Te ndryshme

Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Bashkia Shkodėr garanton futbollistėt pėr rrogat

Nė mungesė tė kryebashkiakes Ademi, qė ndodhet jashtė vendit pėr arsye pune, ka qenė kryetari i Kėshillit Bashkiak, Xhemal Bushati, ai qė ka mbėrritur nė fushėn e stėrvitjes sė ekipit “Ju siguroj qė mbledhja e radhės do tė zhvillohet maksimumi deri tė hėnėn dhe nė tė do tė kalojė fondi i parashikuar pėr rrogat tuaja. Pėr kėtė duhet tė besoni te fjala ime, por edhe te korrektesa qė bashkia ka treguar mė parė pėr ju"

Atmosferė para Tiranės, 5 autobusė pėr tifozėt e Vllaznisė

Atmosferė para Tiranės, 5 autobusė pėr tifozėt e Vllaznisė

I pari ka qenė kėngėtari i mirėnjohur Bujar Qamili qė do tė vėrė nė dispozicion dy autobusė pėr tifozėt shkodranė. Ai qė njihet edhe si njeriu qė i ka dedikuar dy kėngė Vllaznisė, pikėrisht nė vitet 1998 dhe 2001, kur ajo shpallej kampione "Loja" ėshtė zgjeruar dhe i gatshėm pėr tė bėrė kėtė gjė me njė tjetėr autobus ėshtė shprehur edhe presidenti i ekipit tė futbollit tė femrave tė Vllaznisė, Lazer Matija, i cili edhe herė tė tjera ka qenė shumė dashamirės nė sponsorizime tė tilla

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund të luaje ne Puke

Ideja e zhvillimit tė ndeshjes sė vlefshme pėr javėn e tretė tė kampionatit mes Vllaznisė dhe Partizanit nė stadiumin e qytetit tė Lezhės ka rėnė poshtė. Arsyeja ėshtė se kėtė gjė nuk e kanė lejuar drejtuesit e klubit tė Besėlidhjes dhe konkretisht presidenti Gjokė Noka. Diēka absurde, megjithatė, kjo ėshtė ajo qė ka ndodhur.

Lezha nuk hap dyert, Vllaznia mund tė luaje ne Puke
Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes nė Reshit Rusi

Shtrohet edhe rruga, Vllaznia drejt luajtjes nė Reshit Rusi

Fotot e tregojnė qartė ndryshimin edhe nė kėtė aspekt dhe, tashmė, ēdo gjė duket gati pėr inspektimin e fundit tė pėrfaqėsuesve tė FSHF-sė, qė do tė japin OK-in pėr liēensimin e saj. Dy kushtet e para u realizuan shpejt, por problemi doli te shtrimi i rrugės. Gjėrat u vonuan, megjithatė, me ndėrhyrjen e fundit tė bashkisė dhe klubit, paraditen e sotme edhe kjo kėrkesė u realizua.

FSHF INSPEKTON "RESHIT RUSIN". LIÇENSIMI SHUME AFER

Mesditen e sotme kane qene ne Shkoder per te inspektuar punimet e bera ne fushen sportive "Reshit Rusi" perfaqesuesit e FSHF-se Lysien Nurishmi dhe Klejdi Tomorri. Ata kane mbetur te kenaqur nga punimet e bera megjithate kane lene edhe dy-tre detyra per t'u realizuar ne ditet ne vijim, detyra keto qe do te realizohen nga klubi jone.

FSHF INSPEKTON