Te ndryshme

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Federata kohë më parë udhëzoi drejtuesit e klubit shkodran për të bërë disa investime, në mënyrë që t'ua licensonte këtë fushë, por tashmë nuk u kthen përgjigje Deri në orët e vona të mbrëmjes të së hënës, nga zyrat e këtij institucioni nuk kanë marrë asnjë përgjigje. Ndoshta drejtuesit e saj kanë qenë të zëna me ndeshjet e ekipeve kombëtare

Grima-lojtarëve: Duhet më shumë harmoni!

Tre malazezët i sheh duke qëndruar shumicën e kohës sëbashku, po ashtu edhe Sozën me Martinez, tre kosovarët po ashtu bashkë e të njëjtën gjë edhe Haxhibuliç me Kdouh Njeriu që drejton kuqeblutë i ka kërkuar ditët e fundit kapitenit Shtubina dhe përmes tij, gjithë të tjerëve, të jenë më të lidhur me njëri-tjetrin

Grima-lojtarëve: Duhet më shumë harmoni!

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bëhet me lekë

Nisur nga kjo, mëngjesin e sotëm të gjithë futbollistët janë grumbulluar para zyrës së Prefektit, me idenë e zgjidhjes së kësaj çështjeje, por nga sa merret vesh, nuk ka qenë fare e nevojshme, sepse Radovani e ka firmosur atë shkresë në orët e vona të pasdites së djeshme. Me të marrë vesh këtë lajm, futbollistët kanë marrë frymë lehtësisht, ndërkohë që shkresa e firmosur nga Prefekti më pas ka kaluar në Bashki. Kjo e fundit do të kalojë fondin prej 193 milionë lekësh të vjetra te Thesari dhe prej tij, në llogarinë e klubit “Vllaznia”.

Firmos Prefekti Radovani, Vllaznia bëhet me lekë
Vllaznia, bëhet gati shitjet e aksioneve

Vllaznia, bëhet gati shitjet e aksioneve

Bashkia Shkodër është në përgatitjet e fundit të dokumentacionit të privatizimit, ndërsa blerësit pritet të jenë një numër i madh akisonierësh. Nismë e ka marrë përsipër specialisti i investimeve dhe ekspert i ndërmarrjeve dhe kompanive në krizë Ylli Pashuku, i cili është në negociata me kryebashkiaken Ademi

Lutfi Nuri sponsorizon udhëtimin e Vllaznisë drejt Korçës

Për fatin e mirë, Vllaznia ka miq kudo dhe një nga më të veçantët është Lut Nuri, miku i madh i Shkodrës, i Vllaznisë dhe miku im i madh. Ai, duke lexuar nëpër gazeta vështirësitë e mëdha që po kalojmë, na ka telefonuar, duke na thënë se do të marrë përsipër udhëtimin e skuadrës drejt Korçës një ditë përpara. Lutfi Nuri medohet të ketë marrë përsipër të gjitha shpenzimet e udhëtimin të skuadrës shkodrane dhe akomodimin e saj në qytetin juglindor. Lajmi është konfirmuar nga drejtori teknik dhe trajneri i Vllaznisë, Armir Grima.

Lutfi Nuri sponsorizon udhëtimin e Vllaznisë drejt Korçës