Lajmet nga Vllaznia

Nora v?shtron drit? n? fund t? tunelit

Nora v?shtron drit? n? fund t? tunelit

Tani duket se p?r Vllaznin? ?sht? l?n? prapa periudha e humbjes me Dinamon. Presioni q? ekipit i erdhi nga ajo gjob? prej 20 mij? dollar?sh e vendosur nga presidenti Fushaj, duket se dal?ngadal? prej ?do futbollisti po kalohet si di?ka q? tashm? nuk mund t? kthehet prapa. Tani, kuqeblut? duken se m? shum? jan? t? fokusuar me at?, q? do t? ngjas? t? shtun?n e ardhshme n? Tiran?, kund?r Partizanit. Sipas sulmuesit gjirokastrit t? ekipit kuqeblu, Arlind Nora, nga ky takim duhet t? filloj? kthesa e ekipit t? tij. Madje, sulmuesi ?sht? tep?r optimist se Vllaznia do t? arrij? t? gjej? at? forc?, q? i duhet p?r t? qen? pik?risht aty ku pritet.

Josa: Mbi Vllaznin? ka shum? presion

Q? prej s? shtun?s nuk ka folur m?. Mbase ka dashur t? reflektoj? p?r ato q? nuk i ka b?r? ashtu si duhet, mbase edhe i m?rzitur ende nga humbja e fundit me Dinamon. Dje m? n? fund ka marr? \"zem?r\" dhe ka folur. Mirel Josa, njeriu q? mori mbi vete p?rgjegj?sin? m? t? madhe t? k?saj disfate, nuk ka p?lqyer disa komente q? jan? b?r? n? lidhje me formacionin apo skem?n e loj?s s? nd?rtuar prej tij. Duke qen? k?shtu, ai shpjegon edhe situat?n aktuale n? t? cil?n ndodhen kuqeblut?, por n? fund ?sht? i bindur se Vllaznia mund t? pretendoj? fitoren ndaj Partizanin n? ndeshjen e ardhshme.

Josa: Mbi Vllaznin? ka shum? presion
Leandro: S?kam probleme me Josen

Leandro: S?kam probleme me Josen

Leandro da Silva ka ardhur me buje nga Brazili dhe prej tij pritet shume, por ne dy ndeshjet e para te kampionatit nuk ka qene aty ku duhet. Te shtunen e kaluar, ne ndeshjen ndaj bluve ne stadiumin ?Loro Borici?, mesfushori eshte larguar nga fusha, i nderruar nga trajneri Josa, veprim qe nuk u kalua pa diskutime dhe komente, perfshi edhe nga mediat. Ne nje fare menyre, Josa e shpjegoi kete situate, kur gjithcka e lidhi jo me gjendjen sportive te Leandros, por me zgjedhjen taktike.

Vllaznia, starti i gar?s p?r t\'u harruar

Askush n? kampin shkodran nuk e kishte menduar nj? nisje t? till? kaq t? keqe. N? dy ndeshjet e para t? kampionatit vet?m nj? pik? e marr? dhe mbi t? gjitha humbje besimi p?r t? ardhmen. Gj?rat ishin parashikuar ndryshe, p?r ta nisur me vrap kampionatin dhe nj?koh?sisht edhe me fitore. Por pas 180 minutash t? luajtura, shija e fitores ende nuk ?sht? provuar nga futbollist?t e Vllaznis?. Humbja me Dinamon ka l?n? nj? shije t? keqe te t? gjith?, futbollist? e trajner?, por mbi t? gjitha te presidenti Fushaj dhe tifoz?ria kuqeblu. I pari ka shpenzuar jo pak p?r t? nd?rtuar nj? skuad?r pretendente dhe n? pamje t? par? t? krijohej p?rshtypje se Vllaznia sivjet do t? ishte n? skuadrat e rangut t? lart

Vllaznia, starti i gar?s p?r t\'u harruar
Josa: T? tregojm? se jemi edhe ne

Josa: T? tregojm? se jemi edhe ne

Skuadra e Jos?s dje ka zbritur p?r t? par?n her? gjat? k?saj jave n? fush?n e gjelb?rt t? ?Loro Bori?it?. Gjat? dit?ve t? m?parshme seancat st?rvitore jan? zhvilluar n? fush?n sportive t? Shtojit, kurse afrimi i ndeshjes i ka nxitur kuqeblut? jen? n? fush?n e stadiumit, p?r t?u p?rshtatur me atmosfer?n e s? shtun?s. N? t? v?rtet?, ndeshja ka v?n? n? l?vizje mjedisin shkodran, por dhe vet? skuadr?n, q? do t? synoj?, p?rmes loj?s dhe rezultatit, t? tregoj? se edhe ajo?sht? mes pretendenteve, ?ka e ka n?nvizuar edhe trajneri Josa.

Vllaznia, barazimi nuk k?naq presidentin Fushaj

Pavar?sisht se shkodran?t e kishin menduar edhe barazimin, presidenti i ekipit donte fitoren. Barazimi i arritur n? Elbasan dit?n e shtun? n? pamje t? par? mund t? konsiderohet pozitiv p?r Vllaznin?, duke qen? se ishte nj? ndeshje n? transfert? dhe p?r m? tep?r ndaj nj? kund?rshtari t? fort?, si? ?sht? ekipi verdheblu. Nuk mendon k?shtu nd?rkoh? njeriu q? ka investuar shum? p?r t? nd?rtuar skuad?r dhe q? pret prej saj vet?m suksese n? fush?n e blert

Vllaznia, barazimi nuk k?naq presidentin Fushaj