Superliga

Java 17: Tirana 0-0 Vllaznia

Java 17: Tirana 0-0 Vllaznia

Vllaznia merr nje pike me shume vlera kunder Tiranes. Për të tretën sfidë radhazi në "Selman Stërmasi", bardheblutë nuk arrijnë të marrin një fitore. Një pikë që i bën shumë punë shkodranëve, por penalizon jo pak Tiranën, e cila në rast se do të merrte tri pikët do të shkonte e 3-ta në renditje, duke parë se Kukësi dhe Teuta, u ndalën po ashtu në ndeshjet e tyre.

Martini: Situatë e keqe, por Vllaznia s’duhet të dorëzohet

Kjo e keqe që i ka ardhur Vllaznisë duhet të çojë në këmbë shumë njerëz, duke filluar që nga drejtuesit, futbollistët, trajnerët, stafin teknik, bashkinë, që është më kryesorja, biznesmenët e Shkodrës, sepse është një situatë vërtetë alarmante. Asnjë shkodran nuk e ka pritur dhe menduar se mund të ishim në këtë pikë. Nuk duhet të qajmë se jemi të fundit në renditje, por të shohim përpara. Lojtarët të mos e ulin tempin, por të vazhdojnë të punojnë, sepse gjërat duhet të vijnë duke u rregulluar. Kurrsesi nuk duhet dorëzuar dhe të luftojmë për t'i ikur sa më parë fundit të renditjes

Martini: Situatë e keqe, por Vllaznia s’duhet të dorëzohet