Vllaznia prej vitesh po lëngon dhe kjo situatë në Shkodër nuk është se pranohet lehtësisht. Ky sezon nisi me fitore, por ato tre pikë të marra me Lushnjen janë pasuar vetëm nga dy të tjera në shtatë ndeshje, tregues i qartë i krizës. Kjo bëri që pas humbjes në Kamzë të dorëhiqej trajneri Armando Cungu, ndërkohë që tekniku shkodran u pasua nga Ernest Gjoka, që vjet u shpall kampion me Kukësin.
isja ishte jo e mirë, pasi n ë Shkodër ishte Partizani që erdhi dhe mori tre pikët një ditë më parë. Në stadium nuk ishin sërish Vllaznit Ultras, por nuk mungoi një mesazh prej tyre dhe që shigjezëton Bashkinë: “Vllazni historike, peng i kësaj politike”.

Minuta90

Komentet