Lajmet nga Vllaznia

\

\"Lupa\" e Martinit: Edhe 3 \"big?\" kuqeblu

Prej pak dit?sh ka nisur nj? detyr? t? re. Posti i drejtorit teknik q? mban aktualisht te Vllaznia ?sht? nj? e re tjet?r n? CV n? e Edi Martinit. Futbollisti i talentuar shkodran, pasi e ka mbyllur shpejt karrier?n futbollistike, p?r nj? periudh? t? shkurt?r kohore ka drejtuar Luft?tarin sezonin e kaluar, nd?rkoh? q? tashm? do t? jet? n? postin e drejtuesit teknik t? klubit shkodran. Puna e tij aktuale ?sht? e p?rqendruar n? rregullimin e funksionimit t? ekipeve zinxhir t? Vllaznis?, por v?mendja e tij nuk ?sht? asnj?her? larg as ekipit t? t? rriturve. Kontaktet e shpeshta me Jos?n dhe pjes?tar?t e stafit t? tij, nd?rhyrja te menaxher? t? ndrysh?m p?r t? gjetur lojtar? cil?sor?, jan? gj?ra t? p?rditshme p?r t

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj

P?r kuqeblut?, kjo vazh don t? mbetet nj? jav? vendimtare p?r sa i p?rket p?rforcimeve t? mundshme, edhe pse tani, kur kan? kaluar tre dit? nga kjo jav? asnj? lojtar i ri nuk ?sht? bashkuar me klubin. Drejtuesit e ekipit kuqeblu dhe pik?risht tekniku i k?tij ekipi Mirel Josa, para nisjes p?r n? Mal t? Zi ka k?rkuar pik?risht q? k?to p?rforcime t? vijn? sa m? shpejt dhe n? vendet ku kuqeblut? e kan? m? shum? t? nevojshme. Ajo q? pritet tashm? ?sht? ardhja e k?tyre p?rforcime, madje ajo q? ?sht? folur e flitet ?sht? q? k?to p?rforcime t? fillojn? q? sot, edhe pse asgj? nuk mund t? quhet e sigurt. Nj? prej lojtar?ve t? ekipit kuqeblu, q? ?sht? marr? t?r?sisht me menaxhimin dhe me ndjekjen e lojtar?ve q? mund t? jen? pran? Vllaznis? p?r sezonin e ri,

Vllaznia, konfirmohet vet?m Kapaj
Josa n? sulm: Dua merkato. Tani!

Josa n? sulm: Dua merkato. Tani!

Dje kuqeblut? jan? nisur drejt qytetit malazez t? Nikshiqit p?r t? zhvilluar kampingun e tyre st?rvitor p?r faz?n p?rgatitore, t? dyt?n e Vllaznis? p?r k?t? ver?. Para nisjes, tekniku i ekipit kuqeblu ?sht? shprehur dhe mbi k?t? jav? q? p?r kuqeblut? ?sht? p?rcaktuese, p?r sa i p?rket emrave t? rinj q? priten pran? ekipit. Mir?po, p?r teknikun e ekipit kuqeblu, Mirel Josa, jo gjith?ka duket se varet nga sasia. Ajo q? ka m? shum? r?nd?si p?r t? fuqizuar ekipin, nuk ?sht? numri i lojtar?ve q? do t? vijn? n? prov?, por r?nd?si ka q? k?ta lojtar? t? jen? n? radh? t? par? cil?sor? dhe aty ku i nevojiten m? shum? ekipit. \"Kjo ?sht? nj? jav? p?rcaktuese, p?r sa i p?rket lojtar?ve q? mund t? afrohen pran? ekipit ton

Delain e Leandro, hapet dera

Dyshja Delain-Leandro, duke u vonuar aq shume me ardhjen ne Shkoder, aq me teper duke mos qene korrekte ne disa data te percaktuara, e coi punen deri ne ate pike, sa shumekush e ka quajtur gjithcka si ?lojera fjalesh?. Madje, i merzitur nga mungesa e korrekteses, por i nxitur edhe nga presioni qe behej nga klubet e meparshme te ketyre futbollisteve, Flamurtari e Partizani, per gjoja detyrime ndaj tyre, presidenti Fushaj, nga fillimi javes se kaluar, deklaroi nje distancim te hapur ndaj kerkeses per t?i bere pjese te Vllaznise. Por punet duket se kane ndryshuar ne ditet ne vijim, duke nxitur drejtuesit e klubit qe te rihapin ?deren?

Delain e Leandro, hapet dera
Belisha te Vllaznia t? shtun

Belisha te Vllaznia t? shtun

P?r mesfushorin e ekipit t? Bes?s, shkodranin Amarildo Belisha, kjo jav? pritet t? jet? vendimtare p?r t? ardhmen e tij. Drejtuesit e ekipit kuqeblu n? fillim t? merkatos kan? shprehur d?shir?n p?r t? pasur nj? ekip t? p?rb?r? me mbi m? shum? se 70% me lojtar? shkodran?, kan? vendosur ta fillojn? k?t? nd?rtim pik?risht nga mesfushori Belisha. Por duket se angazhimi i lojtarit n? Kup?n UEFA dhe respektimi i kontrat?s s? tij me kavajasit deri n? p?rfundim t? k?tyre ndeshjeve kan? b?r? q? vendimi p?r t? qen? n? Shkod?r p?r sezonin e ardhsh?m t? merret vet?m pas p?rfundimit t? aventur?s kavajase n? Kup?n UEFA.

Dosier: Vllaznia, disidentja e futbollit shqiptar

Kjo fotografi e shkelqyer e fotoreporterit te njohur Leke Hoti tregon Vllaznine, fituese te Kupes se Republikes ne vitin 1987. Kjo fotografi e shkodraneve eshte bere ne qershor ne qytetin e Vlores. Pas fitores 3 - 0 ne Shkoder, Vllaznia u mund 3-1 ne Vlore nga Flamurtari, por goli i Ferit Rragamit ishte aq i cmuar sa zhvleresoi tre golat e vlonjateve. Keshtu Vllaznia do te perfaqesonte Shqiperine ne Kupen e Kupave te Europes. Ne turin e pare shkodranet u ndeshen me 13 shtator ne Shkoder me skuadren malteze Sliema Uonderers dhe fituan 2 - 0, me gola te Adrian Bushatit dhe te Fatbardh Jeres. Me 29 shtator, Vllaznia udhetoi drejt Maltes dhe i mundi kundershtaret e vet me rezultatin 4 - 0, fale golave te Pashajt, Vukatanes, F.Rragamit dhe F.Fakjes.

Dosier: Vllaznia, disidentja e futbollit shqiptar