Lajmet nga Vllaznia

Grima: Nuk ishte faji i portiereve

Grima: Nuk ishte faji i portiereve

Gjashte golat e pesuar ne porten shkodrane, automatikisht te nxisin te mendosh, ne radhe te pare, lojen e portiereve ne kete ndeshje. Dhe, me te mberritur ne Shkoder, kemi kerkuar te dime drejtperdrejt dicka me shume nga Grima, i cili nje jave me pare u vleresua me noten me te larte per lojen e tij perballe kroateve te NK Zagreb. ?Per mendimin tim, ne pesimin e gjashte golave nuk eshte faji i portiereve?, thote Grima, duke u perpjekur te shfajesoje si veten, qe luajti vetem pjesen e pare, por edhe kolegun e ri Bishani, i cili pesoi po aq sa ai ne pjesen e dyte.

Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit

Turqit e Trabzonsporit sigurisht q? nuk i v?n? n? \'list?\' kuqeblut? e Vllaznis?, k?t? e kan? t? qart? t? gjith?, edhe vet? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane. Madje ata n? nj?far? m?nyre e shohin k?t? p?r?mim nj? gj? pozitive n? favor t? tyre, sepse do t\'i lejoj? t? luajn? lirsh?m t? diel?n. Shum?kush mendon se skuadra shqiptare do t? shkoj? thjesht p?r t? kryer formalitetin e pjes?marrjes n? k?t? takim. Por nuk mendon k?shtu trajneri i tyre, Mirel Josa, i cili para fillimit t? seanc?s st?rvitore ?sht? shfaqur shum? i bindur n? iden? e tij se nj? ndeshje futbolli nuk ?sht? e fituar ose e humbur q? p?rpara se ajo t? luhet. K?t? ai e ka b?r? t? qart? n?se Vllaznia do t? shkoj? pa objektiv n? k?t? takim.

Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit
Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Objektivi i pjes?marrjes s? kuqebluve n? Kup?n Intertoto ?sht? arritur. Kalimi i nj? turi ?sht? kaluar me sukses. Skuadra nuk ka koh? dhe mund?si t? vazhdoj? p?r m? tej. Themi k?shtu, sepse kalimi i nj? turi tjet?r do t? ishte \"vdekjeprur?s\" p?r shkodran?t, ?ka do t? thoshte se ata do t\'i kapte gushti pa b?r? aspak pushim, kur dihet se sezoni i ri nis pik?risht m? 25 t? muajit t? ardhsh?m. Dhe kuptohet t? gjith? jan? t? mendimit se nj? sukses n? Intertoto nuk ka aq shum? vler? sa nj? pjes?marrje e suksesshme n? kampionatin e ri, ?ka mund t? jet? s?rish shansi p?r nj? tjet?r pjes?marrje n? k?to veprimtari nd?rkomb?tare sezonin q? vjen.

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Turqit i konsiderojn? kuqeblut? e Shkodr?s si nj? ekip pa eksperienc? dhe q? nuk duhet t? diskutohet kualifikimi. Duket se ato nuk jan? shum? t? \"mir?informuar\" p?r Vllaznin?, pasi n? t? dh?nat p?r ekipin shkodran, mediat turke shkruanin se Vllaznia ka nj? stadium me kapacitet 1500 vendesh. Nd?r t? tjera, p?rve? rezultateve t? Vllaznis? sezonin e fundit, p?rmendet edhe ndeshja e kuqebluve e para disa viteve, me Gallatasarajin, teksa jan? mundur me rezultatet 2-0 dhe 4-1. Nj? nga futbollist?t e rinj dhe t? talentuar t? Trabzonsporit, Serkan Balci, ?sht? shprehur se kan? kaluar nj? faz? p?rgatitore shum? t? frytshme 10-ditore dhe jan? t? bindur se do ta kalojn? turin

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin
Nora feston, d?mtohet Grima!

Nora feston, d?mtohet Grima!

P?rgatitjet p?r ndeshjen e s? diel?s, kur Vllaznia do t? luaj? n? Trabzon ndeshjen e par? t? turit t? dyt? p?r Intertoton, kan? arritur kulmin e tyre. Dje, skuadra e Jos?s ka zhvilluar dy seanca: paradite me karakter fizik, q? ?sht? kaluar me jo pakv?shtir?si ngafutbollist?t, p?r shkak t? motit t? nxheht?, nd?rsa pasdite theksi ?sht? v?n? n? pun?n me topin. Kjo seanc? ?sht? kaluar p?rmes nj? gjendjeje m? t? mir? psikollogjike t? lojtar?ve, qoft? edhe p?r faktin se temperatura ?sht? m? e pranueshme.

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Trajneri i komb?tares shqiptare t? futbollit, Oto Bari?, ka mohuar \"akuzat\" m? t? reja t? mediave t? Tiran?s, se ai ?sht? duke informuar klubet kroate p?r kund?rshtar?t e tyre n? Kupat e Europ?s. Triologjia e p?rballjeve filloi me Vllaznin?, e cila, n? turin e par? t? Kup?s Intertoto ka eliminuar Zagrebin, nd?rsa n? Kup?n UEFA, Teuta do t? p?rballet dy her? me Slaven Belupon.

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua