Superliga

Cungu: Kur t’i vijnë mendtë Vllaznisë, do të jetë vonë!

Cungu: Kur t’i vijnë mendtë Vllaznisë, do të jetë vonë!

“Situata dramatike pas kësaj humbjeje? Normalisht, nuk është situatë e mirë. Në fund të fundit rezultatet e ndeshjeve të javëve të para të Vllaznisë nuk të lënë shumë për komente. Kemi bërë gabime në fushën tonë, në dy ndeshje kemi marrë dy pikë, shumë pak. Në shtëpi çdo ekip bën maksimalen. Ne i kemi marrë pak lehtë këto gjëra, duke u treguar altruistë. Po nuk djersite, nuk vijnë pikët në futboll. Ndeshja e sotme ishte jo e mirë për ne. Më parë kemi dominuar me lojë, porn a ka munguar goli. Në një moment të vetëm ua kemi dhuruar golat kundërshtarëve. Sot, 45 minutat e para ishin të mira, me dy raste të pastra shënimi, ndërsa në pjesën e dytë shumë keq. Nëse deri dje jemi justfikuar me ekipin e ri, të papjekur, sot nuk ka vend për këtë. Kemi lojtarë që duhet të marrin përgjegjësi më tepër. Po të rrish mbrapa, pa dalë asnjëherë nga zona jonë në pjesën e dytë, do të pësosh, paksa edhe me ndihmën e arbitrit. Ekipi ka prodhuar lojë, në pjesën e parë sot, por sidomos në ndeshjet e tjera, por shpërdoron shumë. Edhe presioni psikologjik po e bën të vetën.

Vllaznia barazon me Flamurtarin

Vllaznia nuk ka arritur te shkoje me shume se sa nje barazim perballe Flamurtarit te Vlores. Goli i shpejte i Bushiç ne minuten e 17 eshte barazuar me penallti nga Gocaj ne minuten e 3-te shtese te pjeses se pare nga Gocaj.

Vllaznia barazon me Flamurtarin

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PËR VLLAZNINË

Erjon Vucaj është zyrtarisht futbollist I Vllaznisë. Ai ka firmosur mesditën e sotme kontratën me drejtuesit e klubit dhe kësisoj bëhet blerja e pestë e skuadrës tonë në merkaton e kësaj vere. Mesfushori I talentuar shkodran ka qenë në bisedime prej dy ditësh me drejtuesit e klubit dhe gjithçka ka përfunduar sot teksa ka gjetur akordin që është shoqëruar edhe me hedhjen e firmës në kontratë. Në këtë mënyrë, 26 vjeçari do t’I bashkohet menjehere skuadrës në stërvitje. Ky padyshim që është një përforcim shumë I rëndësishëm për trajnerin Armando Cungu nisur nga vlerat sportive që ai posedon.

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PËR VLLAZNINË
Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninë

Rinovon Gocaj, Edon Hasani firmos me Vllazninë

Merr fund odeiseja e Edon Hasanit, pas mbylljes së kontratës me Kukësin, para mbarimit të sezonit të shkuar futbollistik. Emri i tij u përmend te Partizani në merkaton e kësaj vere, madje pati një takim të mesfushorit shkodran me presidentin Gazmend Demi, por trajneri i ri i të kuqve, Mark Iuliano, vendosi veton, duke mos e preferuar në projektin e tij.