Superliga

Cungu: Nëse tregohemi seriozë, mund ti marrim pikë Partizanit

Cungu: Nëse tregohemi seriozë, mund ti marrim pikë Partizanit

Humbja me Teutën duket se është lënë pas në kampin shkodran. Skuadra tashmë e ka mendjen te takimi i radhës, që do ta luajë nesër në kryeqytet, ndaj Partizanit. Trajneri Armando Cungu në konferencën e zakonshme për shtyp, një ditë para ndeshjes, e ka vlerësuar shumë kundërshtarin, por nga ana tjetër ka lënë të kuptojë se nuk do ishte çudi nëse Vllaznia do merrte pikë. "Shpresoj që ndeshja me Teutën të ketë qenë një gabim elementar i yni dhe natyrshëm që ka qenë një nervozizëm i ligjshëm për paraqitjen e dobët që bëmë, por atë tashmë nuk mund ta kthejmë më pas. Duhet të shohim përpara, sepse kemi një ndeshje shumë të vështirë, atë me Partizanin, i cili është një ekip pretendent për titull, me shumë kualitete dhe me shumë cilësi brenda.

Vrapi: Durrsakët janë të rrezikshëm, por Vllaznia nuk i fal më!

Ndeshja Vllaznia-Teuta do të nisë në orën 16:00 dhe shkodranët do të kërkojnë marrjen e fitores së pare, këtë sezon, ndaj durrsakëve, që i kanë mundur plot tri herë. Nuk mund të themi se jemi në pozita komode, përderisa matematika na konsideron sërish të rrezikuar, për këtë arsye duhet të tentojmë të marrim pikë në çdo ndeshje.

Vrapi: Durrsakët janë të rrezikshëm, por Vllaznia nuk i fal më!
Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të

Fiton ndaj Bylisit, Vllaznia nis garën për vendin e 6-të

Është mbyllur me fitoren e shkodranëve 1-0 ndeshja e vlefshme për javën e 27-të mes Bylisit dhe Vllaznisë Ka vendosur goli i realizuar nga Kalaja në minutën e 9', për të regjistruar fitoren e tretë radhazi për kuqeblutë që ndodhen vetëm 1 pikë larg vendit të gjashtë Ballshiotët regjistrojnë humbjen e tretë në pesë ndeshjet e fundit, duke mbetur në vend të nëntë, dy pikë më pak se Flamurtari i vendit të tetë

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit

Më së shumti, ky numër i madh golash ka shërbyer për t'u dhënë gjashtë pikë atyre, me të cilat kanë krijuar njëfarë shkëputjeje nga Flamurtari dhe Bylis. Ky "shpërthim" i skuadrës shkodrane në fakt ka bërë përshtypje, sepse në 24 javë kampionat, ajo kishte shënuar gjithsej 20 gola. Ndërsa në dy javët e fundit, 7 gola.

Vllaznia rigjen golin. Shtatë të tillë në dy ndeshjet e fundit
Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Cungu: Nuk kemi siguruar akoma asgjë

Trajneri i Vllaznisë vlerëson fitoren e arritur ndaj Tiranës, por kërkon të mbajë ekipin me këmbë në tokë, sa i përket luftës për mbijetesë "Sikurse e kam thënë edhe pas ndeshjes ndaj Skënderbeut, kemi arritur një fitore, por nuk kemi siguruar asgjë më shumë"