldo gaboj nen presion te nje ndeshje te tille, humbja e penalltise deshmoj se ai nuk eshte familjarizuar me nivele te tilla te larta.
Barcelona zhvilloj nje volum te madh loje dhe mund te them se e mbylli ne porte Manchesterin.
Barcelona nese llogarit te kualifikohet per me tej atehere duhet te beje hesapet me nje Ronaldinjo ne formacion....kushdo te jete Mesi dhe Bojanet tani per tani nuk krahasohen me klasin dhe mjeshtrine e Ronaldinjos.
Mas fol ma se e prish.Fraza e fundit thote gjithqka. :wink: :wink: :wink:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 02:58

RAI.e ke gabim naqe.ronaldinjo ka ken lojtari ma i mire ne bote deri vjet por simjet asht shume dobet.cdo te shtune e ndjeku kamionatin spanioll sidomos realin dhe barcelonen,por dua te them qe ndeshjet e fundit qe Ronaldinjo ka ba ,kane ken shume te dobeta dhe nuk e meriton formacionin e titullarit,dhe deshta me te than dhe dicka ,qe bojan asht tu llan ndeshje shume te bukura,dhe asht vetem 16 vjeq,dhe nuk di qa me te than a krahesohet me ronaldinjon apo jo,por mendimi jem asht qe ronaldinjo asht shume dobet si ishte adriano tek interi,kurse per Argjentinasin MESI jo qe nuk krahesohet ronaldinjo por as cristiano ronaldo dhe as kaka dhe as ibrahimovic e as van nistel roi nuk krahesohen me te se ai asht shume nalt.Lion Mesi asht lojtari ma i mire ne bote dhe per mendimin tem kupen e arte e meritonte ai vjet e jo kaka ,megjithate kete vit asht pretendenti numer 1,dhe nese barcelona kalon manchesterin asht 100% e sigurte qe ai ka me marr topin e arte kete vit

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 26 Apr 2008 , 04:33

gjith secili ka opinionin e vet dhe shijet e veta fpjalmi.
e asnjeni nuk asht gabim. Mu per vedi me pelqen jashte mase Fernando Torres, e Ronaldinjo.
Por kjo nuk do me thane se duhet me i pelqy gjithkush. Thjesht me pelqen forca dhe teknika e tyne, dhe menyra se si lujn.
Ti ke mendime tjera e asht ok. Por po e tham edhe nji here me garanci se Barcelona nuk mund te kualifikohet pa Ronaldinjon ne Manchester.
Sa do dobet me ken per mendimin tem ai mundet me ken shume deciziv per ndeshjen. Ta zgjidh problemin sa cil e mbyll syte.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 11:18

rai.une nuk po te tham se nuk me pelqen si lojtare,biles kam 3 vjet qe e kam pa tu lujt qysh se erdhi te barcelona dhe asht lojtari qe me pelqen ma shume nga menyra se si lot e si driblon e si gjun goditjet e faulave ,dhe kur gjuan ai asht si me ken gjys penallti ,biles me vite inat me tranierin reikard qe nuk e fute me lujt,dhe nuk i jepte mundesi me lujt as nje pjese loje ,por kur e shifsha ato 20 min qe e fuste reikardi nuk dukej ne forme naqe.nuk e di a e din apo jo por futbollistat kur kane nje demtim te gjate dhe fillojne e lozin prap nuk jane ne forme si kan ken,duke fillu nga van basten ,adriano ,e shume te tjere e duke perfunduar te ronaldinjo qe akoma nuk e ka marr vedin nga demtimi.une nuk te thashe qe nuk me pelqen ronaldinjo naqe,por te thashe qe ka ra shume nga demtimi ,dhe kjo ndodh me cdo futbollist kur vritet dhe futet ne fush.ronaldina ka ken dhe asht ndr 4 lojtaret ne bote qe me pelqen ma shume,dhe mendoj se shume shpejt do ta marrin vedin .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 11:49

RAI.asht e vertete naqe qe gjithkush ka mendimet e veta per lojtaret qe simpatizon.dikush asht me brazilin ,dikush me italine dikush me gjermanine e dikush me hollanden.une per vedin tem jam tifoz i qmendun me hollandezet kurse per klube jam me ajaksin dhe skuadra e dyte qe shoh asht barcelona, e qysh se lute kuman ne 89 me barcelonen dhe johan cryf tranier ,e kam pas gjithmone ate skuader ne zemer dhe kam 4 vjet rresht qe e ndjeku barcelonen cdo jave dhe lojtari qe me ka pelqy ma shume ka ken ronaldinjo.une nuk e di nese i ke pa te tana ndeshjet e barcelones si une cdo te shtune apo jo,por sidoqofte unenuk thashe nej rrene qe ronaldinjo nuk asht mire kete sezon .mendoj se asht e vertete qe ronaldinjo ka ra shume qysh me demtimin qe ka pas dhe mendoj aq sa e kam pa tu lujt e aq sa gazetat shkruajn ,ai ka ra shume ,dhe per mendimin tem reikardi ka ba mire qe nuk e ka fut.Rai deshta me te thane dhe dicka tjeter ,qe pavaresisht si mund te shkojne ndeshja ne manhester ,per mendimin tem qa pashe ndeshjen e pare ,mendoj se barcelona asht shume ma nalt se manchester united,dhe e ka majt tan ndeshjen ne presion manchesterin,dhe me aq sa pashe une nuk ka asnje skuader me te forte ne europe se barcelona ,dhe tre skuadrat angleze ,asnjera nuk krahesohet me barcelonen.shpresoj qe ne ndeshjen e te martes ronaldinjo te loze ,sepse ti the se nese nuk lot do ta humbin ndeshjen :lol: ,.edhe une kam shume qef qe ai te lozi dhe te kthehet si ishte vjet ,pretendent per topin e arte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 11:59

RAI.deshta me te thane edhe dicka tjeter.nuk e di a e din se kush asht mesi ,apo a e ke vu re se si lot.po ta tregoj nje gol qe ka ba dhe shikoje me kujdes .asht goli ma i bukur ne bote sot per sot mbas maradones dhe van bastenit .shikoje ,dhe kuptoje se kush asht mesi

http://youtube.com/watch?v=TfzphV-RFuc

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 12:05

asht goli ma i bukur qe asht ba deri tashti ne kampionatin spaniol .edhe dicka tjeter,ne kampiomatin spaniol kan lujt maradona bekenbaul dhe cryf dhe asnjeni nuk ka ba ala gol si ky.ky gol asht komplet si i maradones ne boterorin 86 kur la boten pa mend ,dhe ai gol u perserit pikerisht nga mesi,dhe asht identik si i maradones.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 12:31

RAI.me fal edhe nji here naqe.kjo qe po te tregoj une asht marr para 6 muajsh dhe jane futbollistat me te paguar ne bote

http://www.tiranaobserver.com.al/al/ind ... &Itemid=41

kurse para nje muaji lion mesit i asht ba rroga 28 milion dollar.kuptoje vet se kush asht lion mesi tash

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 26 Apr 2008 , 14:57

fpjalmi....videot i pashe naqe, i kam pa edhe ma pare e tham se aj gol asht spektakolar.
As nuk e diskutova dhe as nuk e diskutoj tekniken e vizonin fantastik te Mesit. Pershendetje !
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 16:19

rai.pershendetje naqe.nigjo.shihi ne nje video tjeter golin e maradones dhe golin e mesit se jane te dyja ne 1 video e me trego se kush gol asht ma i bukur ,edhe pse jane 99% njesoj.kush te duket ma i shpejt

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sat, 26 Apr 2008 , 16:20


User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sat, 26 Apr 2008 , 18:49

i Mesit ka ma shpejtesi , ndofta ka te bajn me kualitetin e videos por edhe me kohen, masi ndeshja e Mesit ishte vjet.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 27 Apr 2008 , 12:30

Vazhdoj me ken me mendimnin e Rai-t!Dinho=Nr 1!
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Thu, 01 May 2008 , 06:43

a ka nej tifoz te liverpulit ktu apo i ka shtyp pula mram :lol: :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 01 May 2008 , 11:19

forca ballack
forca chelsea
kjo dyshe do triumfoje ne champions lig
i perjashtuar

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Thu, 01 May 2008 , 13:47

Te gjith e pate edhe vete se sa gabim ishte te lihej menjeane Ronaldinjo.
Te gjitha i bani Barcelona me perjashtim te finalizimit te aksionit, askujt mos ti shkoje ne mend se do kishte ken e njejta gja me nji Ronaldinjo aty.
Asnji ekip nuk e ka luksin qe mos te llogarise ne 11-she nji lojtar si Dinjo.
Raikaard duhet te kete marre mijera e-mail-e falenderimi nga Manchesteri per nje nga vendimet me te gabuara ne champions league.
Kurse per sa i perket ndeshjes Chelsie-Liverpool te tham te drejten se edhe une jam me ate qe shkrun Goldi, Chelsie-Balak jane ato qe shpresoj te ngrejne kupen ne Moske. Drogba mori hak per deklaratat e BEnitez &co dhe i dha mundesine vetes te festoje. Megjithate nuk ja fal kurre Drogbas per egon ne goditjet e denimit dhe polemikat qe duken hapur edhe aty ne fushe ,me Balak.
Kampionati anglez per momentin, deshmoj se eshte shume here me lart nga e gjithe bota.
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 01 May 2008 , 21:43

mos u lodheni kot se United do i fitoj te dyja
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Post by Altin » Thu, 01 May 2008 , 22:38

Kam qef qe ne finale te fitoi chelsea

Post Reply