Lajmet nga Vllaznia

Grima: \

Grima: \"Vllaznia po paguan \"napolonin\" e Tiranes\"

Zhg?njim, m?rzi dhe mbi t? gjitha d?shp?rim. Ky ishte realiteti q? mbizot?ronte dje pasdite n? st?rvitjen e ekipit t? Vllaznis?. Pasi kan? m?suar mbi vendimet e komisionit t? apelit, i cili la n? fuqi ato vendime t? dh?na nga disiplina, shkodran?t duken tep?r nervoz?. Sipas pjes?tar?ve t? k?saj skuadre, problemi nuk ?sht? se u d?nua nj? trajner, disa lojtar?, apo u dhan? disa gjoba ndaj tyre dhe klubit. Problemi ?sht? se t? gjitha ato jan? t? pabaza. K?shtu t? pakt?n pretendojn? shkodran?t, duke iu referuar edhe rregulloreve t? vet? federat?s.

Josa: Megjithate, do te jem!

Josa n? krye t? detyr?s! Ky ?sht? lajmi kryesor q? vjen nga kampi kuqeblu i Vllaznis?. Gjith?ka ?sht? m?suar pak ?aste p?rpara fillimit t? seanc?s st?rvitore t? skuadr?s shkodrane, q? edhe dje e ka zhvilluar n? stadiumin ?Loro Bori?i?. Q? Josa do t? vijonte t? drejtonte st?rvitjen, u pa q? n? momentet e para, kur ai zbriti nga makina p?rpara hyrjes s? stadiumit, i veshur me kostumin sportiv. Por pastaj, nj? vones? n? dhomat e zhveshjes me sportist?t, jo aq e zakonshme, krijoi keqkuptim te ata q? pritnin jasht?, se mos ndoshta, Josa ?sht? duke i dh?n? ?lamtumir?n? skuadr?s, p?r t?i q?ndruar k?sisoj paralajm?rimeve q? kishte l?shuar n? dit?t e m?parshme.

Josa: Megjithate, do te jem!
Josa: Denimi im absurd!

Josa: Denimi im absurd!

Ai kurre nuk ka qene nje tip problematik, madje eshte nder te paktet qe nuk konteston kurre gjyqtaret dhe qe gjithnje e gjen fajin e humbjeve te skuadra e tij dhe te vetvetja. Mirel Josa, sot pret, nese Komsioni i Apelit do te ndryshoje, apo jo, vendimin e Komisionit te Disiolines, qe e ka denuar me 6 muaj te mos drejtoje asnje skuader futbolli. Eshte i gatshem per te shpjeguar se perse ky vendim duket absurd.

Intertoto, NK Zagreb nuk ?e llogarit? Vllaznine

NK Zagreb nuk e ka shkelqimin e skuadrave te medha si Dinamo apo Hajduk i Splitit, megjithate ka te gjitha te drejtat te besoje se eshte nje skuader favorite per te fituar Intertoton dhe per te kaluar me tej ne UEFA. Trajneri, Blazevic, rrefen forcen e skuadres: ?Ne kemi kater lojtare ne perfaqesuesen e Kroacise dhe, duke perfshire edhe dy futbolliste te tjere me Bosnjen, atehere mendoj se 6 lojtare nderkombetare do te jene te mjaftueshem per te kaluar turet deri ne Kupen UEFA?. Trajneri Blazevic ka nje eksperience te madhe nderkombetare, duke e derguar Kroacine ne vendin e trete ne Kupen e Botes ne vitin 1998.

Intertoto, NK Zagreb nuk ?e llogarit? Vllaznine
Firmos Kaci, dorezohen ?D?-te

Firmos Kaci, dorezohen ?D?-te

Lista e titullareve te Vllaznise vazhdon te shtohet nga dita ne dite, kur dje ne mesdite ka hedhur firmen Albert Kaci, apo ?floriri?, sikurse e vleresojne specialistet e futbollit, kurse ne mbremje vone jane ?dorezuar? edhe Dalipi e Dabulla. Ndersa te dy ?jabanxhinjte? do te vazhdojne te luajne me te njejten fanelle, qe paten edhe nje sezon me pare, Kaci do ta ndryshoje ate qe nga dje. Shkodrani i ?vogel?, qe ka fituar ka fituar titullin kampion me Vllaznine, te njejtin sukses e ka arritur edhe me verdheblute e Elbasanit, me te cilet ka luajtur ne tre sezonet e fundit.

?Zogu?, ?rokade? me Sinanin?

Shkodranet po behen gati te presin ne gjirin e tyre nje nga emrat me te lakuar te futbollit shqiptar, Indrit Fortuzin. Dhe kjo nuk eshte nje shaka, por nje mundesi, qe ka shansin te realizohet ne ditet e ardhshme. Veshjes se tij kuqeblu i ka paraprire nje vizite miqesore te premten, edhe pse gjithcka eshte justifikuar me pjesemarrjen ne ceremonine e fejeses se Elvis Krajes, ku Fortuzi ishte i ftuari VIP. Nderkaq, ?Zogu? e ka konsumuar nje pjese te kohes, jo vetem me futbollistet shkodrane dhe stafin teknik, me ne krye Josen, por ajo qe terheq vemendjen eshte se ka pire nje ?kafe pune? edhe me presidentin e Vllaznise, Valter Fushaj.

?Zogu?, ?rokade? me Sinanin?