Superliga

Vllaznia humbet 3-2 kunder Luftetarit

Vllaznia humbet 3-2 kunder Luftetarit

Shumë thjeshtë dhe në një festival golash Luftëtari ka arritur që të marrë 3 pikët përballë kuqebluve. Në momentin më të mirë të ekipit shkodran dhe pas një sërë rezultatesh pozitive vjen Luftëtari që prish ecurinë e ndeshjeve të fundit.

 Vllaznia “blindohet” para Laçit

Vllaznia “blindohet” para Laçit

Mesjava e kthen në transfertë Vllazninë, pasi shkodranët udhëtojnë drejt Laçit për t’u përballur me vendasit. Në atë ndeshje kuqeblutë do të jenë të plotë, teksa në dispozicion të Cungut do të jenë edhe lojtarët që ishin të pezulluar me kartonë.

Cungu: I kenaqur me fitoren por duhet te kerkojme me shume

Tranjeri i Vllaznise Armando Cungu, pas fitores me rezultatin e paster 3-0 kunder ekipit te Korabit, ne intervisten per Super Sport eshte shprehur entuziast per fitoren e arritur. Por nga ana tjeter ai ka kerkuar qe lojtaret e Vllaznise duhet te kerkojne me shume nga vetja ne menyre qe te arrijne edhe fitore te tjera.

Cungu: I kenaqur me fitoren por duhet te kerkojme me shume

Marku: Vllaznia per fitore ne Vlore

Vllaznia bën të qarta objektivat, teksa ndaj Flamurtarit rezultati i vetëm që kërkohet është fitorja. Kuqeblutë do të ishin të kënaqur edhe me barazimin, por synim kanë tri pikët. Ambiciet në prag të kësaj përballjeje i bëri të ditura futbollisti Antonio Marku, i cili shprehet se Vllaznia ka një besim në vetvete për një fitore në Vlorë.

Marku: Vllaznia per fitore ne Vlore