Lajmet nga Vllaznia

Josa-Vllaznis?: T? b?jm? kujdes n? Shkod?r!

Josa-Vllaznis?: T? b?jm? kujdes n? Shkod?r!

Rezultati i ndeshjes s? par?, p?r m? tep?r loja e zhvilluar nga ekipi i tij, e kan? ngrohur shum? Mirel Jos?n. Ai tashm? e ka p?r detyr? t? b?j? gati skuadr?n ashtu si? duhet p?r ndeshjen e kthimit, n? m?nyr? q? Vllaznia t? jet? skuadra e kualifikuar p?r n? turin tjet?r. N? Zagreb, sipas trajnerit t? kuqebluve, ekipi ka dh?n? maksimumin e tij dhe kjo n? nj?far? m?nyre e ka b?r? edhe m? tep?r entuziast at?. Ndoshta nuk e ka pritur nj? paraqitje t? till?, p?r vet? faktin se n? krahasim me kroat?t, q? ishin n? kulmin e st?rvitjes, shkodran?t kan? qen? shum? prapa n? k?t? drejtim.

Safet Osja: Te mos pesojme gol

Ndonese me perfundimin e sezonit te kaluar kishte kerkuar publikisht ta dorezonte shiritin e kapitenit, te shtunen e kaluar Vllaznia ka dale ne fushen e stadiumit te Zagrebit e rreshtuar pas Safet Osjes. Ne te vertete, problemi i shiritit eshte ?gervishtur? pak minuta perpara nisjes per ne Kroaci, kur, si me gjysme humori, tekniku Josa pati thene se ?kapitenin do ta vendosim me short?. Por, ne te vertete, ne Zagreb nje gje e tille nuk eshte diskutuar fare, ndersa Joses i eshte dashur te perballoje probleme te tjera perpara ndeshjes, keshtu qe shiriti ka mbetur ne krahun e Osjes.

Safet Osja: Te mos pesojme gol
Vllaznia: ?Dabulla?, harrohet Zagrebi

Vllaznia: ?Dabulla?, harrohet Zagrebi

Si do te vendoset fati i mbrojtesit Dabulla? Pezullimi dhe gjobitja e tij ka marre permasa te gjera ne opinionin publik shkodran dhe me gjere. Kjo ka qene edhe pika me e nxehte e dy diteve te fundit ne qytetin verior, qe ka spostuar teresisht nga vemendja takimin e kthimit me kroatet e NK Zagreb. Ne te gjithe kete mesele qe ka perfshire kampin shkodran - duhet pranuar se nuk eshte aspak pozitive per vete momentin qe kalon Vllaznia - ?rruga? duket ?pa krye?.

Fushaj: Vllaznia, nj? hap larg Trabzonsporit

Ka mbetur i k?naqur nga rezultati i takimit t? par? t? Intertotos, mbi t? gjitha p?r rezultatin e arritur, ngaq? l? vend p?r shpresa kualifikimi n? turin e dyt?. Valter Fushaj ?sht? takuar n? pragndeshjen me Zagrebin edhe me presidentin e vendit, Alfred Moisiu, dhe pik?risht ky takim duket se i ka motivuar edhe m? tep?r futbollist?t e Vllaznis? n? k?rkim t? nj? rezultati sa m? t? mir?. Pasi ka marr? vesh p?r ballafaqimin e futbollist?ve shkodran? me kroat?t e Zagrebit, Presidenti Moisiu ka ftuar n? ambientet e hotel \"West\", ku ai ishte i akomoduar, numrin nj? t? klubit t? Vllaznis?, Valter Fushaj.

Fushaj: Vllaznia, nj? hap larg Trabzonsporit
Fushaj, 5 milione gjobe Dabit

Fushaj, 5 milione gjobe Dabit

Nje nate perpara ndeshjes, NK Zagreb-Vllaznia, 2-1, Dabulla i kerkoi trajnerit Josa qe te mos luante, sepse nuk e ndiente veten ne formen e tij me te mire. Ne dhomat e zhveshjes ne momentin para fillimit te takimit, zbret presidenti Fushaj, i cili kerkon te dije formacionin. Ai eshte i interesuar se perse nuk luan Dabi, dhe Josa i ka sqaruar qe, me lejen e trajnerit, mbrojtesi nuk do te futet ne fushe, sepse nuk eshte ne gjendjen e duhur fizike per ta perballuar. Fushaj ne kete moment eshte acaruar dhe i ka thene lojtarit qe eshte i pezulluar.

Dabulla: Tifozet te bejne ?arke kursimi? per gjoben time

Rezart Dabulla ka reaguar dje pas deklratates se presidentit Fushaj, duke thene: ?Une ne ndergjegjen time jam i paster. Nese une do te isha pjese e pazareve, me thoni pak pse do te kerkoja qe te mos luaja? Sepse kete presidenti s?e ka mohuar, madje trajneri me dha ?OK?-in per mosaktivizimin. A do t?i sherbeja une skuadres duke luajtur dhe duke mos qene ne formen time me te mire? Akuzat e Fushaj jane te pabaza edhe nga ana logjike. Njeri qe del hapur e thote ne te mire te skuadres ?nuk jam ne gjendje te luaj? nuk ka sesi te jete pjese e pazareve! Gjoba prej 5 milione lekesh? Ftoj gjithe popullin shkodran, per te cilin kam shume respekt edhe qe do shume futbollin, qe te paguaje gjoben time ne nje forme arke kursimi.

Dabulla: Tifozet te bejne ?arke kursimi? per gjoben time