Te ndryshme

Atmosferë para Tiranës, 5 autobusë për tifozët e Vllaznisë

I pari ka qenė kėngėtari i mirėnjohur Bujar Qamili qė do tė vėrė nė dispozicion dy autobusė pėr tifozėt shkodranė. Ai qė njihet edhe si njeriu qė i ka dedikuar dy kėngė Vllaznisė, pikėrisht nė vitet 1998 dhe 2001, kur ajo shpallej kampione "Loja" ėshtė zgjeruar dhe i gatshėm pėr tė bėrė kėtė gjė me njė tjetėr autobus ėshtė shprehur edhe presidenti i ekipit tė futbollit tė femrave tė Vllaznisė, Lazer Matija, i cili edhe herė tė tjera ka qenė shumė dashamirės nė sponsorizime tė tilla

Atmosferė para Tiranės, 5 autobusė pėr tifozėt e Vllaznisė
Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund tė luaje ne Puke

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund tė luaje ne Puke

Ideja e zhvillimit tė ndeshjes sė vlefshme pėr javėn e tretė tė kampionatit mes Vllaznisė dhe Partizanit nė stadiumin e qytetit tė Lezhės ka rėnė poshtė. Arsyeja ėshtė se kėtė gjė nuk e kanė lejuar drejtuesit e klubit tė Besėlidhjes dhe konkretisht presidenti Gjokė Noka. Diēka absurde, megjithatė, kjo ėshtė ajo qė ka ndodhur.

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes në Reshit Rusi

Fotot e tregojnė qartė ndryshimin edhe nė kėtė aspekt dhe, tashmė, ēdo gjė duket gati pėr inspektimin e fundit tė pėrfaqėsuesve tė FSHF-sė, qė do tė japin OK-in pėr liēensimin e saj. Dy kushtet e para u realizuan shpejt, por problemi doli te shtrimi i rrugės. Gjėrat u vonuan, megjithatė, me ndėrhyrjen e fundit tė bashkisė dhe klubit, paraditen e sotme edhe kjo kėrkesė u realizua.

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes nė Reshit Rusi
FSHF INSPEKTON

FSHF INSPEKTON "RESHIT RUSIN". LIĒENSIMI SHUME AFER

Mesditen e sotme kane qene ne Shkoder per te inspektuar punimet e bera ne fushen sportive "Reshit Rusi" perfaqesuesit e FSHF-se Lysien Nurishmi dhe Klejdi Tomorri. Ata kane mbetur te kenaqur nga punimet e bera megjithate kane lene edhe dy-tre detyra per t'u realizuar ne ditet ne vijim, detyra keto qe do te realizohen nga klubi jone.

Vllaznia pret FSHF-në për liçensimin e fushës “Reshit Rusi”

Ky lajm konfirmohet nga vetė klubi kuqeblu, i cili duket i vendosur pėr t'i shkuar deri nė fund kėrkesės sė bėrė, qė t’i luajė ndeshjet e para tė kampionatit tė ri nė kėtė fushė sportive.Nė rast tė kundėrt, ata do tė jenė tė detyruar tė gjejnė "strehė" tjetėr, derisa tė ndėrtohet pėrfundimisht stadiumi "Loro Boriēi", ashtu siē bėnė edhe nė fundin e sezonit tė kaluar, kur zhvilluan disa takime larg Shkodrės. Detyrat e lėna mė parė nga pėrfaqėsues tė Federatės Shqiptare tė Futbollit, nė inspektimin qė i kanė bėrė fushės sportive “Reshit Rusi”, janė pėrmbushur tė gjitha. Pėr kėtė arsye, brenda kėsaj jave pritet njė tjetėr ardhje e tyre nė Shkodėr, pėr tė parė tashmė ndryshimet e bėra. Ky lajm konfirmohet nga vetė klubi kuqeblu, i cili duket i vendosur pėr t’i shkuar deri nė fund kėrkesės sė bėrė, qė t’i luajė ndeshjet e para tė kampionatit tė ri nė kėtė fushė sportive.

Vllaznia pret FSHF-nė pėr liēensimin e fushės “Reshit Rusi”