0

Cungu i kėnaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi

Cungu i kėnaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi

Trajneri i Vllaznisė, Armando Cungu, ka mbetur mjaft i kėnaqur nga fitorja nė Fier ndaj Lushnjes, edhe pse e pranon se nuk ka vend pėr entuziazėm tė tepruar: “Jam i kėnaqur nga fitorja, por kjo nuk do tė thotė qė bėmė gjithēka e mirė. Mesfusha ėshtė shumė mirė, kemi bėrė afrime cilėsore, por e pranoj qė na mungon njė sulmues goli dhe nuk krijuam shumė raste. Kemi kėrkuar sulmues gjithė verėn, por disa lojtarė na kanė refuzuar ose na kanė dalė fjale. Shkurtaj? Po, ėshtė njė prej lojtarėve qė nuk e pranoi ofertėn tonė dhe ende nuk e di arsyen”.

Cungu: Minimalisht Vllaznia duhet të renditet në mesin e tabelës

Nė prag tė sezonit tė ri, trajneri Armando Cungu ka dalė nė njė konferencė pėr shtyp ku ka folur pėr ndeshjen e parė tė kampionatit por edhe pėr objektivat sezonalė. Merkatoja e zhvilluar ka qenė mendoj pozitive dhe pėrgjithėsisht jam i kėnaqur me lėvizjet e bėra ndonėse nuk jemi tė plotėsuar nė tė gjithė repartet. Sidomos nė mesfushė kemi marrė njė fytyrė tjetėr dhe shpresoj qė tė bėjmė njė paraqitje ashtu si duhet.

Cungu: Minimalisht Vllaznia duhet tė renditet nė mesin e tabelės
Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj

Vllaznia firmos edhe me sulmuesin Andi Ribaj

Orėt e fundit tė merkatos sė kampionatit shqiptar kanė sjellė njė tjetėr futbollist tek Vllaznia. Bėhet fjalė pėr sulmuesin 27-vjeēar, Andi Ribaj. Ai ka mbėrritur nė Shkodėr pasditen e sė martės dhe ka mbyllur gjithēka sa i takon marrėveshjes me drejtuesit e klubit, duke hedhur mė pas edhe firmėn nė kontratė.

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PËR VLLAZNINË

Erjon Vucaj ėshtė zyrtarisht futbollist I Vllaznisė. Ai ka firmosur mesditėn e sotme kontratėn me drejtuesit e klubit dhe kėsisoj bėhet blerja e pestė e skuadrės tonė nė merkaton e kėsaj vere. Mesfushori I talentuar shkodran ka qenė nė bisedime prej dy ditėsh me drejtuesit e klubit dhe gjithēka ka pėrfunduar sot teksa ka gjetur akordin qė ėshtė shoqėruar edhe me hedhjen e firmės nė kontratė. Nė kėtė mėnyrė, 26 vjeēari do t’I bashkohet menjehere skuadrės nė stėrvitje. Ky padyshim qė ėshtė njė pėrforcim shumė I rėndėsishėm pėr trajnerin Armando Cungu nisur nga vlerat sportive qė ai posedon.

ZYRTARE: ERJON VUCAJ FIRMOS PĖR VLLAZNINĖ