Te ndryshme

Cungu: Nuk jam kėtu pėr seleksionime, s'ka lojtarė me miq

Cungu: Nuk jam kėtu pėr seleksionime, s'ka lojtarė me miq

Ne kėtu do tė jemi, askujt nuk do t'i mbesė peng qė nuk u provua, por po jua them edhe njėherė: mos u mundoni kot tė futni miq, sepse nuk shkoni askund kėshtu. Nė fund tė stėrvitjes, unė do t'u jap drejtuesve tė klubit listėn me lojtarėt qė dua tė kem nė dispozicion, tė tjerėt tė vazhdojnė tė stėrviten aty ku janė stėrvitur mė parė

Bashkia Shkodėr-FSHF, miratohet marrėveshja pėr stadiumin

Bashkia Shkodėr-FSHF, miratohet marrėveshja pėr stadiumin

Ėshtė miratuar sot me marrėveshje tė plotė nė Kėshillin e Bashkisė Shkodėr, akt-marrėveshja e hartuar nga Federata Shqiptare e Futbollit nė lidhje me impiantin “Loro Boriēi” FSHF do tė pėrdorė kėtė stadium pėr 20 vite, pėr ndeshjet ndėrkombėtare tė tė gjitha ekipeve Kombėtare, sikurse dhe tė klubeve shqiptare qė marrin pjesė nė Kupat e Europės, apo dhe pėr ndeshjet finale tė Kupės sė Shqipėrisė dhe Superkupės

Vllaznia, testi i “Reshit Rusit” kalon me sukses

Vllaznia, testi i “Reshit Rusit” kalon me sukses

Drejtuesit e klubit shkodran i kishin marrė tė gjitha masat pėr kėtė takim dhe, pėr kėtė arsye, asgjė nuk ka ēaluar. Edhe delegati i FSHF-sė, Denis Bastari, ka dhėnė vlerėsimin pozitiv pėr organizimin e ndeshjes. Tė gjitha kėto ēojnė drejt asaj qė Vllaznia tė vazhdojė t'i luajė ndeshjet e saj nė kėtė fushė

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos

Federata kohė mė parė udhėzoi drejtuesit e klubit shkodran pėr tė bėrė disa investime, nė mėnyrė qė t'ua licensonte kėtė fushė, por tashmė nuk u kthen pėrgjigje Deri nė orėt e vona tė mbrėmjes tė sė hėnės, nga zyrat e kėtij institucioni nuk kanė marrė asnjė pėrgjigje. Ndoshta drejtuesit e saj kanė qenė tė zėna me ndeshjet e ekipeve kombėtare

Vllaznia-Teuta ende pa stadium, FSHF nuk vendos