Lajmet e fundit

Vllaznia i jep lejekalimin Hasanit dhe i merr miliona lekë

Vllaznia i jep lejekalimin Hasanit dhe i merr miliona lekë

Edon Hasani ka arritur më në fund akordin me drejtuesit e Vllaznisë që t?i japin lejekalimin për të luajtur në Iran, ku ka firmosur te skuadra e Sepahanit për një vit e gjysmë dhe do të përfitojë 100 mijë euro në sezon. Por, pengesë për një transferim të tillë ishte bërë klubi shkodran me të cilin Hasani ka një kontratë. Mesfushori ishte një nga lojtarët më të paguar te kuqeblutë, pasi përfitonte një pagë prej 4 milion lekësh në muaj.

Buxheti i bashkisë, 550 milionë lekë shkojnë për Vllazninë

Ka nisur prej gati 3 orësh mbledhja e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, e cila ka rezultuar shumë e rëndësishme edhe për Vllazninë, sepse një nga pikat e rendit të ditës ka qenë edhe ajo e miratimit të buxhetit të saj për vitin 2018. Rrjedhimisht, edhe i buxhetit të futbollit. Burime pranë këshilltarëve bëjnë të ditur për ?shkodrasport.com? se institucioni i pushtetit lokal ka planifikuar për vitin e ardhshëm një shumë prej 550 milionë lekësh të vjetra. Nuk dihet nëse është e mjaftueshme apo jo kjo shumë, megjithatë aq është planifikuar. Tashmë mbetet vetëm miratimi i buxhetit të bashkisë, rrjedhimisht edhe ai për Vllazninë, me të cilin do të zgjidhen jo pak probleme.

Buxheti i bashkisë, 550 milionë lekë shkojnë për Vllazninë
Ribaj: Shpresoj të mos ndalem më, e ndjejmë rrezikun...

Ribaj: Shpresoj të mos ndalem më, e ndjejmë rrezikun...

Andi Ribaj gjeti golin e parë sezonal në takimin e sotëm me Kamzën ndërsa Vllaznia regjistroi fitoren e parë me tre gola. Sulmuesi fierak u shfaq i kënaqur për golin dhe suksesin e skuadrës në intervistën e dhënë për “Super Sport”, teksa theksoi se kuqeblutë kanë kualitete brenda dhe do të ngjiten shpejtë në klasifikim.