Lajmet nga Vllaznia

Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit

Josa: Dinjitoz? edhe ndaj Trabzonsporit

Turqit e Trabzonsporit sigurisht q? nuk i v?n? n? \'list?\' kuqeblut? e Vllaznis?, k?t? e kan? t? qart? t? gjith?, edhe vet? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane. Madje ata n? nj?far? m?nyre e shohin k?t? p?r?mim nj? gj? pozitive n? favor t? tyre, sepse do t\'i lejoj? t? luajn? lirsh?m t? diel?n. Shum?kush mendon se skuadra shqiptare do t? shkoj? thjesht p?r t? kryer formalitetin e pjes?marrjes n? k?t? takim. Por nuk mendon k?shtu trajneri i tyre, Mirel Josa, i cili para fillimit t? seanc?s st?rvitore ?sht? shfaqur shum? i bindur n? iden? e tij se nj? ndeshje futbolli nuk ?sht? e fituar ose e humbur q? p?rpara se ajo t? luhet. K?t? ai e ka b?r? t? qart? n?se Vllaznia do t? shkoj? pa objektiv n? k?t? takim.

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Objektivi i pjes?marrjes s? kuqebluve n? Kup?n Intertoto ?sht? arritur. Kalimi i nj? turi ?sht? kaluar me sukses. Skuadra nuk ka koh? dhe mund?si t? vazhdoj? p?r m? tej. Themi k?shtu, sepse kalimi i nj? turi tjet?r do t? ishte \"vdekjeprur?s\" p?r shkodran?t, ?ka do t? thoshte se ata do t\'i kapte gushti pa b?r? aspak pushim, kur dihet se sezoni i ri nis pik?risht m? 25 t? muajit t? ardhsh?m. Dhe kuptohet t? gjith? jan? t? mendimit se nj? sukses n? Intertoto nuk ka aq shum? vler? sa nj? pjes?marrje e suksesshme n? kampionatin e ri, ?ka mund t? jet? s?rish shansi p?r nj? tjet?r pjes?marrje n? k?to veprimtari nd?rkomb?tare sezonin q? vjen.

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon
Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Turqit i konsiderojn? kuqeblut? e Shkodr?s si nj? ekip pa eksperienc? dhe q? nuk duhet t? diskutohet kualifikimi. Duket se ato nuk jan? shum? t? \"mir?informuar\" p?r Vllaznin?, pasi n? t? dh?nat p?r ekipin shkodran, mediat turke shkruanin se Vllaznia ka nj? stadium me kapacitet 1500 vendesh. Nd?r t? tjera, p?rve? rezultateve t? Vllaznis? sezonin e fundit, p?rmendet edhe ndeshja e kuqebluve e para disa viteve, me Gallatasarajin, teksa jan? mundur me rezultatet 2-0 dhe 4-1. Nj? nga futbollist?t e rinj dhe t? talentuar t? Trabzonsporit, Serkan Balci, ?sht? shprehur se kan? kaluar nj? faz? p?rgatitore shum? t? frytshme 10-ditore dhe jan? t? bindur se do ta kalojn? turin

Nora feston, d?mtohet Grima!

P?rgatitjet p?r ndeshjen e s? diel?s, kur Vllaznia do t? luaj? n? Trabzon ndeshjen e par? t? turit t? dyt? p?r Intertoton, kan? arritur kulmin e tyre. Dje, skuadra e Jos?s ka zhvilluar dy seanca: paradite me karakter fizik, q? ?sht? kaluar me jo pakv?shtir?si ngafutbollist?t, p?r shkak t? motit t? nxheht?, nd?rsa pasdite theksi ?sht? v?n? n? pun?n me topin. Kjo seanc? ?sht? kaluar p?rmes nj? gjendjeje m? t? mir? psikollogjike t? lojtar?ve, qoft? edhe p?r faktin se temperatura ?sht? m? e pranueshme.

Nora feston, d?mtohet Grima!
Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Trajneri i komb?tares shqiptare t? futbollit, Oto Bari?, ka mohuar \"akuzat\" m? t? reja t? mediave t? Tiran?s, se ai ?sht? duke informuar klubet kroate p?r kund?rshtar?t e tyre n? Kupat e Europ?s. Triologjia e p?rballjeve filloi me Vllaznin?, e cila, n? turin e par? t? Kup?s Intertoto ka eliminuar Zagrebin, nd?rsa n? Kup?n UEFA, Teuta do t? p?rballet dy her? me Slaven Belupon.

Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri

G?zimi i tij n? p?rfundim t? ndeshjes t? s? shtun?s me Zagrebin ka qen? shum? i madh. Nj?lloj sikur Vllaznia t? ishte shpallur kampione at? dit?. P?r Suad Licin nuk ndodh shpesh q? t? ulet n? gjunj?, t? ngrej? duart lart e t? shoh? nga qielli, p?r t? fal?nderuar Zotin q? u dha at? k?naq?si t? madhe jo vet?m tifoz?ve dhe njer?zve t? tjer?, por edhe atyre si futbollist?. Presioni mbi ta ka qen? i madh dhe mbrojt?si me shum? p?rvoj? e pranon k?t? gj? edhe n? fjal?t e tij, kur thot?: \"Jam ndier v?rtet shum? i lumtur n? ato ?aste n? fund t? ndeshjes, sepse arrit?m nj? objektiv shum? t? lakmuesh?m. Pavar?sisht se ishte ndeshje p?r Intertoton, s?rish r?nd?si kishte fakti se kaluam nj? skuad?r kroate.

Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri