Te ndryshme

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukën për

Kryebashkiakja Ademi drekon me Dukën për "Loro Boriçin"

Një takim i tillë ka qenë i shumëpritur, sepse palët po dialogonin vetëm në distancë, madje kjo u duk se u kthye edhe një problematikë jo të vogël mes palëve sa i takon kontratës që duhet firmosur për stadiumin "Loro Boriçi" "Dreka" të tilla sigurisht që ia vlejnë nganjëherë, për më tepër që bëhet fjalë për një investim shumë të rëndësishëm për qytetin e Shkodrës

Bashkia Shkodër garanton futbollistët për rrogat

Në mungesë të kryebashkiakes Ademi, që ndodhet jashtë vendit për arsye pune, ka qenë kryetari i Këshillit Bashkiak, Xhemal Bushati, ai që ka mbërritur në fushën e stërvitjes së ekipit “Ju siguroj që mbledhja e radhës do të zhvillohet maksimumi deri të hënën dhe në të do të kalojë fondi i parashikuar për rrogat tuaja. Për këtë duhet të besoni te fjala ime, por edhe te korrektesa që bashkia ka treguar më parë për ju"

Bashkia Shkodër garanton futbollistët për rrogat

Atmosferë para Tiranës, 5 autobusë për tifozët e Vllaznisë

I pari ka qenë këngëtari i mirënjohur Bujar Qamili që do të vërë në dispozicion dy autobusë për tifozët shkodranë. Ai që njihet edhe si njeriu që i ka dedikuar dy këngë Vllaznisë, pikërisht në vitet 1998 dhe 2001, kur ajo shpallej kampione "Loja" është zgjeruar dhe i gatshëm për të bërë këtë gjë me një tjetër autobus është shprehur edhe presidenti i ekipit të futbollit të femrave të Vllaznisë, Lazer Matija, i cili edhe herë të tjera ka qenë shumë dashamirës në sponsorizime të tilla

Atmosferë para Tiranës, 5 autobusë për tifozët e Vllaznisë
Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund të luaje ne Puke

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund të luaje ne Puke

Ideja e zhvillimit të ndeshjes së vlefshme për javën e tretë të kampionatit mes Vllaznisë dhe Partizanit në stadiumin e qytetit të Lezhës ka rënë poshtë. Arsyeja është se këtë gjë nuk e kanë lejuar drejtuesit e klubit të Besëlidhjes dhe konkretisht presidenti Gjokë Noka. Diçka absurde, megjithatë, kjo është ajo që ka ndodhur.

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes në Reshit Rusi

Fotot e tregojnë qartë ndryshimin edhe në këtë aspekt dhe, tashmë, çdo gjë duket gati për inspektimin e fundit të përfaqësuesve të FSHF-së, që do të japin OK-in për liçensimin e saj. Dy kushtet e para u realizuan shpejt, por problemi doli te shtrimi i rrugës. Gjërat u vonuan, megjithatë, me ndërhyrjen e fundit të bashkisë dhe klubit, paraditen e sotme edhe kjo kërkesë u realizua.

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes në Reshit Rusi