Lajmet nga Vllaznia

Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri

Josa: 6 muaj? S\'kam vrare njeri

Trajneri i Vllaznis?, Mirel Josa, ?sht? habitur nga vendimi i disiplin?s dhe ka apeluar menj?her? Vendimet e fundit t? komisionit t? disiplin?s nuk jan? pritur mir? nga ana e m? t? penalizuarit prej tyre. Mirel Josa ?sht? d?nuar t? mos drejtoj? p?r 6 muaj asnj? skuad?r, konkretisht Vllaznin?, meq? ?sht? trajneri i saj edhe p?r sezonin e ri. Arsyeja, sipas vendimit t? disiplin?s, ka t? b?j? me t?rheqjen e ekipit nga fusha e loj?s n? ndeshjen e fundit t? kampionatit me Tiran?n. Ndryshe nga sa pritej, Josa nuk ?sht? dukur shum? nervoz n? lidhje me k?t? vendim, teksa e konsideron nj? nga absurditetet e radh?s s? futbollit shqiptar.

Kuqeblute, ankesa deri ne UEFA

Per nje moment, shkodranet e kane harruar merkaton, per te cilen ishin jashte mase te interesuar, per te mesuar emrat e lojtareve te Vllaznise se re, dhe jane perqendruar ne ngjarjen me te fundit, e cila u erdhi si ?peshqesh? te merkuren, kur Dispiplinori i FSHF﷓se ka ndeshkuar keqas kampin kuqeblu, duke krijuar nje klime aspak te pelqyeshme ne radhet e tyre. Ne kete menyre, pasi jane njohur zyrtarisht permes botimit ne shtyp te vendimit te Disiplinorit, sepse nje dite me pare e kishin vetem me te thena (edhe kjo nje pike me vete, jo vetem per tifozet, por edhe per drejtuesit e klubit, te cilet shfaqin pakenaqesine qe nuk njoftohen zyrtarisht ne te tilla raste), si zakonisht ne te tilla raste, fansat jane mbledhur prane selise se Klubit te Futbollit Vllaznia, ku kane percjelle edhe pakenaqesine e tyre ne lidhje me kete ceshtje.

Kuqeblute, ankesa deri ne UEFA
Osja: Kam oferta, por respektoj Vllaznin

Osja: Kam oferta, por respektoj Vllaznin

N? sezonin q? sapo p?rfundoi ka qen? nd?r lojtar?t q? dha gjithnj? maksimumin p?r skuadr?n. Ka sakrifikuar ndoshta m? tep?r sesa duhej vet?m e vet?m q? Vllaznia t? arrinte objektivat e saj, por edhe p?r faktin se ishte kapiteni i kuqebluve dhe duhej t? ishte shembull n? fush?. Safet Osja n? t? v?rtet? gjithnj? ka qen? shembull dhe prandaj respektohet nga t? gjith?, jo vet?m n? Shkod?r, por n? gjith? Shqip?rin?. Pik?risht p?r k?t? arsye tashm? q? ?sht? hapur sezoni i merkatos, ofertat p?r mesfushorin nuk mungojn?. Ato vijn? nga ekipe q? mendohet t? jen? pretendente n? sezonin e ri, por 31-vje?ari p?r momentin i ka refuzuar.

Sina: Me pelqen Vllaznia, por pas Tiranes

Trajneri Mirel Josa e k?rkon me ngulm te Vllaznia e sezonit t? ri, sepse ia di mir? vlerat, ngaq? e ka pasur te Tirana. P?r k?t? arsye, mbrojt?si Elvis Sina ?sht? nga t? par?t n? list?n e lojtar?ve q? trajneri i kuqebluve i ka k?rkuar presidentit Fushaj p?r ta marr? n? skuad?r. Kontaktet me mbrojt?sin e djatht? kan? nisur prej koh?sh dhe sot do t? jet? radha e bisedimeve, le t? themi p?rfundimtare. Pal?t kan? kontaktuar disa her? me nj?ra‑tjetr?n dhe pik?risht n? k?t? dit? t? par? t? jav?s do t? bisedohet m? konkretisht p?r ofert?n financiare t? shkodran?ve. Vet?m pasi t? jet? b?r? e ditur ajo, Sina do t? vendos? p?r t? kthyer p?rgjigje pozitive apo negative.

Sina: Me pelqen Vllaznia, por pas Tiranes
Osja, Teli dhe Nora \

Osja, Teli dhe Nora \"prone\" e Vllaznise

Ashtu sic kishte premtuar, presidenti shkodran Valter Fushaj nuk ka vonuar te filloje e te beje realitet emrat e Vllaznise se re. Pasi ka kryer pune, me ate me kryesorin, drejtuesin e skuadres - detyre te cilen ia ka besuar serish Mirel Joses - Fushaj ka ne qender te vemendjes ?rehatimin? e atyre qe do te luajne ne fushen e lojes. Diten e hene njeshi i klubit kuqeblu ka qendruar ne kryeqytet, duke bere bisedime te njepasnjeshme me nje sere titullaresh te kampionatit shqiptarNjeshi i shkodraneve konfirmon kapitenin Osja, mbrojtesin Teli dhe gjirokastritin Nora, nderkohe qe ne mbyllje te bisedimeve jane edhe Sinani, Lici, Belisha, Sina e Tefik Osmani.

Josa: Leandron nuk e dua n? skuad

Jasht? merkatos shkodrane, q? ka filluar t? l?viz? vendit, natyrisht nuk ka si q?ndron as trajneri i Vllaznis?, Mirel Josa. Madje ?sht? ai q? ka paraqitur te presidenti Fushaj list?n me lojtar?t q? d?shiron t? ket? n? skuad?r p?r sezonin e ardhsh?m dhe numri 1 i klubit ka filluar ta ekzekutoj? at?. Por nd?rkoh? disa komente t? b?ra dy dit?t e fundit n? shtyp, duket se e kan? \"nxehur\" paksa trajnerin e kuqebluve. Pik?s?pari, Josa ka dashur t? sqaroj? se emri i brazilianit Leandro, p?r t? cilin ?sht? aluduar se e ka k?rkuar n? skuad?r, nuk b?n pjes? n? at? list?. \"Kam lexuar n? shtyp se Leandro p?lqehet nga un? dhe kam dh?n? \"ok\" in p?r ta marr?. Dua t? sqaroj se me d?shir?n time ky lojtar nuk vjen te Vllaznia.

Josa: Leandron nuk e dua n? skuad