Legjionaret

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 08:09

Ultras Kuqeblu wrote:Man in Redblue te kerkoj falje se se pashe hic ket artikullin qe ke shkruajt, as vete se di se si se pashe te kerkoj falje dhe njeher.
Ca jan kta fjal mar? :lol: :lol: :lol: Ti s'i hangre buken e gojs, thjesht postove nji artikull qi postovi edhe ky :D
Ah, veq n'mos i lexoft Vllaznia1919 njikta qi ke shkru, se tash pa t'kercet denimi :lol: :lol: :lol:
Ultras Kuqeblu wrote:Ju lutem moderatoreve qe ta fshijne ket artikull.Respekte
Deshira u plotsu :wink:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 08:49

Qe nji intervist e Bushit rreth asaj qi ka nodh kuner :x pan*******kosit :x
Simas Bushit, ne fun te neshjes e kan godit, dhe pjes e ktij grupit te futbollistave te :x pan*******kosit :x ishte edhe :evil: nini :evil:
Shum shk*****ta gr*kt, duke perfshi edhe kyt pinjollin "ton" 16-vjeqar, qi marre me i than kujt se ka le n'tok Shqiptare

-----------------------------------------------------------------------------------------
Bushi ngrin buzëqeshjen e Panathinaikosit

Sporti Shqiptar

Nga Athina, RAMADAN BIGZA

Bushi ka shënuar në minutën e 90 të (vidjo e golit), duke ngrirë buzëqeshjen e Panathinaikosit pikërisht në minutën e fundit. Në fakt ka qenë një penallti e paqenë në favor të vendasve, por që është shfrytëzuar mjeshtërisht nga sulmuesi shqiptar, i cili ka gjuajtur fort në krahun e kundërt të portierit Ebede, duke shënuar golin e artë për ekipin e tij. Me këtë gol, që është i 9 ti për Bushin në këtë kampionat, Apollon Kallamaria është strehuar në mesin e artë, ndërkohë që goli i tij i ka hequr ndoshta përfundimisht Panathinaikosit pretendimet për vendin e dytë dhe rrjedhimisht për një vend në Champions League.
Ndeshja Apollon Kallamaria-Panathinaikos, e zhvilluar mbrëmë në Selanik, ka qenë një ndeshje e ashpër e plot nerva, aq sa gjyqtari i takimit Thanasis Briakos është detyruar të nxjerrë dy kartonë të kuq e të japë dy penallti. Gjyqtari i njohur është cilësuar nga mediat vendase si protagonisti negativ i kësaj ndeshjeje. Në fillim, në minutën e 58 të, ka qenë Panathinaikosi, që ka kaluar në avantazh, pas një penalltie të realizuar nga Dhimitris Salpigidhis. Më vonë, kur të jeshiltë po i gëzoheshin fitores, Alban Bushi ka kthyer në gol një penallti të dhënë në favor të ekipit të tij, duke e barazuar ndeshjen në 1-1. Por brenda këtyre minutave, kanë rrjedhur ngjarje tejet interesante, ku lufta e nervave ka degjeneruar në dhunë. Më parë ka qenë kapiteni i Panathinaikosit, Dhimitris Papadhopullos, i cili ka goditur me grusht në kokë sulmuesin shqiptar. Përballë kësaj situate, ku Bushi është detyruar të ulet në tokë, ka ndërhyrë gjyqtari Briakos, që e ka ndëshkuar me karton të kuq sulmuesin e Panathiniakosit që goditi Bushin. Më vonë ndeshja ka vazhduar të jetë e fortë, por hera-herës edhe jashtë asaj etike që kërkon një takim i tillë. Rrjedhojë e kësaj loje janë kartonat e verdhë, por edhe një karton i kuq i dhënë ndaj futbollistit të Apollon Kallmariasë, Perone. Kulmi i acarimit ka qenë pikërisht në fundin e këtij takimi emocionues. Pas shënimit të golit, Alban Bushi ka vrapuar për të festuar gëzimin e golit, duke treguar me duar numrin e tij 20, por më vonë ai nuk i ka shpëtuar dot ngacmimeve të futbollistëve të Panathinaikosit dhe të tifozëve të tyre. Kthimi i bërrylit në mënyrën domethënëse e ka acaruar edhe më shumë situatën në stadiumin e Apollon të Kallamariasë.
Alban Bushi është bërë tmerr për mbrotjësit e Panathinaikosit. Edhe në fazën e parë "Loku" ka shënuar ndaj të jeshilve. Ka qenë pikërisht java e 12 të, më saktë 26 nëntor 2006, kur Panathinaikosi është ndëshkuar nga futbollisti shqiptar. Dhe ja, pas 5 muajsh, Bushi ndëshkon sërish të jeshiltë, duke ndërprerë çdo ëndërr të tyre për zonën Champions. Mund të jetë ky inat që i ka detyruar futbollistët e Panathinaikosit ta shikojnë me një sy tjetër futbollistin shqiptar. Kulmin i acarimit do të shfaqej pas përfundimit të ndeshjes, kur disa futbollistë të Panathinaikosit, u drejtuan duke sharë e fyer sulmuesin tonë. Madje nga pamjet vizive u duk se Bushi po fshinte fytyrën, ndoshta pas një goditjeje të bërë ndaj tij.
Pas ndeshjes ka qenë tepër e vështirë për të biseduar me Bushin. Situata në stadium ka qenë shumë e tensionuar. Siç mësohet nga burime të brendëshme, Bushit i është sugjeruar të dalë nga stadiumi nëpërmjet një dere të fshehtë, i shoqëruar nga forca të policisë.
Por ka qenë insistimi gazetarëve vendas, që sulmuesi shqiptar të sqarojë çfarë ka ndodhur dhe përse. Pikërisht, në këtë moment, Alban Bushi, është prononcuar edhe për "Sportin Shqiptar". Midis zhurmës së madhe, që dëgjohej nëpërmjet aparatit celular, Bushi sqaron:
- Alban, çfarë ndodhi me kapitenit të Panthinaikosit, Dhimitris Papadhopullos dhe jush?
- Gjyqtari i ndeshjes dha një penallti në favor të Panathinaikosit dhe unë i thashë Papadhopullos, përse stimulove. Menjëherë ai më shau "Shqiptar shko ... Unë bëra sikur e pështyva, por nuk e bëra këtë veprim, ndërkohë që ai më goditi me grusht dhe unë rashë në tokë. Për këtë, gjyqtari e nxori atë me karton të kuq".
- Si rrodhën më vonë situatat?
- Disa futbollistë të Panathinaikosit më ngacmonin gjithnjë gjatë lojës. Mund të përmend futbollistët Gumas, Vidras etj. Ata më kërcënonin gjatë gjithë lojës.
- Dhe cila ishte përgjigja juaj?
- U thashë që ka edhe 20 minuta lojë.
- Në fund të ndeshjes mediat vendase treguan një veprim tëndin, duke bërë me bërryl. Çfarë do të thotë kjo?
- Unë nuk kam ofenduar njeri. Thjesht kam festuar në mënyra të ndryshme për shënimin e golit. Nëse të tjerët e kanë kuptuar këtë veprim për fyerje, unë kam kurajo që t'u kërkoj falje.
- Alban, a keni ndonjë inat ndaj Panathinaikosit?
- Jo, kurrsesi. Unë, në fakt, ndaj Panathinaikosit, sivjet, në tri ndeshjet që kam luajtur, dy për kampionat dhe një për kupë, kam shënuar 3 gola. Megjithatë, nuk kam asgjë. I uroj suksese në rrugën e tyre për Champions League.
- Në fund keni lënë fushën e lojës, duke fshirë fytyrën. Çfarë ka ndodhur konkretisht?
- Të them të drejtën, më janë ofruar futbollistë të Panathinaikosit dhe më kanë goditur. Kjo është arsyeja e vërtetë.
- Kush ju ka goditur?
- Ishin disa futbollistë, por më vjen keq se midis tyre ishte edhe Nini. Nuk them se ai më ka goditur, sepse nuk i kam parë, por prania e tij midis tyre më ka irrituar shumë.

- Çfarë ndodhi pas ndeshjes?
- Situata në dhomat e zhveshjes ishte shumë e acaruar. Më ofruan ndihmë për të dalë nga një derë e fshehtë jashtë stadiumit, por ishte insistimi i medias vendase, që unë të flas për ngjarjet.
- Dhe çfarë thatë?
- Këto që iu thashë edhe juve.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 08:57

kuqeblu wrote:
Ultras Kuqeblu wrote:Man in Redblue te kerkoj falje se se pashe hic ket artikullin qe ke shkruajt, as vete se di se si se pashe te kerkoj falje dhe njeher.
Ca jan kta fjal mar? :lol: :lol: :lol: Ti s'i hangre buken e gojs, thjesht postove nji artikull qe postovi edhe ky :D
Ah, veq n'mos i lexoft Vllaznia1919 njikta qe ke shkru, se tash pa t'kercet denimi :lol: :lol: :lol:
Ultras Kuqeblu wrote:Ju lutem moderatoreve qe ta fshijne ket artikull.Respekte
Deshira u plotsu :wink:
O kuqeblu une e thashe per mos me ule ate sqe puna per buke goje ,po del si keq se ai e ka shkrua i pari e sdeshta me dale une mbi ta po thjesht ishte nje gabim e denimi mire se te vine u pa puna tashi.Shume mire qe e fshive je 1sh
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Tue, 17 Apr 2007 , 11:07

Ultras Kuqeblu wrote:
kuqeblu wrote:
Ultras Kuqeblu wrote:Man in Redblue te kerkoj falje se se pashe hic ket artikullin qe ke shkruajt, as vete se di se si se pashe te kerkoj falje dhe njeher.
Ca jan kta fjal mar? :lol: :lol: :lol: Ti s'i hangre buken e gojs, thjesht postove nji artikull qe postovi edhe ky :D
Ah, veq n'mos i lexoft Vllaznia1919 njikta qe ke shkru, se tash pa t'kercet denimi :lol: :lol: :lol:
Ultras Kuqeblu wrote:Ju lutem moderatoreve qe ta fshijne ket artikull.Respekte
Deshira u plotsu :wink:
O kuqeblu une e thashe per mos me ule ate sqe puna per buke goje ,po del si keq se ai e ka shkrua i pari e sdeshta me dale une mbi ta po thjesht ishte nje gabim e denimi mire se te vine u pa puna tashi.Shume mire qe e fshive je 1sh
Un itesh po e marr vesht kyt pune, po deri sa hyna keka shi artikulli jot e paska kry kjo pun :lol:

Megjithate naqe si denim nai pasta a amelcine prej Mondialit skishte ken keq,se pilaf e peshk pije etj jan siguru prej kuqeblus me shoke. :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Tue, 17 Apr 2007 , 14:54

Mediat greke, Kunder Alban Bushit


Derguar me: 16/04/2007 - 19:11
• Nga Altin Latifi

Mediat greke kane reaguar ashper ndaj sulmuesit te perfaqesueses shqiptare Alban Bushi, pas gjestit qe ky i fundit ka bere ndaj pankines se Panathinaikosit ne fund te takimit te se dieles. “Debojeni tani nga futbolli grek”, eshte titulli i madh i te perditshmes “ETNOSPOR”, e cila shoqerohet me nje foto te madhe te Alban Bushit gjate takimit mes Apollon Kallamarias dhe Panathinaikosit. “Rrugacceria ne fushen e ndeshjes ngelet akoma e pa ndeshkuar”, shton me tej kjo gazete. Gjesti i shqiptarit konsiderohet si nje veprim prej rrugacci, teksa kerkohet nga te gjithe denimi nga ana e Komisionit Disiplinor.

E perditshmja sportive “Sportime” ka denuar ashper gjestin e shqiptarit, por gjithashtu denon edhe arbitrin grek Thanasis Vriakos. “Mister Vriakos merr pushimet” eshte titulli i saj, referuar pezullimit deri ne fund te kampionatit qe Federata Greke i ka bere arbitrit te ndeshjes per shkak se nuk nxorri me karton te kuq Alban Bushin. Nderkohe gazeta “GoalNees” perveccse e ka konsideruar si teper te rende veprimin e Bushit, ka kerkuar denimin e tij nga ana e organeve disiplinore te Federates Greke.

Nderkohe me e ashper ne komentet e saj ka qene e perditshmja “Ta Nea” e cila ne shkrimin me titull “Kartoni i kuq”, e quan Bushin si shembullin me te keq te futbollit. Alban Bushi ishte protagonisti i takimit te para dy diteve mes Apollonit dhe Panathinaikosit. Ne fillim, ai pati nje perplasje me kapitenin e skuadres mike Papadopulos, qe mori karton te kuq nga arbitri Vriakos, ndersa ne fund shenoi nje gol duke bere me pas gjeste ndaj pankines se Panathinaikosit.

Prokuroria greke, kontroll letrave të Alban Bushit


Derguar me: 17/04/2007 - 09:21
• Altin Latifi


Incidentet e Alban Bushit në takimin mes Apollon Kallamarias dhe Panathinaikosit, ku njëherë ai u përplas me kapitenin e "të gjelbërve", Dimitris Papadopulos dhe në fund bëri një gjest ndaj pankinës mike, e kanë sulmuesin shqiptar në qendër të polemikave. Në të gjitha edicionet e lajmeve është folur vetëm për të, mediat kanë dënuar gjestin e tij, duke e quajtur deri në sjellje kriminale, ndërkohë që dje një veprim i çuditshëm ka ndodhur nga ana e Prokurorisë greke. Ka qenë zëvendës prokurori i Gjykatës më të Lartë të Greqisë (Areios Pagos), ai që ka kërkuar një kontroll të hollësishëm të dokumenteve të Alban Bushit dhe familjes së tij, duke filluar me pasaportën dhe leje-qëndrimin e tij në Greqi. "Është një tifoz i Panathinaikosit që ka një pozitë të lartë në Prokurori, ai që ka kërkuar këtë. Nuk e di se nga e gjetën një ligj të tillë, por gjithçka bëhet se i shënova gol Panathinaikosit", - tha Alban Bushi në një intervistë për "News 24". Leja e qëndrimit të Bushit ka nisur më 26 shtator 2006 dhe skadon më 25 shtator 2007, kështu që ai nuk ka asnjë problem ligjor.
Alban, si është pritur gjesti yt në Greqi?
Ajo që më vjen keq nga ai incident, është se media ka folur sot gjatë gjithë ditës për mua, kështu ndodhi edhe në emisionet sportive të ditës së diel. Të gjithë flasin për mua, për gjestin tim dhe nuk flasin për atë që ka bërë lojtari i Panathinaikosit që më goditi mua me grusht. Unë pata një moment me të gjatë ndeshjes dhe ai më gjuajti me shpullë, e panë të gjithë këtë. Ajo që nuk kuptoj është se çfarë do Prokuroria që shkon në klubin tim për të kontrolluar dokumentet e mia. Në Greqi siç jam unë është edhe Rivaldo, njësoj jemi. Unë e quaj një gjë krejt normale atë që ndodhi, janë gjëra që ndodhin në një ndeshje futbolli. Arbitri pa atë që më goditi dhe atë ndëshkoi, nuk ka pse të bëhet kaq e madhe.
Pse mendoni ka ardhur ky reagim i Prokurorisë, ç'hyn Prokuroria në këtë mes?
Shiko, kësaj çështje i është dhënë një bujë e madhe mediatike, e thashë njëherë. Të gjithë e kanë pasur me mua, pse unë shënova gol ndaj Panathinaikosit dhe Panathinaikosi humbi Champions League me këtë ndeshje. Pse unë barazova dhe aty duhet të shkojë Prokuroria. Kjo nuk është fare normale, nuk e di se nga ka dalë ky lloj ligji. Megjithatë, e thashë që këtu në Greqi është folur tërë ditën vetëm për mua në edicionet e lajmeve, s'është folur fare për atë tjetrin që më goditi mua. Para një muaji këtu në Greqi ndodhi një incident i rëndë, kur në një ndeshje volejbolli mbeti i vrarë një tifoz dhe organet greke kanë vendosur për masa të ashpra qoftë edhe jo sportive, por se kuptoj pse duhet të gjendesha unë si i pari për këtë punë. Këto ditë do të mblidhet edhe Komisioni Disiplinor i Federatës që do të vendosë. E keqja është se këta kanë nisur të japin vendime edhe në bazë të filmimeve tani, jo vetëm nga raporti i arbitrave.
Çfarë dokumentesh ka kërkuar Prokuroria nga klubi juaj?
Unë isha në Athinë dhe më njoftoi klubi për këtë, më tha se duhen pasaporta, leja e qëndrimit në Greqi, megjithatë unë kam dhe pasaportë diplomatike dhe nuk kam ndonjë problem vize. Unë them se e gjithë kjo ka ardhur ngaqë humbi Panathinaikosi. Mesa di dhe mendoj unë, këtë e ka bërë një tifoz i Panathinaikosit që ka një pozitë të lartë në Prokurori. E thashë, që u bë shumë bujë për mua, tërë ditën për këtë është folur këtu.
Si do bësh tani e tutje, mendon se do kesh probleme në Greqi, a do vazhdosh të qëndrosh aty?
Shiko, unë i pastër jam dhe nuk kam arsye pse të iki. Unë gjithsesi kam 12-13 oferta edhe nga klube të mëdha greke. Këto unë nuk i quaj fare probleme, Zidane i ra me kokë në mes të Botërorit atij dhe nuk ndodhi asgjë, nuk shkoi as Prokurori asgjë.

balkanweb
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 17 Apr 2007 , 20:27

Man in Redblue wrote:
Ultras Kuqeblu wrote:
kuqeblu wrote: Ca jan kta fjal mar? :lol: :lol: :lol: Ti s'i hangre buken e gojs, thjesht postove nji artikull qe postovi edhe ky :D
Ah, veq n'mos i lexoft Vllaznia1919 njikta qe ke shkru, se tash pa t'kercet denimi :lol: :lol: :lol:
Deshira u plotsu :wink:
O kuqeblu une e thashe per mos me ule ate sqe puna per buke goje ,po del si keq se ai e ka shkrua i pari e sdeshta me dale une mbi ta po thjesht ishte nje gabim e denimi mire se te vine u pa puna tashi.Shume mire qe e fshive je 1sh
Un itesh po e marr vesht kyt pune, po deri sa hyna keka shi artikulli jot e paska kry kjo pun :lol:

Megjithate naqe si denim nai pasta a amelcine prej Mondialit skishte ken keq,se pilaf e peshk pije etj jan siguru prej kuqeblus me shoke. :lol: :lol:
Brravo man in redblu.Ide shum te mire pate.Perfundimisht amelcinat i siguron ultrasi kuqeblu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 17 Apr 2007 , 20:31

kuqeblu wrote:Qe nji intervist e Bushit rreth asaj qe ka nodh kuner :x pan*******kosit :x
Simas Bushit, ne fun te neshjes e kan godit, dhe pjes e ktij grupit te futbollistave te :x pan*******kosit :x ishte edhe :evil: nini :evil:
Shum shk*****ta gr*kt, duke perfshi edhe kyt pinjollin "ton" 16-vjeqar, qe marre me i than kujt se ka le n'tok Shqiptare
O ky asht grekofon shkerdh.... ka le gabimisht ne Shqipni.Ishalla ja iq kina ropt. :evil: :evil: :evil: :evil:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Tue, 17 Apr 2007 , 20:41

Cana ishte vra ne funjav kunder Valencienes, dhe ka dal ne minut te 17-t. Demtimi ishte me frik, se ishte hematom, po shyqyr qi s'paska gja serioze :)
--------------------------------------------------------------------------------------
Kthehet Cana, merr fryme Emon
Marsejë, 17 prill - Mesfushori i kombetares shqiptare dhe kapiteni i francezeve te Olimpik Marsejes, Lorik Cana, nuk ka asgje serioze. Nje lajm te tille e ka konfirmuar perfundimisht sot, vete trajneri i skuadres marsejeze, Albert Emon. Keshtu, pas demtimit te pesuar ne ndeshjen ndaj Valencinenes, ku shqiptari eshte detyruar te lere fushen e lojes ne minuten e 17-te, si pasoje e nje demtimi ne gju. Ai ka kryer analizat e nevojshme dhe, sipas mjekeve, Cana ka pesuar nje hematome ne gju, por qe nuk dihej ende shkalla e rrezikut. E pra, me ne fund, sot, sinjali qe ka ardhur ka qene shume pozitiv. Keshtu, Cana nuk ka asnje rrezik serioz dhe sipas vete trajnerit te OM-se, i cili e ka deklaruar ne konferencen per shtyp perpara ndeshjes, Cana mund te luaje ne ndeshjen e kupes, qe Marseja do te zhvilloje me Nanten. Ky eshte nje lajm shume i mire, jo vetem per Marsejen dhe trajnerin Emon, por per vete Lorikun dhe per te gjithe shqiptaret.

Marre nga futbolli.com
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Wed, 18 Apr 2007 , 03:57

vllaznia1919 wrote:
Man in Redblue wrote:
Ultras Kuqeblu wrote:O kuqeblu une e thashe per mos me ule ate sqe puna per buke goje ,po del si keq se ai e ka shkrua i pari e sdeshta me dale une mbi ta po thjesht ishte nje gabim e denimi mire se te vine u pa puna tashi.Shume mire qe e fshive je 1sh
Un itesh po e marr vesht kyt pune, po deri sa hyna keka shi artikulli jot e paska kry kjo pun :lol:

Megjithate naqe si denim nai pasta a amelcine prej Mondialit skishte ken keq,se pilaf e peshk pije etj jan siguru prej kuqeblus me shoke. :lol: :lol:
Brravo man in redblu.Ide shum te mire pate.Perfundimisht amelcinat i siguron ultrasi kuqeblu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Amelcina deri sa tu dalin kerthiza pip mos lypni gja tjeter ,se njata a rahat ka gjysma e nentorit tham se shkoj anej 100% sjam ala i sigurte.
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 18 Apr 2007 , 13:42

Per momentin jena ne rregull.Mas bani ma gabime se na duhet me organizu edhe nej darke a drek tjeter manej. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Wed, 18 Apr 2007 , 14:01

vllaznia1919 wrote:Per momentin jena ne rregull.Mas bani ma gabime se na duhet me organizu edhe nej darke a drek tjeter manej. :lol: :lol: :lol: :lol:
Me aq gabime sa jan ba deri tash :oops: i shtyjm tan pushimet e Krishlinjeve dhe Vitit t'ri n'Shkoder me dreka e darka, birra e ven, amelcin e kafe :lol: :lol: :lol:
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 18 Apr 2007 , 15:42

vllaznia1919 wrote:Per momentin jena ne rregull.Mas bani ma gabime se na duhet me organizu edhe nej darke a drek tjeter manej. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ca tbahen gabime tesh e mrapa kalojne per buxhetin e vitit tri tardhshem :lol: :wink:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 18 Apr 2007 , 20:43

Qa kishte kene me u ba bashke ne te njajten date.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
Ultras Kuqeblu
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 209
Joined: Fri, 26 Jan 2007 , 20:00
Contact:

Post by Ultras Kuqeblu » Wed, 18 Apr 2007 , 22:30

E pabesueshme . ne Greqi mesa duket kane vendosur qe alban bushi te paguaj per te gjithe dhunen qe ka ndodhur kohet e fundit ne sportin grek. Nje gol ne minuten e 93 ,nje gjest antisportiv me dore ala Van Bomel dhe nje tentative per te peshtyre kundershtarin nuk jane pertypyr lehte nga baballaret e futbollit grek .

Pas fryerjes ne median vendase ,veprimet qesharake te prokurorise per ligjshmerine e shqiptarit ne token helene ja ku te gjithe kerkojne denimin maksimal.

Gazetat grekje te dites se sotme dhe me konkretisht “Sport day” , “Athlitiki ixo” dhe mbi te gjitha “I prasini” dalin sot me nje artikull bombe. Denim me lenien jashte fushave te greqise ,deri ne 3 vjet mund te denohet futbollisti shqiptar nga gjykata sportive e cila pritet te japi vendimin perfundimtar diten e enjte .

Ne te njejten kohe gjate ketyre tre diteve nuk percillet asgje per gjestin e ronaldos qe I shkaktoi kartonin e kuq ,gjakosjen e nje drejtuesi te olimpiakos ne larisa dhe kaosin ne fushen e agrinjos ku mbeten disa vete te demtuar…

Te gjitha keto diten e diel kur Bushi “turperonte kombin e qyteteruar grek”
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 19 Apr 2007 , 03:53

CSKA-ja interesohet, por Kapllanin e kerkon Dortmundi

Karlsruhe, 18 prill - Skuadra e njohur e CSKA-se se Sofjes duket se ka vene ne objektivat e saj, per sezonin tjeter, tre nga futbollistet e kombetares tone.

Keshtu, i pari eshte mesfushori dhe kapiteni i Hanoverit, Altin Lala, i cili pavaresisht interesimit te klubit bullgar duket se nuk do te largohet kurre nga Hanoveri, me te cilin do te mbylle karrieren e tij futbollistike, poer te vazhduar me pas ndoshta punen e trajnerit tek ky klub. I dyti eshte sulmuesi i Hamburgut, Besart Berisha, i cili ashtu si Lala, tani qe ka arritur te kete nje vend ne formacion, nuk do ta leshoje aq kollaj "zogun" nga dora. I treti eshte sulmuesi shqiptar i Karlsruhes, Edmond Kapllani, i cili eshte edhe i dyti golashenues me i mire i skuadres gjermane te Bundesliges 2. Madje, ne momentin qe nje lajm i tille eshte mesuar nga faqet e internetit, Kapllani menjehere eshte pergjigjur. "As nuk di dhe as nuk kam patur kontakte me asnje klub dhe te gjitha zerat per merkaton jane vetem zhurme e kote. Une ndihem mire tek KSC-ja dhe do te luaj ketu edhe per nje sezon ne Bundesligen 1", ka thene ai. Nderkohe, per oferten tjetr e ardhur nga skuadra gjermane e Borusia Dortmund, ai eshte pergjigjur: "Eshte e vertet qe specialiste te kesaj skuadre kane ardhur te me shohin, por edhe specialiste te skuadrave te tjera. Ne fund te fundit, ata kane punen e tyre, ndersa une timen", ka perfunduar Kapllani.

Marre nga futbolli.com
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 19 Apr 2007 , 10:47

une nje gja skuptoj
10 ore po them pa ekzagjerim i ndjek lajmet ne internet apo tv gjermane dhe se kam marre kete lajm
fakti qe drejtusite dortmundit kane ken me pa kalsruhen asht se ata e kane ble federikon
por se si i transmetojne keto tonet spo di gja
se dhe dje cana po u flitte se kishte nja 100 kerkesa
po shofim se kena fillu me fluturu nelt shume itash
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 19 Apr 2007 , 12:34

Goldian, gazetat tona e faqet tona sportive dujne me ba lajm, dhe lajmi ma i mire ashte ai qe asht pothujse i pamujtun :wink: :wink:
Vllaznit Ultras

Image

kuqeblu
Moderator
Moderator
Posts: 843
Joined: Wed, 12 Apr 2006 , 19:32
Location: T*ranë

Post by kuqeblu » Thu, 19 Apr 2007 , 17:17

Admin wrote:Goldian, gazetat tona e faqet tona sportive dujne me ba lajm, dhe lajmi ma i mire ashte ai qe asht pothujse i pamujtun :wink: :wink:
Aman mas ja filloni prep me gazetarinë tesh, dhe me sa probleme ka si deg ne Shqipni, se m'bani me qa me lot :cry:

Per sa i perket ktyne transfertave shum te bujshme te lojtarve te komtares ton, calciomercato.com, qe merret me transfertat e lojtarve ne shum liga te Europs, nuk ka than gja as per interesimin e Arsenalit dhe Milanit per Canen, as per interesimin e Juves, Portos dhe Mallorcas per Kapllanin. Kto fjal u hapen para neshjes me Sllovenin.
Kush nuk knon, kush nuk kcen e KUSH NUK LUN
Ca k**** lyp n'STADIUM???

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Thu, 19 Apr 2007 , 17:52

Salihi ka ba prap nji loje te dobet te merkuren dhe skuadra e tij ka hum 2-0 ntransfert. Tash sa ndesje rresht qi salihi asht nder lojtart me noten ma te dobt pre skuadrene tij, kam frike se ta po e hum edhe vendin e titullarit ishtu si ia ka nise, kyt rradh asht largu mduket rreth minutes 70 nga fusha. Qysh se ka thane se Ried a vetem nji stacion per te ska ba ma hajr. Ishalla po e merr vedin se ka diftu ntkalumen qi din me lujt mir kur si rritet mendja e rrin me kam ntoke.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 19 Apr 2007 , 21:14

ne minuten e 62 ka dal salihi dhe ka fillu me e hup besimin e trajnerit dhe tifozerise
i don da pune mu ba ashtu sic ai mendon
i perjashtuar

Post Reply