Lajmet nga Vllaznia

Firmos Leandro, Fushaj premton nj? sulmues

Firmos Leandro, Fushaj premton nj? sulmues

Ka marr? plot?sisht zgjidhje problemi i brazilianit Leandro dhe ai q? nga dita e djeshme ?sht? zyrtarisht pjes? e Vllaznis?. N? mesdit? ai ka hedhur firm? n? kontrat?n q? i ka afruar presidenti Fushaj dhe gjith?ka ?sht? mbyllur n? m?nyr?n m? t? mir? t? mundshme. Pal?t sigurisht q? jan? shfaqur t? k?naqura me nj?ra tjetr?n dhe shpresohet te nj? bashk?punim i frytsh?m n? sezonin n? vijim.

Fushaj Xhani, marr?veshje p?r Leandron

Zhurma e madhe e krijuar dit?t e fundit n? lidhje me problemin e kontrat?s s? prishur t? Leandros me Partizanin duket se i ka ardhur fundi. Madje, pa qen? nevoja e nj? vendimi t? Federat?s n? lidhje me k?t? ??shtje, i cili, gjithsesi do t? linte t? pak?naqur nj?r?n nga pal?t. Fakti q? pas brazilianit n? k?t? rast q?ndronte klubi \"Vllaznia\", ngaq? d?shiron ta marr? lojtarin p?r sezonin e ri, ka b?r? q? presidenti Valter Fushaj t? nd?rmarr? nism?n p?r arritjen e nj? marr?veshjeje me homologun e tij Albert Xhani. Megjith?se presidenti i kuqebluve nuk ndodhet n? Shqip?ri prej dit?sh, ai ka gjetur rastin ta mbyll? k?t? pun? edhe p?rmes telefonit.

Fushaj Xhani, marr?veshje p?r Leandron
Osja: Stoli i Vllaznis?, garanci p?r titullin

Osja: Stoli i Vllaznis?, garanci p?r titullin

E thot? k?t? fjali q? n? fillim futbollisti shkodran, Safet Osja, i cili mendon se, n?se ky kontigjent do t? jet? i plot? edhe n? kampionat, at?her? Vllaznia do jet? pretendente serioze p?r fitimin e trofeve. Kapiteni i kuqebluve, Safet Osja, nga Nikshiqi, p?rmes telefonit, shprehet i k?naqur me pun?n q? ?sht? b?r? deri m? tani gjat? faz?s p?rgatitore, q? ?sht? nj?koh?sisht nj? garanci p?r t? ardhmen. \"Kemi punuar shum? mir?. Jan? zbatuar t? gjitha planet st?rvitore, q? kishte hartuar trajneri Josa dhe kjo na b?n t? ndjehemi t? fort?. Kuptohet q? tashm? nuk na b?n m? p?rshtypje lodhja e muskujve, sepse kemi hyr? n? faz?n e fundit t? st?rvitjeve me ngarkes?. Gj?rat besoj se kan? shkuar mir? dhe kjo ka p?r t\'u v?rtetuar sapo t? filloj? kampionati,\" - thot? m? tej Osja.

Nj? mbrojt?s l? hapur merkaton

Ndon?se asnj? nga drejtuesit e skuadr?s shkodrane nuk deklaron zyrtarisht mbylljen e merkatos s? ver?s p?r ekipin e Vllaznis?, kjo gj? tashm? ?sht? nj? fakt. K?shtu, kan? qen? pik?risht vet? drejtuesit m? t? lart? t? kuqebluve q? kishin deklaruar disa dit? m? par? se pas afrimit t? Leandros, Delain, Belish?s e Kapajt, vet?m pak i ndante nga mbyllja zyrtare e merkatos. Zyrtarisht b?het e ditur se tashm? q? ekipi ?sht? p?rforcuar n? t? gjitha repartet q? ishin m? problematik?, synohet vet?m nj? futbollist. P?rforcim ky q? ashtu si? b?n t? ditur edhe vet? drejtori teknik i skuadr?s s? Vllaznis?, Edi Martini, do t? jet? nj? mbrojt?s i krahut t? djatht?. Por ky nuk ?sht? kriteri i vet?m q? duhet t? plot?soj? futbollisti, emri i t? cilit nuk ?sht? p?rcaktuar ende nga drejtuesit shkodran

Nj? mbrojt?s l? hapur merkaton
Vllaznia, k?t? jav? p?rcaktohen objektivat

Vllaznia, k?t? jav? p?rcaktohen objektivat

Deri m? tani Vllaznia ka zhvilluar vet?m nj? miq?sore, at? me Sutjesk?n t? Nikshiq, ku nuk ka bindur shum?. Pavar?sisht premtimeve t? ?do viti p?r nj? ekip pretendent, Vllaznia sivjet duket m? ndryshe. Merkatoja e k?rkuar nga trajneri Josa, deri diku ?sht? plot?suar me korrektes? nga ana e presidentit Fushaj. Kan? mbetur pa ardhur vet?m nj? mbrojt?s i djatht? dhe nj? sulmues, dhe kjo jo p?r faj t? buxhetit, por t? situatave t? krijuara n? merkato. N? k?to pozita, pritet fillimi i kampionatit t? ri p?r t? par? v?rtet se deri ku mund t? arrij? kjo skuad?r, aq m? tep?r q? nisja e tij ?sht? nj? \"zjarr\" i v?rtet?, sepse luhet me Elbasanin, Dinamon dhe Partizanin.

Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\"

Vllaznia, pas nj? jave tjet?r t? lodhs hme me seanca st?rvitore, t? diel?n ka preferuar ta b?j? pushim. Tekniku Josa, pas dy jav?ve t? k?saj p?rgatitoreje, duket tejet i k?naqur me at? q? i kan? afruar atij pa p?rjashtim t? gjith? lojtar?t. Kur sezoni i ri ?sht? n? prag, ai duket optimist p?r ekipin e tij dhe p?r at? q? kan? paraqitur deri m? tani t? gjith? futbollist?t. Por ajo q? n?nvizohet m? tep?r nga ana e Mirel Jos?s dhe q? cil?sohet si shqet?simi i vet?m momental pran? ekipit ?sht? rrug?zgjidhja q? duhet t? marr? situata e dy lojtar?ve t? sapoardhur, Delain e Leandro. Mesa duket tekniku i kuqebluve ka filluar t? nd?rtoj? strategjin? e ekipit t? tij p?r sezonin e ri me k?t? dyshe t? lojtar?ve.

Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\