Lajmet e fundit

Fushaj, 5 milione gjobe Dabit

Fushaj, 5 milione gjobe Dabit

Nje nate perpara ndeshjes, NK Zagreb-Vllaznia, 2-1, Dabulla i kerkoi trajnerit Josa qe te mos luante, sepse nuk e ndiente veten ne formen e tij me te mire. Ne dhomat e zhveshjes ne momentin para fillimit te takimit, zbret presidenti Fushaj, i cili kerkon te dije formacionin. Ai eshte i interesuar se perse nuk luan Dabi, dhe Josa i ka sqaruar qe, me lejen e trajnerit, mbrojtesi nuk do te futet ne fushe, sepse nuk eshte ne gjendjen e duhur fizike per ta perballuar. Fushaj ne kete moment eshte acaruar dhe i ka thene lojtarit qe eshte i pezulluar.

Dabulla: Tifozet te bejne ?arke kursimi? per gjoben time

Rezart Dabulla ka reaguar dje pas deklratates se presidentit Fushaj, duke thene: ?Une ne ndergjegjen time jam i paster. Nese une do te isha pjese e pazareve, me thoni pak pse do te kerkoja qe te mos luaja? Sepse kete presidenti s?e ka mohuar, madje trajneri me dha ?OK?-in per mosaktivizimin. A do t?i sherbeja une skuadres duke luajtur dhe duke mos qene ne formen time me te mire? Akuzat e Fushaj jane te pabaza edhe nga ana logjike. Njeri qe del hapur e thote ne te mire te skuadres ?nuk jam ne gjendje te luaj? nuk ka sesi te jete pjese e pazareve! Gjoba prej 5 milione lekesh? Ftoj gjithe popullin shkodran, per te cilin kam shume respekt edhe qe do shume futbollin, qe te paguaje gjoben time ne nje forme arke kursimi.

Dabulla: Tifozet te bejne ?arke kursimi? per gjoben time
Vllaznia, shpresat gjall? n? \

Vllaznia, shpresat gjall? n? \"Loro Bori?i\"

Ka ndodhur ajo q? d?shirohej dhe mbi t? gjitha shpresohej. Vllaznia n? Zagreb ka luajtur mir?, ka sh?nuar nj? gol, q? megjith?se nuk ka sh?rbyer p?r t\'i dh?n? barazimin ose fitoren ekipit t? Vllaznis?, ?sht? nj? hap i hedhur p?r ndeshjen e ardhshme. N? \"Loro Bori?i\", t? shtun?n q? vjen, gjith?ka ?sht? e hapur. Vet?m 1‑0 do t? mjaftonte q? kuqeblut? ta shihnin veten n? turin tjet?r t? Intertotos. Dhe nuk ?sht? pak t? p?rballesh me nj? skuad?r t? till? si Trabzonspor i Turqis?. Mbi t? gjitha, interes do t? kishte jo vet?m n? pjes?marrje, por edhe n? ndonj? t? drejt? televizive, q? do t? thoshte m? tep?r lek? n? ark?n e klubit shkodran.

Dabulla pezullohet ne Zagreb

Skena ka qene dhoma e zhveshjeve ne stadiumin e Zagrebit. Protagonistet kane qene tre. Presidneti i Vllaznise, Valter Fushaj, trajneri, Mirel Josa, dhe mbrojtesi, Rezart Dabulla. I pari ka zbritur poshte 10 minuta perpara se te filloje ndeshja dhe ka pyetur per formacionin. Disa sekonda heshtje dhe zeri i tij ka kumbur: ?perse nuk luan Dabi?!?. Trajneri Josa eshte pergjigjur aty per aty: ?Nuk luan me ?OK?-in tim, nuk ishte ne gjendjen e duhur fizike per te perballuar nje sfide te kesaj natyre?. Dhe Fushaj aty per aty ka vendosur: ?Dabulla eshte i pezulluar?!?. Me pas gjerat kane rrjedhur pak a shume ashtu si donte kampi shkodran. Dabi ka qendruar ne stolin e rerzervave, ?I pamundur? per tu futur ne fushe, nderkohe qe skuadra mbahej fort ne nje 1-2, qe prodhon shume shpresa per kualifikim.

 Dabulla pezullohet ne Zagreb
Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1

Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1

Skuadra e Vllaznise ka arritur te largohet nga Zagrebi, me nje humbje minimale. Shkodranet kane humbur 1-2 dhe goli I Arlind Nores eshte nje ndihme e madhe ne rrugen drejt kualifikimit. Skuadra e Joses, kaloi ne avantazh qe ne minuten e dyte, pas nje goli te shenuar nga gjirokastriti Arlind Nora, firmosja e muajit te fundit per Vllaznine. Vendasit, me pas shtuan presionin duke shenuar dy here, nga nje gol ne cdo pjese loje ( ne te njejten minute). Me pare me Nadarevica ne minuten e 18-te dhe me pas nga Labudovi? ne pjesen e dyte, po ne minuten e 18-te, te kesaj pjese duke vendosur rezultatin perfundimtar.

Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?

Kane patur probleme kuqeblute e Vllaznise, ende pa nisur rrugetimin e tyre drejt Zagrebit, ku neser do te luajne ndeshjen e pare te Kupes Intertoto. Ishte programuar per t?u nisur ne oren 16:30, por autobusi me kuqeblute e Vllaznise ka lene qendren e qytetit vetem 18:15. Vonesa i ka shqetesuar jo pak futbollistet, pasi neser, ne 17:30 do te ndeshen ne kryeqytetin kroat me NK Zagreb. Nga sa u informuam, kjo vonese u shkaktua sepse vizat kroate, ne ambasaden ne Tirane, ishin marre po dje

Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?