Lajmet e fundit

Vllaznia shet Hakajn, ja marrėveshja

Vllaznia shet Hakajn, ja marrėveshja

Esin Hakaj do tė jetė pjesė e Partizanit sezonin e ardhshėm, teksa lajmin e ka bėrė tė ditur klubi shkodran me anė njė njoftimi nė faqen zyrtare nė rrjetin social “Facebook”. Kjo lėvizje ėshtė kryer pas ngulmimit tė vetė lojtarit pėr t’u larguar, ndėrkohė Partizani ka paguar pėr kartonin e lojtarit, si dhe ne rast shitjeje Vllaznia do tė pėrfitojė 50% tė vlerės sė rishitjes sė kartonit tė mbrojtėsit 19 vjeēar.

Vllaznia, nisin bisedimet për rinovimin e titullarëve

Nė zyrat e klubit dje kanė qenė tė pranishėm dy mbrojtėsit, Stefan Cicmil dhe Endri Vrapi. Administratori Gjyrezi mėsohet tė ketė dėgjuar pėr kėrkesat financiare tė tyre Kėto bisedime, qė drejtuesit e klubit kanė nisur, kanė tė bėjnė me zbatimin e njė liste, qė trajneri Cungu ka bėrė dhe prandaj po mundohen qė ajo tė zbatohet.

Vllaznia, nisin bisedimet pėr rinovimin e titullarėve
Vllaznia, pasdite nė Bashki hidhen piketat pėr tė ardhmen

Vllaznia, pasdite nė Bashki hidhen piketat pėr tė ardhmen

Nė kėtė takim do tė mėsohet pėrfundimisht e ardhmja e trajnerit Cungu, teksa ai pritet t'i thotė "po" ofertės sė drejuesve tė klubit, pėr ta vazhduar projektin qė ka nisur. Tė gjitha financat, tė cilat duhen pėr kėtė sezon, do tė pėrballohen vetėm nga Bashkia e Shkodrės. Tė paktėn kėshtu ėshtė deri mė tani, sepse rrugės mund tė ketė edhe zhvillime tė tjera.

Një takim ndryshon situatën te Vllaznia

Vetėm 24 orė pas "alarmit" tė Armando Cungut, i cili tha se ishte gati tė linte drejtimin e Vllaznisė, gjėrat kanė ndryshuar tėrėsisht nė kampin kuqeblu. Ka mjaftuar ai takim i munguar dhe i paralajmėruar ditė mė parė mes kreut tė Bashkisė Shkodėr, Voltana Ademi dhe teknikut Cungu, qė situata tė ndryshonte tėrėsisht. Deklaratat publike qė pėrcillnin shqetėsimin e trajnerit shkodran Armando Cungu rreth sė ardhmes sė Vllaznisė kanė bėrė qė numri njė i qytetit tė "lėvizė" nga vendi. Edhe pse axhenda e kryebashkiakes Ademi, njėherazi edhe presidente e Vllaznisė, vazhdonte tė ishte e ngarkuar nė njė program tė ngjeshur pune, duke konstatuar se situata te Vllaznia mund tė pėsonte ndonjė devijim nga projektet e hartuara nė fillim tė vitit, ka gjetur mundėsinė qė tė takojė teknikun Cungu.

Njė takim ndryshon situatėn te Vllaznia