Lajmet nga Vllaznia

Nj? mbrojt?s l? hapur merkaton

Nj? mbrojt?s l? hapur merkaton

Ndon?se asnj? nga drejtuesit e skuadr?s shkodrane nuk deklaron zyrtarisht mbylljen e merkatos s? ver?s p?r ekipin e Vllaznis?, kjo gj? tashm? ?sht? nj? fakt. K?shtu, kan? qen? pik?risht vet? drejtuesit m? t? lart? t? kuqebluve q? kishin deklaruar disa dit? m? par? se pas afrimit t? Leandros, Delain, Belish?s e Kapajt, vet?m pak i ndante nga mbyllja zyrtare e merkatos. Zyrtarisht b?het e ditur se tashm? q? ekipi ?sht? p?rforcuar n? t? gjitha repartet q? ishin m? problematik?, synohet vet?m nj? futbollist. P?rforcim ky q? ashtu si? b?n t? ditur edhe vet? drejtori teknik i skuadr?s s? Vllaznis?, Edi Martini, do t? jet? nj? mbrojt?s i krahut t? djatht?. Por ky nuk ?sht? kriteri i vet?m q? duhet t? plot?soj? futbollisti, emri i t? cilit nuk ?sht? p?rcaktuar ende nga drejtuesit shkodran

Vllaznia, k?t? jav? p?rcaktohen objektivat

Deri m? tani Vllaznia ka zhvilluar vet?m nj? miq?sore, at? me Sutjesk?n t? Nikshiq, ku nuk ka bindur shum?. Pavar?sisht premtimeve t? ?do viti p?r nj? ekip pretendent, Vllaznia sivjet duket m? ndryshe. Merkatoja e k?rkuar nga trajneri Josa, deri diku ?sht? plot?suar me korrektes? nga ana e presidentit Fushaj. Kan? mbetur pa ardhur vet?m nj? mbrojt?s i djatht? dhe nj? sulmues, dhe kjo jo p?r faj t? buxhetit, por t? situatave t? krijuara n? merkato. N? k?to pozita, pritet fillimi i kampionatit t? ri p?r t? par? v?rtet se deri ku mund t? arrij? kjo skuad?r, aq m? tep?r q? nisja e tij ?sht? nj? \"zjarr\" i v?rtet?, sepse luhet me Elbasanin, Dinamon dhe Partizanin.

Vllaznia, k?t? jav? p?rcaktohen objektivat
Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\

Josa: ?Delain dhe Leandro, shqetesimet e mia\"

Vllaznia, pas nj? jave tjet?r t? lodhs hme me seanca st?rvitore, t? diel?n ka preferuar ta b?j? pushim. Tekniku Josa, pas dy jav?ve t? k?saj p?rgatitoreje, duket tejet i k?naqur me at? q? i kan? afruar atij pa p?rjashtim t? gjith? lojtar?t. Kur sezoni i ri ?sht? n? prag, ai duket optimist p?r ekipin e tij dhe p?r at? q? kan? paraqitur deri m? tani t? gjith? futbollist?t. Por ajo q? n?nvizohet m? tep?r nga ana e Mirel Jos?s dhe q? cil?sohet si shqet?simi i vet?m momental pran? ekipit ?sht? rrug?zgjidhja q? duhet t? marr? situata e dy lojtar?ve t? sapoardhur, Delain e Leandro. Mesa duket tekniku i kuqebluve ka filluar t? nd?rtoj? strategjin? e ekipit t? tij p?r sezonin e ri me k?t? dyshe t? lojtar?ve.

Delain dhe Leandro, sot vendimi q? rihap merkaton

Komisioni i Disiplin?s n? FSHF do t? ket? sot n? dor? nj? ??shtje shum? t? v?shtir? p?r t? zgjidhur, at? t? futbollist?ve Delain dhe Leandro q? k?rkojn? t\'i bashkohen Vllaznis?. Kongolezi Sasha Delain pretendon se nuk ka asnj? detyrim ndaj Flamurtarit, ndon?se ?sht? \"arratisur\" pa l?n? gjurm? nga kjo skuad?r n? fillimin e faz?s s? tret? t? kampionatit. Kjo ka b?r? q? vlonjat?t t? k?rkojn? d?mshp?rblim p?r mosrespektimin e kontrat?s s? tij, pasi kan? ende n? zot?rim kartonin e futbollistit n? fjal?. E nj?jt? ?sht? edhe situata e Leandros, i cili u largua nga Partizani n? tetor, pasi kishte marr? parat? e kontrat?s s? tij.

Delain dhe Leandro, sot vendimi q? rihap merkaton
Loro Bori?i, kjo legjende e harruar

Loro Bori?i, kjo legjende e harruar

Me date 10 gusht 1922 lindi nje legjende, lindi futbollsiti i shquar i te gjitha koherave te futbollit shqiptar, lindi kapiteni i kampiones te ballkaniades te 7-te, trofeut me prestigjoz qe sot e ksaj dite ka fituar kombetarja jone, lindi Loro Bori?i !! Sot mbas 85 vitesh ky futbollist i shquar me emrin Loro Bori?i, kujtohet me krenari nga brezi i ri sportdashes, por fatkeqesisht kjo figure e shquar nuk perkujtohet nga ata per te cilet ka dhene shume, klubi i vendlindjes - Vllaznia, klubi me te cilin fitoi shume trofe Partizani apo edhe kombetarja jone me ne krye FSHF-ne te ciles i dhuroi te vetmin titull prestigjoz.

K?rc?nimi i Delain: Pa Kotrrin, s?firmos as un

Nj?ri futbollist dhe menaxher, tjetri klienti i tij dhe nj? nga shpresat e Vllaznis? p?r k?t? sezon. Uliks Kotrri dhe Sasha Delian, duhen t? jen? nj? pjes? e r?nd?sishme e Vllaznis?, s? k?tij sezoni, por dy lojtar?t k?mb?ngulin se nuk jan? ende pjes? e tij. Dhe jo vet?m nj?ri, por t? dy. Si Kotrri dhe Delain, kan? vendosur q? fati i tyre t? jet? i nj?jt?: bashk? t? Vllaznia, ose bashk? larg saj. ?P?rpara nisjes p?r n? Mal t? Zi, ju kam th?n? se nuk kam firmosur akoma p?r Vllaznin?. E nj?jta gjendje vazhdon t? jet? edhe tani kur po mbushet rreth nj? jav? q? jam k?tu n? Nikshiq. Realisht, un? po stervitem rregullisht n?n drejtimin e teknikut Mirel Josa, por, p?r t? firmosur kontrat?n, akoma jo?.

K?rc?nimi i Delain: Pa Kotrrin, s?firmos as un